Komunikaty PR

Cztery wyzwania związane z migracją do chmury w organizacjach ochrony zdrowia

2021-02-10  |  10:30
Biuro prasowe
Kontakt
Monday PR
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.

Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl

Trend Micro Incorporated, światowy lider w dziedzinie zabezpieczeń, stwierdził, że organizacje sektora ochrony zdrowia na całym świecie (Healthcare Organizations – HCOs) przyspieszyły migrację do chmury i zwiększyły związane z nią wydatki, ale wiele z nich prawdopodobnie przecenia swoje możliwości w zakresie ochrony środowisk chmurowych.

Na zlecenie Trend Micro firma Sapio Research przeprowadziła badania wśród ponad 2500 osób, które podejmują decyzje dotyczące technologii informatycznych w przedsiębiorstwach, z 28 krajów i różnych sektorów gospodarki, w tym ochrony zdrowia. Z badania tego wynika, że w tym ostatnim sektorze 88% organizacji przyspieszyło migrację do chmury z powodu pandemii. Trzy główne przyczyny tej decyzji to praca zdalna, cięcia kosztów i większa elastyczność technologii informatycznych.

Szybka migracja do chmury może jednak narazić firmy na większe ryzyko cyberataków. Oto cztery najważniejsze wyzwania, którym musiały stawić czoła organizacje ochrony zdrowia podczas przenoszenia się do środowisk chmurowych:

  • Niedobór wykwalifikowanych pracowników. 43% respondentów stwierdziło, że niedobór pracowników mających odpowiednie kwalifikacje jest trwałą barierą, która utrudnia migrację do chmurowych rozwiązań zabezpieczających.
  • Bieżące operacje. Wśród wyzwań związanych z ochroną obciążeń w chmurze wymieniano tworzenie i stosowanie reguł (34%), instalację poprawek i zarządzanie podatnościami (32%) oraz błędy w konfiguracji (32%).
  • Wzrost kosztów. Po migracji 43% ankietowanych zwiększyło nakłady inwestycyjne i płatności za usługi zlecane na zewnątrz, natomiast 39% przeznacza więcej na koszty operacyjne i szkolenia.
  • Odpowiedzialność za bezpieczeństwo. Tylko 40% respondentów jest pewnych, że prawidłowo wykonuje swoje zadania w ramach modelu współodpowiedzialności za bezpieczeństwo.

Choć migracja do chmury nie jest prosta, można ją ułatwić i usprawnić, używając odpowiednich narzędzi zabezpieczających.

„Bezpieczeństwo nie jest odrębną funkcją, lecz jednym z aspektów budowania większej całości. Mechanizmy zabezpieczeń pomagają zespołom w efektywniejszym budowaniu systemów w chmurze” ― powiedział Mark Nunnikhoven, wiceprezes ds. badań środowisk chmurowych w firmie Trend Micro. „Bezpieczeństwo może wspomagać tworzenie systemów w chmurze. Kluczowe znaczenie ma stosowanie właściwych narzędzi i znajomość używanych platform”.

Sektor ochrony zdrowia znajduje się na pierwszej linii walki z pandemią COVID-19, a transformacja cyfrowa może korzystnie wpłynąć zarówno na jego produktywność, jak i na opiekę nad pacjentami w tym krytycznym okresie. Trzeba jednak pamiętać, że rozszerzona infrastruktura cyfrowa zwiększa obszar narażony na ataki.

Odpowiednie rozwiązania gotowe do pracy w chmurze sprawią, że organizacje ochrony zdrowia będą mogły osiągać maksymalne korzyści z przetwarzania w chmurze bez narażania newralgicznych systemów lub danych pacjentów na ryzyko. Takie narzędzia wykrywają również błędy w konfiguracji, automatyzują instalowanie poprawek i zarządzanie regułami oraz umożliwiają integrowanie zabezpieczeń w środowiskach DevOpS, zarówno chmurowych, jak i lokalnych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl Biuro prasowe
2024-12-27 | 10:00

Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl

Maspex SA, jeden z liderów polskiego rynku spożywczego, wprowadził na platformie Uwielbiam.pl nowoczesne rozwiązanie oparte na sztucznej inteligencji. Dzięki temu narzędziu osoby
Technologie 5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
2024-12-23 | 08:00

5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!

Praca w branży technologicznej jest obiektem wielu stereotypów, które czasami mogą odstraszać potencjalnych kandydatów. W rzeczywistości to różnorodna
Technologie realme prezentuje 14 Pro - smartfon zmieniający kolor pod wpływem zimna
2024-12-20 | 11:00

realme prezentuje 14 Pro - smartfon zmieniający kolor pod wpływem zimna

Seria realme 14 Pro wprowadza innowacyjną, wrażliwą na zimno technologię zmiany koloru, co jest pierwszym tego typu rozwiązaniem w branży smartfonów. Wykorzystuje ona zaawansowane

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Problemy społeczne

Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu

Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.

Prawo

Pediatrzy: Słodkie e-papierosy nie są przebadane. Państwo musi przejąć inicjatywę w sprawie kontroli ich jakości

Co trzeci uczeń pierwszą styczność z nikotyną miał w wieku 13 lat. Dla 70 proc. pierwszym w życiu wyrobem z nikotyną był e-papieros. Wśród uczniów używających obecnie nikotyny najwięcej, bo 80 proc., używa e-papierosów, najczęściej o słodkich smakach – wynika z badań CBOS. W dodatku z badań wynika, że zakaz sprzedaży takich produktów niepełnoletnim jest skutecznie omijany. Polskie Towarzystwo Pediatryczne, wspierane przez lekarzy innych specjalności, apeluje do premiera o wycofanie ze sprzedaży smakowych e-papierosów z nikotyną i bez niej. Zwłaszcza słodkie substancje smakowe dodawane do e-liquidów dla osiągnięcia atrakcyjnego smaku wciąż nie są wystarczająco przebadane  alarmują toksykolodzy.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.