Collegium Civitas nagrodzona tytułem Erasmus Without Papers Champion

Collegium Civitas
plac Defilad 1, XII piętro
00-901 Warszawa
anna.radecka|civitas.edu.pl| |anna.radecka|civitas.edu.pl
+48 501 541 798
www.civitas.edu.pl
Collegium Civitas zostało wyróżnione prestiżowym tytułem Erasmus Without Papers (EWP) Champion przez Komisję Europejską. To wyjątkowe wyróżnienie podkreśla rolę Collegium Civitas jako jednego z liderów w dziedzinie cyfrowego zarządzania mobilnością studentów w ramach programu Erasmus+.
EWP Champions to inicjatywa mająca na celu promowanie współpracy z Komisją Europejską w kształtowaniu i rozwijaniu systemu Erasmus Without Papers w europejskim szkolnictwie wyższym. W oficjalnym liście do Collegium Civitas, Komisja Europejska wyraziła swoje uznanie dla uczelni:
„Wybranie Państwa instytucji jest świadectwem niezachwianej determinacji, którą Państwo i Wasi koledzy wykazaliście w zakresie promocji cyfrowego zarządzania mobilnością studentów w ramach programu Erasmus+ w trudnym okresie przejściowym. Dzięki temu zdobyliście wysoki poziom doświadczenia i wiedzy, które w przyszłości, naszym zdaniem, mogą pomóc innym instytucjom szkolnictwa wyższego w dalszym rozwoju i doskonaleniu EWP. Jesteśmy prawdziwie zainspirowani Państwa wysiłkami i wdzięczni za poświęcenie.”
Erasmus Without Papers to innowacyjne, cyfrowe rozwiązanie umożliwiające instytucjom szkolnictwa wyższego zarządzanie mobilnością studentów online, co stanowi kluczowy element modernizacji i usprawnienia programu Erasmus+. Collegium Civitas zgłosiło swoją kandydaturę do tytułu EWP Champion, podkreślając, że wdrożenie EWP jest integralną częścią strategii uczelni, ukierunkowanej na cyfryzację i ekologizację procesów. Jak podkreślono w zgłoszeniu: „wdrożenie EWP jest zgodne z naszą strategią dążenia do cyfryzacji i ekoloicznego podejścia do biznesu. EWP w pełni wpisuje się w politykę prowadzoną przez Collegium Civitas. Od kilku lat wprowadzamy systemowe „zielone” rozwiązania w naszej codziennej pracy i promujemy zrównoważony rozwój – cyfryzacja naszych procesów okazała się sprzymierzeńcem w realizacji tych celów”.
Więcej informacji na temat Erasmus+ w Collegium Civitas można znaleźć na stronie: www.civitas.edu.pl/pl/erasmus.
O Collegium Civitas: Collegium Civitas to niezależna, niepubliczna uczelnia wyższa z siedzibą w Warszawie, oferująca programy studiów na poziomie licencjackim, magisterskim i doktoranckim. Uczelnia jest znana z interdyscyplinarnego podejścia do edukacji, skupienia na badaniach społecznych i politycznych oraz zaangażowania w międzynarodową współpracę akademicką.

„Rozszerzona Odpowiedzialność Producenta – polityka środowiskowa, dialog i role interesariuszy” - konferencja Rekopol

Polski System Kaucyjny i Canpack Recycling podpisują list intencyjny – razem dla efektywnego systemu kaucyjnego w Polsce

Amazon 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
IT i technologie
UE w 80 proc. technologicznie polega na innych krajach. Zależność cyfrowa od USA i Chin może być zagrożeniem dla bezpieczeństwa

Unia Europejska w alarmującym stopniu jest uzależniona od dostawców technologii z USA i Chin. W ponad 80 proc. polega na państwach trzecich w zakresie produktów cyfrowych, usług, infrastruktury oraz własności intelektualnej. – To sytuacja, która w kontekście bezpieczeństwa danych i stabilności gospodarczej jest po prostu nie do zaakceptowania – ocenia Michał Kobosko, europoseł z Polski 2050. Ogranicza to zdolność Europy do innowacji, konkurowania oraz utrzymania kontroli nad jej gospodarką cyfrową.
Prawo
Rzecznik MŚP na mocy nowej ustawy ma objąć ochroną także rolników. Na zmianach skorzystają też duże firmy

Trwają prace nad zmianą ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Jej projekt jest na etapie konsultacji i przewiduje wiele modyfikacji w obszarze kompetencji organu, który do tej pory obejmuje ochroną jedynie mikro-, małe i średnie firmy. Wraz z wejściem w życie nowej ustawy będzie mógł podejmować działania na rzecz ogółu przedsiębiorców, w tym m.in. rolników, adwokatów czy wspólników spółek. Kompetencje Rzecznika Praw Przedsiębiorców zostaną rozszerzone także m.in. w zakresie opiniowania i inicjowania przyjęcia aktów prawnych.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.