Cięcie betonu nigdy nie było tak proste!
Place budowy to miejsca, gdzie mobilność ma duże znaczenie. Komfort pracy maszynami, ich ergonomia, bezpieczeństwo i użyteczność stanowią priorytet. Do tej pory prym wiodły maszyny spalinowe, które nie wymagały podłączenia do prądu, a jednocześnie były bardzo wydajne. Husqvarna wyszła naprzeciw potrzebom pracowników budowlanych, tworząc akumulatorowe maszyny budowlane, które nie emitują spalin, a jednocześnie zachowują wydajność spalinowych poprzedników.
Wygoda i bezpieczeństwo
Maszyny Husqvarna Construction wyposażone w akumulator to nowa generacja maszyn, które pozwalają na łatwy rozruch, większą elastyczność pracy dzięki zasilaniu akumulatorowemu, wysoką wydajność oraz możliwość użycia zawsze tam, gdzie jest to potrzebne – bez spalin i przewodów zasilających.
Idealnym przykładem maszyny, która rozwiązuje problem spalin i ograniczeń elektrycznych maszyn przewodowych na placach budowy jest przecinarka akumulatorowa Husqvarna K1 PACE. Jest to całkowicie nowa konstrukcja oparta na mocnym niemal 100 V akumulatorze. Dzięki wykorzystaniu nowego źródła zasilana nowa model przecinarki zapewnia szereg nowych korzyści, jak: niski poziom wibracji, niewielka waga i przyjazna dla użytkownika ergonomia.
- Przecinarka Husqvarna K1 PACE to niemal bezobsługowa maszyna, która gwarantuje niski koszt eksploatacji. Pracuje zarówno na sucho oraz sprawdza się do cięcia na mokro. To rewelacyjne uzupełnienie naszej oferty przecinarek Husqvarna Construction - mówi Dawid Trukszyn, Ekspert firmy Husqvarna Construction.
Doskonały stosunek mocy do masy sprawia, że K1 PACE jest idealnym uzupełnieniem parku maszyn. Stworzona do realizowania szybkich i wydajnych cięć, a niezależny system zasilania gwarantuje, że sprawdzi się zawsze tam gdzie będzie potrzebna. Specjalna konstrukcja części tnącej pozwala tarczy o średnicy 300 mm osiągnąć głębokość cięcia dostępne wcześniej wyłącznie dla tarcz 350 mm. Ponadto wykorzystuje ona nową, bardzo mocną platformę akumulatorową, na bazie której zobaczymy w krótce inne urządzenia niedostępne do tej pory w technologii akumulatorowej.
Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie
Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce
Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.
Zdrowie
Europa potrzebuje strategii dla zdrowia mózgu. Coraz więcej państw dostrzega ten problem
Polacy z jednej strony wykazują już sporą świadomość problemu, jakim są choroby mózgu – jedna czwarta ma w swoim otoczeniu osoby dotknięte takim problemem. Z drugiej strony system nie odpowiada rosnącym potrzebom. Specjalistów jest zbyt mało, więc kolejki do neurologów czy psychiatrów się wydłużają. Alternatywą pozostaje korzystanie z wizyt komercyjnych, ale nie każdego na to stać. Towarzystwa naukowe i organizacje pozarządowe są zgodne co do tego, że potrzebne są nie tylko krajowe strategie, ale i europejski plan dla chorób mózgu.
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.