DACHSER i Fraunhofer IML kontynuują współpracę badawczą
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Instytut Przepływu Materiałów i Logistyki Fraunhofera oraz DACHSER przedłużają współpracę w ramach DACHSER Enterprise Lab o kolejne trzy lata. Ich kooperacja dalej będzie koncentrowała się na projektach badawczo-rozwojowych z praktycznymi korzyściami dla sieci DACHSER. Obejmą one następujące obszary: technologie cyfrowe – jak nauka o danych i sztuczna inteligencja (AI) – systemy lokalizacji w czasie rzeczywistym (RTLS), 5G, Internet rzeczy (IoT), pojazdy autonomiczne oraz dostosowujące systemy magazynowe.
- Pierwszym krokiem współpracy badawczej w ramach DACHSER Enterprise Lab jest dokładne zrozumienie nowych technologii i ich potencjału dla logistyki. Następnie, bazując na tym, rozwijamy prototypy i koncepcje, które dodają namacalną korzyść dla firmy oraz naszych klientów – przekształcając je w innowacje - wyjaśnia Stefan Hohm, Corporate Director Corporate Solutions, Research & Development w DACHSER, który od 1 stycznia 2021 r. stanie na czele nowo utworzonej jednostki – IT & Development executive unit. - Nasza dotychczasowa wspólna praca pokazała, że jesteśmy w stanie na podstawie wyników badań z DACHSER Enterprise Lab tworzyć zupełnie nowe procesy i usługi dla całej logistycznej sieci – dodaje Hohm
- Cieszymy się, że DACHSER kontynuuje współpracę z Frauhofer IML. Nasze dotychczasowe wyniki oraz kontrakt na kolejne 3 lata pokazują, jak ważne są te badania dla logistyki i zarządzania łańcuchem dostaw - mówi Prof. Michael ten Hompel, Managing Director, Fraunhofer IML. - Jesteśmy szczególnie dumni, że zespoły laboratoryjnie kontynuowały efektywną pracę mimo restrykcji wynikających z pandemii koronawirusa. Oczywiście takie wsparcie techniczne jak wideokonferencje oraz inne narzędzia do współpracy były bardzo pomocne. Jednak to przede wszystkim wyjątkowe zaangażowanie i motywacja wszystkich pracujących w DACHSER Enterprise Lab są kluczem do udanych badań w tych trudnych czasach - podsumowuje Hompel.
Specjaliści logistyczni i naukowcy
W DACHSER Enterprise Lab eksperci logistyczni z firmy oraz naukowcy z Fraunhofer IML pracują w mieszanych zespołach laboratoryjnych nad różnymi zadaniami badawczo-rozwojowymi. Partnerstwo pomiędzy operatorem logistycznym a instytutem badawczym rozpoczęło się w październiku 2017 roku i właśnie zostało przedłużone do października 2023 roku.
Optymalizacja procesów w produkcji okien dzięki listwom CRP od MAAG Polska
Pokolenie Z chce pracować dla inspirujących liderów – ci oczekują partnerstwa
Starbucks otwiera pierwszą kawiarnię w Radomiu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
P. Serafin: Potrzebujemy bardziej elastycznego unijnego budżetu. UE musi ponownie stać się synonimem innowacyjności i konkurencyjności
Nowy komisarz UE ds. budżetu, zwalczania nadużyć finansowych i administracji publicznej Piotr Serafin wskazuje, że budżet na kolejną perspektywę finansową UE powinien być bardziej elastyczny, by można było reagować w razie wystąpienia nieprzewidywalnych zdarzeń. W najbliższych miesiącach będą trwały konsultacje z państwami członkowskimi i Parlamentem Europejskim na temat priorytetowych obszarów na przyszłą siedmiolatkę.
Ochrona środowiska
Pozew przeciwko Skarbowi Państwa za brak skutecznej walki ze smogiem. Może to wpłynąć na przyszłe regulacje
Fundacja ClientEarth w imieniu dwóch osób chorych na astmę pozwała właśnie Skarb Państwa za brak skutecznej walki ze smogiem. Po raz pierwszy w Polsce sąd będzie musiał zbadać, czy istnieje bezpośredni związek między zanieczyszczeniem powietrza a poważnymi schorzeniami. To przełomowa sprawa, która może zmienić sposób egzekwowania prawa do życia i zdrowia.
Ochrona środowiska
Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie
Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.