Darmowe miejsce w Chmurze Huawei dla nabywców smartfonów z serii P40
Huawei uruchomił specjalną ofertę Chmury dla posiadaczy smartfonów z najnowszej serii P. Użytkownicy modeli Huawei P40 lite lub P40 lite E otrzymają darmowe 15 GB pamięci w Chmurze Huawei, a kupujący smartfony Huawei P40 i P40 Pro otrzymają za darmo aż 50 GB pamięci. Darmowa przestrzeń w Chmurze Huawei przyznawana jest na okres 12 miesięcy. Oferta jest ważna do 31 grudnia 2020 roku.
Oferta darmowej przestrzeni w Chmurze Huawei obejmuje także jeden smartfon spoza najnowszej serii P – składany Huawei Mate Xs. W jego przypadku darmowa pamięć to 50 GB na 12 miesięcy, tak jak w przypadku droższych modeli z serii P. W przyszłości oferta będzie dotyczyć też modelu P40 Pro+, którego rynkowy debiut w Polsce zaplanowany jest na czerwiec.
Aby powiększyć przestrzeń w Chmurze Huawei, właściciele wymienionych modeli smartfonów muszą posiadać aktywne konto ID Huawei oraz mieć do niego podpiętą kartę płatniczą. Chcąc otrzymać darmową pamięć w Chmurze, należy wejść w Ustawienia telefonu, wybrać ID Huawei, następnie w Centrum kont wybrać opcję „Usługa Chmura”. Tam znajduje się opcja „Zwiększ rozmiar pamięci w chmurze”, którą należy wybrać.
Darmowa przestrzeń w Chmurze Huawei przyznawana jest na okres 12 miesięcy od momentu aktywacji. Na miesiąc przed zakończeniem subskrypcji, użytkownik otrzyma wiadomość o zbliżającym się terminie zakończenia. Wtedy będzie mógł zdecydować, czy chce przedłużyć usługę – inaczej zostanie ona aktywowana na kolejny okres, z miesięczną opłatą w wysokości 47,88 złotych miesięcznie.
Oferta ma zachęcić posiadaczy urządzeń mobilnych Huawei do tworzenia kopii zapasowych ważnych danych i przechowywania ich w Chmurze Huawei. Wirtualna pamięć od Huawei to także możliwość zdalnego zarządzania kalendarzem użytkownika oraz sposób na dostęp do istotnych dokumentów czy zdjęć z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie.
Nowa seria P - fotografia jutra
Nowe smartfony Huawei z serii P wnoszą jakość fotografii mobilnej na wyższy poziom – umożliwiają wykonanie zdjęć o niespotykanej dotąd liczbie detali, również w słabych warunkach oświetleniowych. Oferują aparat fotograficzny Ultra Vision Leica o rozdzielczości 50 MP z rekordowo dużą matrycą – 1/1,28”, która rejestruje więcej światła niż konkurencyjne urządzenia.
Flagowe modele z serii Huawei P40 wspierane są przez najpotężniejszy procesor Huawei – Kirin 990 5G oraz algorytmy sztucznej inteligencji. Nowe telefony ustanawiają też rekord w zakresie zoomu – model P40 Pro oferuje 50-krotny zoom cyfrowy.
Nest Bank laureatem Global Retail Banking Innovation Awards za N!Asystenta
Magia Świąt z LAMAX: Kreatywne prezenty dla dzieci, które rozbudzą wyobraźnię!
Superpolisa Ubezpieczenia wykorzystuje e-podpisy od SIGNIUS
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie
Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.
Ochrona środowiska
Fundusze Norweskie wspierają innowacje w polskich firmach. Ponad 200 projektów otrzymało granty o wartości 92 mln euro
Ponad 200 projektów dofinansowanych kwotą 92 mln euro – taki jest bilans wsparcia z programu „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2021. Mikro-, małe i średnie firmy mogły za pośrednictwem PARP otrzymać granty na realizację innowacyjnych projektów związanych z ochroną środowiska, jakością wód oraz poprawiających jakość życia. – Firmy, które skorzystały z Funduszy Norweskich, odnotowały korzyści biznesowe, efekty środowiskowe, ale też pozabiznesowe, społeczne – ocenia Maja Wasilewska z PARP.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu
Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.