Cooler Master Hyper 622 Halo² – powietrzne chłodzenie z efektownym podświetlenie
Do sklepów trafiło chłodzenie Cooler Master Hyper 622 Halo² - cooler powietrzny bazujący na konstrukcji dual tower z efektownym podświetleniem spektrum ARGB. To propozycja dla osób poszukujących niedrogiego, a zarazem wydajnego chłodzenia, które jednocześnie będzie się wyróżniać pod względem wizualnym.
Konstrukcja Cooler Mastesr Hyper 622 Halo² została oparta na dwuwieżowym radiatorze, co dwukrotnie zwiększa powierzchnię chłodzenia. Dodatkowo wyposażone w sześć ciepłowodów oraz dwa wentylatory, ma skutecznie odprowadzać ciepło z procesora. Warto podkreślić, że mimo zaawansowanej konstrukcji, cooler zachowuje kompaktowe wymiary 125 x 137 x 157 mm, spełniając większość wymagań dotyczących pamięci RAM i kompatybilność z większością obudów dostępnych na rynku.
Kluczowym elementem nowego chłodzenia są dwa wentylatory Halo² o średnicy 120 mm, wyposażone w efektowne podświetlenie ARGB. Pracują one w zakresie od 650 do 2050 RPM, zapewniając przepływ powietrza na poziomie 51.88 CFM przy zachowaniu kultury pracy - maksymalny poziom hałasu to zaledwie 27 dBA. System automatycznej detekcji LED umożliwia szybką konfigurację podświetlenia, choć użytkownicy mogą również dostosować efekty świetlne poprzez złącze 3-pin.
Producent zadbał również o detale wykończeniowe - górna część radiatora została wykonana z aluminium i ozdobiona charakterystycznym logo Cooler Master. Całość uzupełnia niklowana podstawa z równomiernie rozmieszczonymi ciepłowodami, zapewniająca optymalne przewodzenie ciepła z procesora.
Chłodzenie Cooler Master Hyper 622 Halo² jest dostępne w dwóch kolorach czarnym oraz białym. Jego rynkowa cena wynosi ok. 250 zł.
Najważniejsze cechy produktu:
- Kompatybilność z podstawkami Intel: LGA 1851, 1700, 1200, 1151, 1150, 1155, 1156
- Kompatybilność z podstawkami AMD: AM5, AM4
- Wymiary: 125 x 137 x 157 mm
- Materiał: aluminiowy radiator, szesć ciepłowodów
- Wentylatory: 2 x 120 mm Halo² z podświetleniem ARGB
- Prędkość obrotowa: 650-2050 RPM (±10%)
- Przepływ powietrza: do 51.88 CFM
- Poziom hałasu: maksymalnie 27 dBA
Pełna specyfikacja dostępna jest na stronie: https://www.coolermaster.com/en-eu/products/hyper-622-halo-black/?tab=tech_spec
Obejrzyj wideo i zobacz, jak prezentuje się chłodzenie Hyper 622 Halo https://www.youtube.com/watch?v=b7frhWCOrIU

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.