Desktopowe przełączniki 2,5G w ofercie TP-Link
Grayling Poland sp. z o.o.
Warszawa, Ul.Bluszczańska 74 m 75
00-712 Warszawa
marcel.matulinski|grayling.com| |marcel.matulinski|grayling.com
604919473
https://grayling.com/our-offices/warsaw/
Wyposażone w osiem (TL-SG108-M2) oraz pięć (TL-SG105-M2) portów 2,5G przełączniki zwiększają przepustowość sieci i umożliwiają błyskawiczne przesyłanie dużych plików. Użytkownicy sieci domowej, czy biurowej, korzystając z funkcji QoS 802.1p i DSCP bez problemu prześlą pliki podatne na opóźnienia i wymagające dużego pasma transmisji, takie jak na przykład pliki multimedialne, graficzne, CGI lub CAD.
Obydwa modele są wstecznie kompatybilne ze starszymi urządzeniami wyposażonymi w karty sieciowe
o prędkościach 100 Mb/s oraz 1 Gb/s, a autonegocja sprawia, że urządzenia automatycznie wykrywają jakość łącza i inteligentnie dostosowują prędkości w celu zapewnienia optymalnego działania urządzeń, takich jak urządzenia typu NAS, serwery, karty sieciowe, konsole do gier, sprzęty do obsługi gier VR, punkty dostępowe WiFi 6 2,5 G i wiele innych.
TL-SG105-M2 oraz TL-SG108-M2 doskonale sprawdzą się zarówno do pracy w małym biurze jak
i w zaciszu domowym. Dzięki portom 2,5G oferowanym przez switche można błyskawicznie nawiązywać połączenia ze stacjami roboczymi, komputerami stacjonarnymi oraz punktami dostępowymi z obsługą WiFi 6. Duże prędkości transferu pozwalają na sprawną pracę m.in. na szybkie tworzenie kopii zapasowych plików, które można przechowywać na serwerze NAS.
Co ważne, przełączniki są w pełni kompatybilne ze standardowymi kablami Ethernet kat. 5e. Dzięki temu, by cieszyć się prędkościami transmisji 2,5 Gb/s, użytkownik nie musi wymieniać okablowania na przewody kat. 6 i nie naraża się na dodatkowe koszty. Ekonomiczne jest także ich użytkowanie – model
TL-SG105-M2 maksymalnie zużywa 12,11W energii, natomiast TL-SG108-M2 15,65W.
Dodatkowe atuty obu przełączników to nowoczesna konstrukcja bezwentylatorowa, która zapewnia
cichą pracę, bardzo skuteczny rozpraszacz ciepła oraz wytrzymała obudowa z metalu. Oba switche mają opcje montażu na blacie lub na ścianie – w zależności od potrzeb i upodobań.
Oba urządzenia wykorzystują rozwiązania Plug and Play, które sprawiają, że są one bardzo łatwe
w użytkowaniu. Ich instalacja jest niezwykle szybka i prosta, a konfiguracja nie jest wymagana. Takie udogodnienie z pewnością przypadnie do gustu osobom, które nie lubią tracić czasu i cenią sobie możliwość natychmiastowej gotowości urządzeń do pracy.
Specyfikacje techniczne urządzeń dostępne są na stronie TP-Link.
Przełączniki są dostępne w sprzedaży i zostały objęte 5-letnią gwarancją producenta.

5G Broadcast: Emitel testuje nowy standard telewizji mobilnej dla Telewizji Puls

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

IT i technologie

UE w 80 proc. technologicznie polega na innych krajach. Zależność cyfrowa od USA i Chin może być zagrożeniem dla bezpieczeństwa
Unia Europejska w alarmującym stopniu jest uzależniona od dostawców technologii z USA i Chin. W ponad 80 proc. polega na państwach trzecich w zakresie produktów cyfrowych, usług, infrastruktury oraz własności intelektualnej. – To sytuacja, która w kontekście bezpieczeństwa danych i stabilności gospodarczej jest po prostu nie do zaakceptowania – ocenia Michał Kobosko, europoseł z Polski 2050. Ogranicza to zdolność Europy do innowacji, konkurowania oraz utrzymania kontroli nad jej gospodarką cyfrową.
Prawo
Rzecznik MŚP na mocy nowej ustawy ma objąć ochroną także rolników. Na zmianach skorzystają też duże firmy

Trwają prace nad zmianą ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Jej projekt jest na etapie konsultacji i przewiduje wiele modyfikacji w obszarze kompetencji organu, który do tej pory obejmuje ochroną jedynie mikro-, małe i średnie firmy. Wraz z wejściem w życie nowej ustawy będzie mógł podejmować działania na rzecz ogółu przedsiębiorców, w tym m.in. rolników, adwokatów czy wspólników spółek. Kompetencje Rzecznika Praw Przedsiębiorców zostaną rozszerzone także m.in. w zakresie opiniowania i inicjowania przyjęcia aktów prawnych.
Konsument
GUS chce walczyć z fake newsami. Współpraca z sektorem prywatnym ma pomóc ograniczyć chaos informacyjny

Tradycyjna statystyka, oparta wyłącznie na cyklicznych badaniach i danych administracyjnych, przestaje wystarczać, by analizować dynamiczne zmiany w czasie rzeczywistym. Z tego powodu Główny Urząd Statystyczny stawia na nowoczesne podejście oparte na integracji danych, budowie spójnej struktury informacyjnej państwa oraz współpracy z sektorem prywatnym. – Jesteśmy na dobrej drodze do budowy infrastruktury informacyjnej państwa po to, żeby uniknąć halucynacji sztucznej inteligencji, chaosu czy dezinformacji – podkreśla Marek Cierpiał-Wolan, prezes Głównego Urzędu Statystycznego.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.