Dwa nowe przełączniki PoE z opcją zarządzania przez chmurę w ofercie TP-Link
Grayling Poland sp. z o.o.
Warszawa, Ul.Bluszczańska 74 m 75
00-712 Warszawa
marcel.matulinski|grayling.com| |marcel.matulinski|grayling.com
604919473
https://grayling.com/our-offices/warsaw/
Model TL-SG2428P posiada 24 gigabitowe porty PoE+ pozwalające zasilić urządzenia zgodne ze standardami PoE 802.11af/at oraz 4 gigabitowe sloty SFP służące do integracji przełącznika z resztą sieci. Całkowity budżet mocy urządzenia wynosi 250W, przy czym na każdym porcie moc może wynieść maksymalnie 30W. Z kolei switch TL-SG2210MP wyposażono w 8 gigabitowych portów PoE+ oraz 2 gigabitowe sloty SFP. Podobnie jak model TL-SG2428P, przełącznik TL-SG2210MP jest w pełni zgodny ze standardami PoE 802.11af/at i może zasilić urządzenia o poborze mocy nieprzekraczającym 30W. Łączny budżet mocy tego przełącznika to 150W.
Obydwa switche obsługują protokół IPv6 oraz posiadają opcję konfiguracji VLAN, dzięki której możliwe jest dzielenie sieci na mniejsze grupy, co zwiększa jej wydajność oraz gwarantuje wysoki poziom zabezpieczeń sieci.
Przełączniki TL-SG2428P i TLSG2210MP posiadają zaawansowane funkcje warstwy drugiej takie jak: QoS, pozwalającą na płynny ruch sieciowy dla zastosowań czułych na opóźnienia (na przykład takich jak połączenia głosowe i wideo) oraz IGMP Snooping, dzięki któremu przepływ ruchu multicast w sieci jest automatycznie kontrolowany i limitowany. Modele posiadają niezawodne zabezpieczenia, wśród których znajdują się: wiązanie adresów IP, MAC i portów (IP-MAC-Port Binding), ACL, Port Security, ochrona przed atakami DoS, Storm Control, DHCP Snooping, 802.1X, uwierzytelnianie poprzez serwer Radius i wiele więcej.
Nowe przełączniki od TP-Link mogą być zarządzane klasycznie poprzez graficzny interfejs GUI dostępny z poziomu przeglądarki oraz poprzez wiersz poleceń, a także centralnie, z poziomu chmury dzięki integracji z platformą Omada SDN. Platforma Omada SDN pozwala administratorom w łatwy i kompleksowy sposób zarządzać centralnie całą siecią WiFi i LAN, także rozproszoną pomiędzy placówkami, z dowolnego miejsca i o dowolnej porze. Więcej informacji o platformie Omada SDN dostępnych jest na stronie TP-Link.
Obydwa modele posiadają możliwość montażu w szafce Rackowej.
Wytrzymała metalowa obudowa, zasilanie PoE, które sprawia że instalacja przełączników jest niezwykle prosta i tania, a także dostęp i zarządzanie z dowolnego miejsca dzięki Omada SDN sprawiają, że nowe switche od TP-Link idealnie sprawdzą się w małych i średnich przedsiębiorstwach.
Specyfikacje techniczne obu urządzeń dostępne są na stronie internetowej TP-Link.
Przełączniki są już dostępne w sprzedaży i zostały objęte 5-letnią gwarancją.
Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie
Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.