Czas na nową trasę światłowodową łączącą Berlin, Poznań i Warszawę
Katarzyna Matczuk
Planet Partners sp.z.o.o.
Grodzka, 42/1
31-044 Kraków
k.matczuk|planetpartners.pl| |k.matczuk|planetpartners.pl
+48 666 300 014
https://planetpartners.pl/
Uruchomiona zostaje trasa światłowodowa o długości 780 km, która połączy Berlin, Poznań i Warszawę. Za jej wdrożenie odpowiada RETN, wiodący międzynarodowy dostawca usług sieciowych. Nowa inwestycja to znaczący dodatek do portfolio sieci firmy w Europie Środkowo-Wschodniej, zapewniający zróżnicowaną i wyjątkową ścieżkę między Niemcami a Polską o znacznie zwiększonej przepustowości.
Istniejące trasy światłowodowe między Niemcami a Polską są jednymi z najbardziej obciążonych tras RETN, łączącymi rdzeń sieci Europy Zachodniej i Wschodniej.
Nowa trasa wykorzystuje ciemne włókna światłowodowe ułożone wzdłuż infrastruktury gazowej i naftowej, co zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo i ochronę przy maksymalnej dostępności na większości odcinków. Konfiguracja pozwala na świadczenie usług o mniejszych opóźnieniach między Berlinem i innymi częściami północnych Niemiec a Warszawą. Ponadto dodatkowy przebieg światłowodu w Poznaniu umożliwia klientom łączenie istniejących i nowych tras w celu uzyskania optymalnej różnorodności dostępu.
"Rozwój tej sieci stanowi kamień milowy dla RETN i naszych klientów, jako że wpisuje się w centralną autostradę światłowodową między Europą a Azją. Jesteśmy przekonani, że dzięki podwójnej przepustowości, która umożliwia dalszą rozbudowę, a tym samym lepszej różnorodności i zmniejszonym opóźnieniom, ta nowa trasa zupełnie odmieni zasady gry dla naszych klientów" - mówi Tony O’Sullivan, CEO w RETN.
Ponieważ cała europejska sieć DWDM oparta jest na nowej generacji FlexILS Infinera Line System, również nowa trasa została wdrożona przy użyciu tej samej technologii, zapewniając wysoką jakość i rekordowo szybkie świadczenie usług.
Projekt ten wpisuje się w strategię RETN zwiększenia gęstości światłowodów dalekiego zasięgu w rdzeniu europejskiej sieci. Firma kontynuuje rozbudowę sieci, aby sprostać zmieniającym się potrzebom firm, a nowa trasa światłowodowa jest potwierdzeniem tego zaangażowania.
O RETN
RETN jest jednym z najszybciej rozwijających się niezależnych dostawców w rejonie euroazjatyckim, dysponującym unikalnymi zasobami umożliwiającymi łączenie Europy i Azji. Oferuje szeroką gamę usług łączności, takich jak tranzyt IP, Ethernet i VPN, przechowywanie, zdalny peering do głównych IXP, kolokacja i Cloud Connect. Najbardziej charakterystyczną cechą RETN jest posiadanie rozległej, międzynarodowej sieci światłowodowej. Obejmując ponad 132 000 km przez ponad 865 punktów PoP, pozwala RETN mieć maksymalną kontrolę nad swoją fizyczną siecią, która działa na urządzeniach wiodących dostawców, takich jak Infinera, Juniper i Ciena.
Unikalne rozwiązanie RETN łączące Europę i Azję jest zbudowane na własnej, jednorodnej platformie sieciowej DWDM i IP/MPLS oraz szeroko rozgałęzionych trasach lądowych, przechodzących przez Europę Zachodnią, Europę Wschodnią i aż do granicy z Chinami i dalej do Azji Południowo-Wschodniej.
RETN świadczy usługi telekomunikacyjne w całej swojej sieci eurazjatyckiej, gwarantując krótkie czasy realizacji, wiodące w branży terminy bezawaryjnej pracy i wiele warstw redundancji dla swoich 1700 klientów.
Aby uzyskać więcej informacji o firmie RETN i jej usługach, zapraszamy na stronę www.retn.net.
ZTE Z1320 – stabilne i niezawodne WiFi
Co trzeci Polak uważa, że kompetencje cyfrowe są kluczowe dla rozwoju kariery
Zyxel Networks wprowadza na rynek inteligentne przełączniki zarządzalne
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie
Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.
Ochrona środowiska
Fundusze Norweskie wspierają innowacje w polskich firmach. Ponad 200 projektów otrzymało granty o wartości 92 mln euro
Ponad 200 projektów dofinansowanych kwotą 92 mln euro – taki jest bilans wsparcia z programu „Rozwój przedsiębiorczości i innowacje” z Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014–2021. Mikro-, małe i średnie firmy mogły za pośrednictwem PARP otrzymać granty na realizację innowacyjnych projektów związanych z ochroną środowiska, jakością wód oraz poprawiających jakość życia. – Firmy, które skorzystały z Funduszy Norweskich, odnotowały korzyści biznesowe, efekty środowiskowe, ale też pozabiznesowe, społeczne – ocenia Maja Wasilewska z PARP.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu
Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.