Dlaczego warto wykorzystywać modułowe świetliki w galeriach handlowych?
Galerie handlowe, jako obiekty użytku publicznego, szczególnie potrzebują dodatkowej dawki naturalnego światła z zewnątrz. Jeśli dodamy do tego możliwość dopływu świeżego powietrza przez dach i niższe rachunki za prąd, będzie jasnym, dlaczego prefabrykowane modułowe świetliki są tak chętnie wybierane przez inwestorów. Poza aspektem funkcjonalnym oraz ekonomicznym, a także łatwym i szybkim montażem, modułowe świetliki idealnie wpisują się w estetyczne założenia nowoczesnych budynków, będąc integralnym elementem współczesnej architektury.
Koncentracja na ludziach
Galerie handlowe to przestrzenie, które wymagają zastosowania innowacyjnych rozwiązań, zapewniających pełen komfort przebywającym w nich ludziom. Czynnikiem, który bezpośrednio wpływa na dobre samopoczucie i wewnętrzną harmonię człowieka jest optymalny dostęp do światła dziennego. Naturalnie doświetlone przestrzenie to zwrot ku zapewnieniu zdrowego klimatu i przyjaznej atmosfery dla klientów centrów handlowych. W tym celu coraz powszechniej stosuje się innowacyjne rozwiązania, takie jak prefabrykowane modułowe świetliki. Ich podstawą zaletą jest właśnie doświetlenie wnętrz, wprowadzenie do budynku świeżego powietrza i zapewnienie optymalnego komfortu. Nie bez znaczenia pozostaje wysoka jakość bezłącznikowego, wodoszczelnego systemu, opartego na standaryzowanych modułach. Prefabrykacja elementów to z kolei gwarancja szybkiej i łatwiej obsługi w całym procesie budowlanym. Kompletny modułowy system daje możliwość zastosowania zintegrowanych rolet przeciwsłonecznych, co jest szczególnie ważne w kontekście klientów galerii handlowych. Rozwiązanie pozwala uniknąć dyskomfortu związanego zbyt dużą ekspozycją na światło dzienne, chroniąc m.in. przed przegrzaniem.
Rozwiązanie na miarę czasów
Poza aspektem funkcjonalnym, modułowe świetliki zapewniają także elegancki efekt wizualny. Wszystko za sprawą smukłej konstrukcji, z ukrytymi napędami łańcuchowymi. Dzięki temu estetyczna konstrukcja idealnie wpisuje się w nowoczesną, komercyjną architekturę. Takie właśnie są prefabrykowane modułowe świetliki oferowane przez VELUX Commercial. Charakteryzują się one 30-letnią żywotnością, a każdy ich element posiada certyfikat zgodności CE oraz deklarację środowiskową EPD dla produktów budowlanych. Ekologiczne rozwiązanie niesie za sobą także wpływ na budżet i niższe rachunki za prąd. Zastosowanie modułowych świetlików, a więc zwiększony dostęp do światła dziennego, to bowiem bezpośrednia redukcja kosztów energii elektrycznej.
Więcej informacji o prefabrykowanych świetlikach modułowych znajdziesz na: https://commercial.velux.pl/
Kolorowe butelki są większym źródłem mikroplastiku, niż białe lub czarne
Pompa ciepła i biomasa, czyli zgrany duet
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie
Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.
Ochrona środowiska
Fundusze Norweskie wspierają innowacje w polskich firmach. Ponad 200 projektów otrzymało granty o wartości 92 mln euro
Ponad 200 projektów dofinansowanych kwotą 92 mln euro – taki jest bilans wsparcia z programu „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2021. Mikro-, małe i średnie firmy mogły za pośrednictwem PARP otrzymać granty na realizację innowacyjnych projektów związanych z ochroną środowiska, jakością wód oraz poprawiających jakość życia. – Firmy, które skorzystały z Funduszy Norweskich, odnotowały korzyści biznesowe, efekty środowiskowe, ale też pozabiznesowe, społeczne – ocenia Maja Wasilewska z PARP.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu
Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.