Komunikaty PR

Driving Behaviour to tylko monitoring floty? Zastanów się jeszcze raz!

2019-03-15  |  12:30
Biuro prasowe
Do pobrania ABAX ( 0.06 MB )

Ocena stylu jazdy kierowcy to narzędzie pozwalające zrozumieć, w jaki sposób kierowcy mogą prowadzić samochód wydajniej i bardziej efektywnie. Pracodawcy mogą dzięki temu zredukować koszty utrzymania floty, jednocześnie dbając o środowisko.

​Nowa funkcja Driving Behaviour (Eco Drive) pomaga zmniejszyć koszty i zwiększyć rentowność firm posiadających flotę pojazdów. System, rejestrując gwałtowne przyspieszenie, nagłe hamowanie oraz ostre wejście w zakręt, pozwala nauczyć kierowców bardziej efektywnego prowadzenia pojazdu.

Driving Behaviour (Eco Drive) analizuje sposób prowadzenia auta i wystawia kierowcy ocenę za styl jazdy. Jest to sposób na identyfikację niebezpiecznych zachowań na drodze i zmniejszenie ryzyka wypadków. Spokojniejsza jazda wpływa również na mniejsze zużycie paliwa i części samochodów firmowych.

Profesjonalnie oznakowane samochody są bardziej rozpoznawalne

Czy byłeś kiedyś poirytowany, gdy inny kierowca zupełnie nieoczekiwanie „wcisnął się" na drodze przed Twój samochód, pomimo braku wystarczającego miejsca? Aby uniknąć kolizji, zarówno Ty, jak i kierowca pojazdu wymuszający pierwszeństwo, musięliście gwałtownie hamować? Prawdopodobnie tak, bo podobne sytuacje zdarzają się na drodze niestety nagminnie. Warto pamiętać, że oznakowane samochody służbowe są bardziej widoczne na drodze. Niefrasobliwa jazda może stać się powodem, z jakiego klient nie zdecyduje się skorzystać z Twoich usług. W konsekwencji możesz stracić obiecujący kontrakt, a zła reputacja może towarzyszyć Ci latami. Innymi słowy, ważne jest, aby firma nie wyróżniała się na jezdni w negatywny sposób.

Z Driving Behaviour (Eco Drive) otrzymujesz podsumowanie kluczowych informacji o tym, w jaki sposób pracownicy prowadzą samochody firmowe. W ten sposób firma może poprawić styl jazdy kierowcy, a także zachęcić do bezpiecznej i pewnej jazdy, co z kolei może poprawić reputację firmy.

Gamifikacja sposobem na optymalizację pracy

Czy wiesz co to jest gamifikacja, lub inaczej grywalizacja? Jest to ukierunkowane działanie, które wykorzystuje pewne elementy zaczerpnięte z mechanizmu gier, w celu zwiększenia zaangażowania pracowników i udoskonalenia ich umiejętności. Gamifikacja wprowadza w firmie zdrową rywalizację, która znacząco podnosi poziom motywacji pracowników.

Gamifikacja może zachęcić kierowców do poprawy stylu jazdy. Im lepszy sposób prowadzenia samochodu, tym wyższa ocena kierowcy. Który z pracowników miał najlepszy wynik w tym tygodniu lub miesiącu? Kto najbardziej poprawił swój wynik? Organizując wsród pracowników konkurs na najlepszego kierowcę, możesz w ekscytujący sposób przynieść firmie korzyści w postaci oszczędności na paliwie i wizytach serwisowych.

Ale pamiętaj, że samo prowadzenie samochodu to nie zabawa. Nie gramy w Gran Turismo®

Jedź bezpiecznie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Przyszłość motoryzacji - z tych rozwiązań wkrótce wszyscy będziemy korzystać Biuro prasowe
2019-04-19 | 09:00

Przyszłość motoryzacji - z tych rozwiązań wkrótce wszyscy będziemy korzystać

Samochody bez kierownicy, z kołami-śmigłami czy modułowym nadwoziem - być może kiedyś tak będzie wyglądała motoryzacja. Zamiast wybierać się w daleką podróż w przyszłość,
Motoryzacja TomTom przedstawia supernowoczesną nawigację – TomTom GO Premium
2019-03-28 | 18:45

TomTom przedstawia supernowoczesną nawigację – TomTom GO Premium

TomTom, specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił dziś wprowadzenie na rynek TomTom GO Premium – wielofunkcyjnego, inteligentnego urządzenia nawigacyjnego. Ta
Motoryzacja Ile hybrydy jest w samochodzie elektrycznym
2019-03-14 | 12:00

Ile hybrydy jest w samochodzie elektrycznym

Samochody elektryczne są niemal tak stare jak sama motoryzacja. Mimo to uważa się je obecnie za nowość na motoryzacyjnym rynku. To dlatego, że na przełomie XIX i XX wieku przegrały one

Kalendarium

Gry i aplikacje

Symultaniczne translatory zrewolucjonizują sposób komunikacji. Technologia pozwala swobodnie porozumiewać się w nawet kilkudziesięciu językach

Dostęp do kilkudziesięciu języków, tłumaczenie w czasie rzeczywistym i brak konieczności parowania urządzeń w aplikacji mobilnej to możliwości najnowszych translatorów, które coraz częściej wyglądają jak zwykła słuchawka bluetooth, a wyposażone są w algorytmy sztucznej inteligencji. Wystarczy jedną słuchawkę mieć w uchu, drugą przekazać rozmówcy, a proces tłumaczenia rozpocznie się automatycznie. Skuteczność tłumaczenia w kompaktowych translatorach sięga już nawet 95 proc.

Energetyka

Ekspert ICNIRP: Sieci 5G bez niekorzystnego wpływu na ludzkie zdrowie. Brak dowodów na związek ekspozycji na częstotliwości radiowe z rakiem mózgu, chorobami serca lub innych narządów

Pola elektromagnetyczne są wszechobecne. Ich źródła znajdziemy w środowisku naturalnym, jednak te pochodzące ze sztucznych źródeł mają miliony razy większe natężenie. Tymczasem rośnie liczba urządzeń komunikacji bezprzewodowej. Każdy człowiek narażony jest na złożoną mieszankę słabych pól elektrycznych i magnetycznych od wytwarzania i przesyłania energii elektrycznej, sprzętu gospodarstwa domowego i urządzeń przemysłowych, po telekomunikację i nadawanie. Choć na rynku pojawia się coraz więcej rozwiązań, które mają chronić przed promieniowaniem, zdaniem ekspertów lek jest bezzasadny, a pole elektromagnetyczne jest mniej szkodliwe niż kawa czy aloes.

MWC19

Firma

Przybywa zastosowań sztucznej inteligencji w medycynie. Jest ona szczególnie wykorzystywana w diagnostyce i radiologii

Możliwości zastosowania sztucznej inteligencji w medycynie – zwłaszcza w diagnostyce i radiologii – gwałtownie rosną. Raport PwC wskazuje, że narzędzia z tą technologią mogą w dużym stopniu wesprzeć procesy diagnostyczne i terapeutyczne, przy okazji obniżając ich koszty. Dzięki analizie danych z różnych źródeł AI może również wspierać pracę lekarzy, ułatwiając postawienie właściwej diagnozy czy wybór optymalnej ścieżki leczenia danego pacjenta. Coraz powszechniej trafia ona już do nowoczesnych urządzeń medycznych wykorzystywanych przez szpitale.