Komunikaty PR

Czas na nową trasę światłowodową łączącą Berlin, Poznań i Warszawę

2023-05-10  |  16:08
Biuro prasowe
Kontakt

Katarzyna Matczuk
Planet Partners sp.z.o.o.

Grodzka, 42/1
31-044 Kraków
k.matczuk|planetpartners.pl| |k.matczuk|planetpartners.pl
+48 666 300 014
https://planetpartners.pl/

Uruchomiona zostaje trasa światłowodowa o długości 780 km, która połączy Berlin, Poznań i Warszawę. Za jej wdrożenie odpowiada RETN, wiodący międzynarodowy dostawca usług sieciowych. Nowa inwestycja to znaczący dodatek do portfolio sieci  firmy w Europie Środkowo-Wschodniej, zapewniający zróżnicowaną i wyjątkową ścieżkę między Niemcami a Polską o znacznie zwiększonej przepustowości.

Istniejące trasy światłowodowe między Niemcami a Polską są jednymi z najbardziej obciążonych tras RETN, łączącymi rdzeń sieci Europy Zachodniej i Wschodniej.

Nowa trasa wykorzystuje ciemne włókna światłowodowe ułożone wzdłuż infrastruktury gazowej i naftowej, co zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo i ochronę przy maksymalnej dostępności na większości odcinków. Konfiguracja pozwala na świadczenie usług o mniejszych opóźnieniach między Berlinem i innymi częściami północnych Niemiec a Warszawą. Ponadto dodatkowy przebieg światłowodu w Poznaniu umożliwia klientom łączenie istniejących i nowych tras w celu uzyskania optymalnej różnorodności dostępu.

"Rozwój tej sieci stanowi kamień milowy dla RETN i naszych klientów, jako że wpisuje się w centralną autostradę światłowodową między Europą a Azją. Jesteśmy przekonani, że dzięki podwójnej przepustowości, która umożliwia dalszą rozbudowę, a tym samym lepszej różnorodności i zmniejszonym opóźnieniom, ta nowa trasa zupełnie odmieni zasady gry dla naszych klientów" - mówi Tony O’Sullivan, CEO w RETN.

Ponieważ cała europejska sieć DWDM oparta jest na nowej generacji FlexILS Infinera Line System, również nowa trasa została wdrożona przy użyciu tej samej technologii, zapewniając wysoką jakość i rekordowo szybkie świadczenie usług.

Projekt ten wpisuje się w strategię RETN zwiększenia gęstości światłowodów dalekiego zasięgu w rdzeniu europejskiej sieci. Firma kontynuuje rozbudowę sieci, aby sprostać zmieniającym się potrzebom firm, a nowa trasa światłowodowa jest potwierdzeniem tego zaangażowania.

 

O RETN

RETN jest jednym z najszybciej rozwijających się niezależnych dostawców w rejonie euroazjatyckim, dysponującym unikalnymi zasobami umożliwiającymi łączenie Europy i Azji. Oferuje szeroką gamę usług łączności, takich jak tranzyt IP, Ethernet i VPN, przechowywanie, zdalny peering do głównych IXP, kolokacja i Cloud Connect. Najbardziej charakterystyczną cechą RETN jest posiadanie rozległej, międzynarodowej sieci światłowodowej. Obejmując ponad 132 000 km przez ponad 865 punktów PoP, pozwala RETN mieć maksymalną kontrolę nad swoją fizyczną siecią, która działa na urządzeniach wiodących dostawców, takich jak Infinera, Juniper i Ciena.

Unikalne rozwiązanie RETN łączące Europę i Azję jest zbudowane na własnej, jednorodnej platformie sieciowej DWDM i IP/MPLS oraz szeroko rozgałęzionych trasach lądowych, przechodzących przez Europę Zachodnią, Europę Wschodnią i aż do granicy z Chinami i dalej do Azji Południowo-Wschodniej.

RETN świadczy usługi telekomunikacyjne w całej swojej sieci eurazjatyckiej, gwarantując krótkie czasy realizacji, wiodące w branży terminy bezawaryjnej pracy i wiele warstw redundancji dla swoich 1700 klientów.

