Diageo przejdzie transformację cyfrową, a pomoże jej SAP i IBM

Linkleaders
ul. Piotrkowska 148/150/18.01
90-063 Łódź
pawel.luty|linkleaders.pl| |pawel.luty|linkleaders.pl
533890507
https://linkleaders.prowly.com/
Firma Diageo, właściciel takich marek jak Guinness, Smirnoff i Johnnie Walker, ogłosiła dziś pięcioletni program transformacji biznesowej. To najbardziej znacząca inwestycja w technologię w historii spółki. We współpracy z SAP i IBM Diageo przeprojektuje i usprawni procesy w 180 krajach, w których prowadzi działalność.
Program transformacji cyfrowej firmy ma globalny charakter i zrewolucjonizuje środowisko informatyczne Diageo. Celem współpracy z SAP i IBM jest zbieranie i przetwarzanie większej liczby informacji umożliwiających firmie podejmowanie lepszych i szybszych decyzji. Transformacja ta zwiększy odporność biznesową Diageo w stale zmieniającym się otoczeniu zewnętrznym, poprawi jakość obsługi klienta i pomoże firmie dostosować się do szybko zmieniającej się bazy konsumentów.
Program obejmuje przejście Diageo na RISE with SAP i system S/4HANA Cloud, przy wsparciu IBM Consulting. Wdrożenie przez firmę nowego modelu opartego na chmurze zapewnia uproszczenie i ujednolicenie infrastruktury IT.
Spółka IBM Consulting, która został wybrana do kierowania projektem, ma szerokie doświadczenie w sektorze konsumenckim i wspieraniu transformacji klientów oraz migracji na platformę SAP S/4HANA Cloud. Diageo, SAP i IBM będą wspólnie pracować nad zastosowaniem najnowszych technologii, by zwiększyć efektywność działalności firmy.
Pięcioletni program przekształci operacje biznesowe Diageo w wielu obszarach. Zaawansowane rozwiązania przepływu pracy pozwolą na śledzenie zamówień w czasie rzeczywistym i w skali globalnej. To z kolei ułatwi bardziej efektywne zaangażowanie konsumentów oraz lepszą obsługę klienta. Przechodząc na jedną platformę operacyjną, Diageo uprości swój model wsparcia technologicznego i krajobraz IT. Ułatwi to firmie prowadzenie działalności w 180 krajach i umożliwi szybkie reagowanie na zmieniające się trendy konsumenckie i potrzeby rynkowe. Program przekształci również możliwości raportowania wyników Diageo, dając firmie lepszy wgląd w procesy handlowe i możliwości rozwoju.
– Partnerstwo z IBM i SAP daje nam większą elastyczność w reagowaniu zarówno na potrzeby globalnych konsumentów, jak i klientów. Zapewnia nam wgląd w działania i zwiększone możliwości wykorzystania danych i to na najwyższym dostępnym poziomie. Jednocześnie pozwala zwiększyć wydajność codziennych operacji – powiedziała Lavanya Chandrashekar, dyrektor finansowy Diageo.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Bankowość

Finansowanie Europejskiego Banku Inwestycyjnego wspiera rozwój OZE czy infrastruktury drogowej. Wśród nowych priorytetów bezpieczeństwo i obronność
Od momentu przystąpienia do UE polska gospodarka urosła dwukrotnie – skumulowany wzrost PKB wyniósł 99 proc., a połowa wzrostu wynikała z członkostwa w UE. Duża w tym zasługa Europejskiego Banku Inwestycyjnego, który od 2004 roku przekazał w Polsce 100 mld euro w finansowanie projektów związanych m.in. z efektywnością energetyczną, OZE czy zrównoważonym rozwojem miast. EBI zwiększa też inwestycje w obronność i bezpieczeństwo – w 2024 roku bank zainwestował 300 mln euro w pierwszy polski program satelitarny.
Edukacja
Przybywa ośrodków zajmujących się medycyną długowieczności. Pacjenci zyskują dostęp do najnowszych technologii medycznych

Choć przeciętna długość trwania życia w zdrowiu stopniowo się wydłuża, wciąż pozostaje znacznie krótsza niż przeciętne trwanie życia w ogóle. System ochrony zdrowia koncentruje się głównie na medycynie naprawczej, ale widać coraz wyraźniejszy zwrot w kierunku medycyny prewencyjnej, inaczej nazywanej medycyną długowieczności. Polski naukowiec tworzy ośrodek, który połączy innowatorów medycznych i ekspertów skupiających się na wiedzy, edukacji, badaniach i nowoczesnych technologiach służących długowieczności.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.