Dlaczego warto wykorzystywać modułowe świetliki w galeriach handlowych?
Galerie handlowe, jako obiekty użytku publicznego, szczególnie potrzebują dodatkowej dawki naturalnego światła z zewnątrz. Jeśli dodamy do tego możliwość dopływu świeżego powietrza przez dach i niższe rachunki za prąd, będzie jasnym, dlaczego prefabrykowane modułowe świetliki są tak chętnie wybierane przez inwestorów. Poza aspektem funkcjonalnym oraz ekonomicznym, a także łatwym i szybkim montażem, modułowe świetliki idealnie wpisują się w estetyczne założenia nowoczesnych budynków, będąc integralnym elementem współczesnej architektury.
Koncentracja na ludziach
Galerie handlowe to przestrzenie, które wymagają zastosowania innowacyjnych rozwiązań, zapewniających pełen komfort przebywającym w nich ludziom. Czynnikiem, który bezpośrednio wpływa na dobre samopoczucie i wewnętrzną harmonię człowieka jest optymalny dostęp do światła dziennego. Naturalnie doświetlone przestrzenie to zwrot ku zapewnieniu zdrowego klimatu i przyjaznej atmosfery dla klientów centrów handlowych. W tym celu coraz powszechniej stosuje się innowacyjne rozwiązania, takie jak prefabrykowane modułowe świetliki. Ich podstawą zaletą jest właśnie doświetlenie wnętrz, wprowadzenie do budynku świeżego powietrza i zapewnienie optymalnego komfortu. Nie bez znaczenia pozostaje wysoka jakość bezłącznikowego, wodoszczelnego systemu, opartego na standaryzowanych modułach. Prefabrykacja elementów to z kolei gwarancja szybkiej i łatwiej obsługi w całym procesie budowlanym. Kompletny modułowy system daje możliwość zastosowania zintegrowanych rolet przeciwsłonecznych, co jest szczególnie ważne w kontekście klientów galerii handlowych. Rozwiązanie pozwala uniknąć dyskomfortu związanego zbyt dużą ekspozycją na światło dzienne, chroniąc m.in. przed przegrzaniem.
Rozwiązanie na miarę czasów
Poza aspektem funkcjonalnym, modułowe świetliki zapewniają także elegancki efekt wizualny. Wszystko za sprawą smukłej konstrukcji, z ukrytymi napędami łańcuchowymi. Dzięki temu estetyczna konstrukcja idealnie wpisuje się w nowoczesną, komercyjną architekturę. Takie właśnie są prefabrykowane modułowe świetliki oferowane przez VELUX Commercial. Charakteryzują się one 30-letnią żywotnością, a każdy ich element posiada certyfikat zgodności CE oraz deklarację środowiskową EPD dla produktów budowlanych. Ekologiczne rozwiązanie niesie za sobą także wpływ na budżet i niższe rachunki za prąd. Zastosowanie modułowych świetlików, a więc zwiększony dostęp do światła dziennego, to bowiem bezpośrednia redukcja kosztów energii elektrycznej.
Więcej informacji o prefabrykowanych świetlikach modułowych znajdziesz na: https://commercial.velux.pl/

„Rozszerzona Odpowiedzialność Producenta – polityka środowiskowa, dialog i role interesariuszy” - konferencja Rekopol

Polski System Kaucyjny i Canpack Recycling podpisują list intencyjny – razem dla efektywnego systemu kaucyjnego w Polsce

Amazon 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

Konkurencyjność firm wśród najważniejszych zadań dla kolejnego budżetu UE. Komisja szuka nowych źródeł dochodów
Przed budżetem na kolejną siedmioletnią perspektywę stoi szereg wyzwań. Jednym z nich są potrzeby zwiększania wydatków na obronność i zbrojenia oraz na wsparcie konkurencyjności europejskich firm. Jednocześnie dla zaspokojenia rosnących potrzeb w priorytetowych obszarach konieczne są nowe źródła dochodów.
Transport
Dostawy elektrykiem w centrum Warszawy. DACHSER wprowadził do Polski swój bezemisyjny program

Drogowy, morski, lotniczy i kolejowy transport towarów odpowiada dziś za około 8 proc. światowych emisji CO2, a po uwzględnieniu infrastruktury logistycznej takiej jak magazyny czy porty udział ten wzrasta do 11 proc. – wynika z danych Massachusetts Institute of Technology. Transformacja sektora transportowego ma więc istotne znaczenie dla redukcji emisji, a wśród kluczowych działań przewoźników jest elektryfikacja ich flot. Firma logistyczna DACHSER wprowadza w Polsce zrównoważoną koncepcję bezemisyjnych dostaw i uruchamia dostawy elektrykiem w centrum Warszawy.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.