Aby uzyskać więcej informacji o firmie RETN i jej usługach, zapraszamy na stronę www.retn.net.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Internet Czy Internet 5G jest dostępny dla wszystkich? Biuro prasowe
2024-04-15 | 13:10

Czy Internet 5G jest dostępny dla wszystkich?

Zacznijmy od podstaw Internet 5G to piąta generacja technologii sieci komórkowych. Oferuje szereg korzyści i ulepszeń w porównaniu do swoich poprzedników, takich jak 3G
Internet Routery ZTE w czerni i bieli – dopasuj kolor do wnętrza
2024-03-20 | 15:00

Routery ZTE w czerni i bieli – dopasuj kolor do wnętrza

ZTE T5400 – designerski, elegancki i zaawansowany ZTE T5400 Wi-Fi 6 to router, który pracuje w bardzo szerokim bo 160MHz paśmie częstotliwości co przekłada się na maksymalną
Internet Pierwsza kampania fundraisingowa na GGwallet. Dla logopedów
2024-03-05 | 09:07

Pierwsza kampania fundraisingowa na GGwallet. Dla logopedów

Wielkie rzeczy buduje się z małych cegiełek. Tak działa również program Logopeda w każdej szkole i przedszkolu (https://operator.edu.pl/logopeda), prowadzony przez fundację

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

IT i technologie

Nowy ośrodek w Krakowie będzie wspierać innowacje dla NATO. Połączy start-upy i naukowców z sektorem obronności

Połączenie najzdolniejszych naukowców oraz technologicznych start-upów z firmami z sektora obronnego i wojskowego – to główny cel akceleratora, który powstaje w Krakowie. Będzie on należał do natowskiej sieci DIANA, która z założenia ma służyć rozwojowi technologii służących zarówno w obronności, jak i na rynku cywilnym w krajach sojuszniczych NATO. Eksperci liczą na rozwiązania wykorzystujące m.in. sztuczną inteligencję, drony czy technologie kwantowe. Dla sektora to szansa na pozyskanie innowacji na skalę światową, a dla start-upów szansa na wyjście na zagraniczne rynki i pozyskanie środków na globalny rozwój.

Farmacja

Sztuczna inteligencja pomaga odkrywać nowe leki. Skraca czas i obniża koszty badań klinicznych

Statystycznie tylko jedna na 10 tys. cząsteczek testowanych w laboratoriach firm farmaceutycznych pomyślnie przechodzi wszystkie fazy badań. Jednak zanim stanie się lekiem rynkowym, upływa średnio 12–13 lat. Cały ten proces jest nie tylko czasochłonny, ale i bardzo kosztowny – według EFPIA przeciętne koszty opracowania nowego leku sięgają obecnie prawie 2 mld euro. Wykorzystanie sztucznej inteligencji pozwala jednak obniżyć te koszty i skrócić cały proces. – Dzięki AI preselekcja samych cząsteczek, które wchodzą do badań klinicznych, jest o wiele szybsza, co zaoszczędza nam czas. W efekcie pacjenci krócej czekają na nowe rozwiązania terapeutyczne – mówi Łukasz Hak z firmy Johnson & Johnson Innovative Medicine, która wykorzystuje AI w celu usprawnienia badań klinicznych i opracowywania nowych, przełomowych terapii m.in. w chorobach rzadkich.

Edukacja

Skutki zbyt długich sesji gier wideo mogą być bolesne. Naukowcy rekomendują, aby nie przekraczać 3 godz. dziennie [DEPESZA]

Zmęczenie oczu, ból głowy, pleców, dłoni i nadgarstka to dolegliwości najczęściej zgłaszane przez osoby regularnie grające w gry komputerowe. Na podstawie ankiety przeprowadzonej na grupie niemal tysiąca dorosłych osób amerykańscy naukowcy ustalili, że regularne sesje gier trwające co najmniej 3 godz. najbardziej przyczyniają się do powstania takich dolegliwości. Co ciekawe, u osób będących lub planujących zostać e-sportowcami natężenie dolegliwości nie rośnie gwałtownie, jak należałoby przypuszczać. Może to mieć związek z bardziej świadomym doborem sprzętu i lepszym zrozumieniem znaczenia ergonomii.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.