Komunikaty PR

Collegium Civitas nagrodzona tytułem Erasmus Without Papers Champion

2023-07-13  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Anna Radecka
Collegium Civitas

plac Defilad 1, XII piętro
00-901 Warszawa
anna.radecka|civitas.edu.pl| |anna.radecka|civitas.edu.pl
+48 501 541 798
www.civitas.edu.pl

Collegium Civitas zostało wyróżnione prestiżowym tytułem Erasmus Without Papers (EWP) Champion przez Komisję Europejską. To wyjątkowe wyróżnienie podkreśla rolę Collegium Civitas jako jednego z liderów w dziedzinie cyfrowego zarządzania mobilnością studentów w ramach programu Erasmus+.

EWP Champions to inicjatywa mająca na celu promowanie współpracy z Komisją Europejską w kształtowaniu i rozwijaniu systemu Erasmus Without Papers w europejskim szkolnictwie wyższym. W oficjalnym liście do Collegium Civitas, Komisja Europejska wyraziła swoje uznanie dla uczelni:

Wybranie Państwa instytucji jest świadectwem niezachwianej determinacji, którą Państwo i Wasi koledzy wykazaliście w zakresie promocji cyfrowego zarządzania mobilnością studentów w ramach programu Erasmus+ w trudnym okresie przejściowym. Dzięki temu zdobyliście wysoki poziom doświadczenia i wiedzy, które w przyszłości, naszym zdaniem, mogą pomóc innym instytucjom szkolnictwa wyższego w dalszym rozwoju i doskonaleniu EWP. Jesteśmy prawdziwie zainspirowani Państwa wysiłkami i wdzięczni za poświęcenie.”

Erasmus Without Papers to innowacyjne, cyfrowe rozwiązanie umożliwiające instytucjom szkolnictwa wyższego zarządzanie mobilnością studentów online, co stanowi kluczowy element modernizacji i usprawnienia programu Erasmus+. Collegium Civitas zgłosiło swoją kandydaturę do tytułu EWP Champion, podkreślając, że wdrożenie EWP jest integralną częścią strategii uczelni, ukierunkowanej na cyfryzację i ekologizację procesów. Jak podkreślono w zgłoszeniu: „wdrożenie EWP jest zgodne z naszą strategią dążenia do cyfryzacji i ekoloicznego podejścia do biznesu. EWP w pełni wpisuje się w politykę prowadzoną przez Collegium Civitas. Od kilku lat wprowadzamy systemowe „zielone” rozwiązania w naszej codziennej pracy i promujemy zrównoważony rozwój – cyfryzacja naszych procesów okazała się sprzymierzeńcem w realizacji tych celów”.

Więcej informacji na temat Erasmus+ w Collegium Civitas można znaleźć na stronie: www.civitas.edu.pl/pl/erasmus.

 

O Collegium Civitas: Collegium Civitas to niezależna, niepubliczna uczelnia wyższa z siedzibą w Warszawie, oferująca programy studiów na poziomie licencjackim, magisterskim i doktoranckim. Uczelnia jest znana z interdyscyplinarnego podejścia do edukacji, skupienia na badaniach społecznych i politycznych oraz zaangażowania w międzynarodową współpracę akademicką.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Collegium Civitas
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ekologia Hydrodynamiczne generatory kawitacyjne: przełom w oczyszczaniu rurociągów Biuro prasowe
2024-12-16 | 01:00

Hydrodynamiczne generatory kawitacyjne: przełom w oczyszczaniu rurociągów

Osady w rurociągach to cichy wróg przemysłu: zwiększają zużycie energii, generują koszty i mogą prowadzić do przestojów w produkcji. Czy jest sposób, by skutecznie
Ekologia Kolorowe butelki są większym źródłem mikroplastiku, niż białe lub czarne
2024-11-20 | 13:07

Kolorowe butelki są większym źródłem mikroplastiku, niż białe lub czarne

Plastikowe butelki jednorazowe mogą być źródłem szkodliwego mikroplastiku, a z badań wynika, że te kolorowe – zielone, niebieskie czy czerwone – mogą być jego jeszcze
Ekologia Kolejny sportowiec stawia na ekologię
2024-11-07 | 10:20

Kolejny sportowiec stawia na ekologię

ZDJĘCIA:

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku

Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen

Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują  wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.

IT i technologie

Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii

– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.

Konsument

Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania

Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.