Dołącz do prawie 40 tys. biegaczy Poland Business Run 2024!
Dołącz do prawie 40 tys. biegaczy Poland Business Run 2024 i pomóż osobom z niepełnosprawnościami!
Już wiadomo, że w 13. edycji największej charytatywnej sztafety biznesowej Poland Business Run wystartuje rekordowa liczba biegaczy i biegaczek z firm i organizacji. 6 czerwca zakończyły się oficjalne zapisy, ale nadal można dołączyć do wydarzenia w formie wirtualnej. Są dostępne jeszcze dwa rodzaje pakietów.
Bieg odbędzie się 8 września i zapewni wsparcie osobom z niepełnosprawnością ruchową i po mastektomii. Wezmą w nim udział 5-osobowe drużyny z firm i korporacji, a każdy zawodnik w dniu zawodów pokona około 4 km w szczytnym celu. Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa, bo stacjonarnie wokół krakowskich Błoń pobiegnie aż 13 tys. biegaczy i biegaczek, natomiast wirtualnie – z dowolnego miejsca, co najmniej 27 tysięcy osób. Wynik ten może się jeszcze zwiększyć, bo wciąż można dołączyć z pakietem eco lub charity.
– Kolejny raz pobiliśmy rekord zapisanych biegaczy i biegaczek na Poland Business Run! Czekamy na drużyny, które jeszcze chcą dołączyć, wybierając jeden z dwóch dostępnych pakietów w ramach formuły wirtualnej. Start z aplikacją daje możliwość wyboru trasy czy tempa. Swoje 4 kilometry można pokonać 8 września aż do godziny 20:00 w dowolnym miejscu na świecie, będąc w podróży czy na wakacjach. Dzięki Wam będziemy mogli pomóc w tym roku ok. 150 osobom! – mówi Agnieszka Pleti, prezeska Fundacji Poland Business Run, organizatorka biegu.
Dzięki środkom z pakietów startowych Fundacja Poland Business Run co roku pomaga osobom z niepełnosprawnością ruchową, po amputacjach i po mastektomii. Od początku istnienia inicjatywy wsparcie otrzymało już ponad 1000 beneficjentów, którym przekazano łącznie ponad 10 mln zł dofinansowania na zakup protez, wózków czy podjęcie rehabilitacji. W 2023 roku Fundacja pomogła 137 osobom, w tej edycji skala pomocy będzie jeszcze większa z racji rekordowej frekwencji.
Tegoroczni biegacze wystartują m.in. dla 32-letniego Mateusza, reprezentanta Polski w rugby na wózkach, który wnioskuje o nowy sprzęt, bo dotychczasowy uległ zniszczeniu.
– Od 13 lat jestem osobą z niepełnosprawnością z powodu urazu kręgosłupa. Nie lubię siedzieć bezczynnie, dlatego każdy dzień staram się aktywnie wykorzystywać. Jestem szczęśliwym tatą 4-letniej córeczki oraz mężem mojej ukochanej żony. Dumnie noszę orzełka na piersi, reprezentując nasz kraj w rugby na wózkach. Pracuję jako księgowy. Niestety aktualnie jestem bez sprawnego wózka, który jest mi niezbędny do wykonywania moich codziennych aktywności w życiu prywatnym i zawodowym – opowiada Mateusz, beneficjent Poland Business Run 2024.
Historie beneficjentów Poland Business Run są jedną z ważniejszych motywacji dla firm i ich pracowników do uczestnictwa w sztafecie. Główne zapisy do biegu w ramach podstawowych pakietów zakończyły się 6 czerwca, ale wciąż można dołączyć do grona biegaczy, np. z minimalistyczny pakietem Virtual Eco (z wirtualnym medalem i numerem startowym). Do 31 lipca są również dostępne pakiety Charity – dla tych, którzy chcą przeznaczyć większą kwotę na pomoc dla beneficjentów Fundacji. Warto również podkreślić, że dystans w ramach biegu wirtualnego można pokonać biegnąc lub idąc, w tym z kijkami typu “nordic walking”, z psem czy nawet na bieżni stacjonarnej. Nieważne jak – najważniejszy jest charytatywny cel!
Fundacja zaprasza również uczestników do zabawy i zaangażowania się w akcję Pomagaj Bardziej, dzięki której można wspierać osoby z niepełnosprawnościami nie tylko poprzez bieganie. Drużyny i firmy mogą zostać liderami pomagania i otrzymać nagrody. Dla wszystkich ważna jest integracja, radość pomagania, współdziałanie, dbanie o siebie i o innych. Partnerem akcji jest BLIK, który dodatkowo zachęca do wpłacania dowolnych kwot dla beneficjentów na nr telefonu Fundacji: 519 815 815.
Szczegółowe informacje o biegu, zapisach i akcji Pomagaj Bardziej znajdują się pod przyciskiem WIĘCEJ INFORMACJI (poniżej).
Sponsorami Strategicznymi Poland Business Run 2024 są UBS, Standard Chartered i Enea.
WORKsHOW2025: Przyszłość pracy na międzynarodowej konferencji już 15 stycznia 2025!
Nowe horyzonty dla dziedziny czystości technicznej – współpraca NOYEN i ZEISS
Znamy laureatów II edycji programu BASF Polska „Razem dla Planety
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.