Komunikaty PR

CES 2022: TP-Link prezentuje bogate portfolio produktów Wi-Fi 6E

2022-01-05  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Marcel Matuliński
Grayling Poland sp. z o.o.

Warszawa, Ul.Bluszczańska 74 m 75
00-712 Warszawa
marcel.matulinski|grayling.com| |marcel.matulinski|grayling.com
604919473
https://grayling.com/our-offices/warsaw/

Wśród propozycji producenta znalazły się  m.in. nagrodzony CES Innovation Award Archer AXE200 Omni, czyli trójzakresowy router WiFi 6E AX11000 z mechanicznie obracanymi inteligentnymi antenami, czterozakresowy ultraszybki router WiFi 6E AX16000 Archer AXE300, którego prędkość dochodzi  aż do 16 Gb/s oraz przystępny cenowo Archer AXE75, dzięki któremu standard WiFi 6E ma szanse bardzo szybko się spopularyzować.

Uhonorowany nagrodą CES 2022 Innovation Award Archer AXE200 Omni oferuje trójzakresowe WiFi
z dodatkowym pasmem 6 Ghz o łącznej prędkości ponad 10 Gb/s. Wyposażono go w innowacyjne, mechanicznie obracające się anteny, które zapewniają zoptymalizowaną wydajność, inteligentnie orientując w stronę podłączonych do routera urządzeń i przesyłając w ich kierunku mocniejszy sygnał WiFi.
W połączeniu z potężnym czterordzeniowym procesorem 2,0 GHz, multigigabitowymi portami Ethernet (10G i 2,5G), Archer AXE200 Omni zapewnia użytkownikom prawdziwy komfort z korzystania
z superszybkiej sieci WiFi w całym domu.

Drugi z przedstawionych routerów, Archer AXE300,  to pierwszy w historii czterozakresowy router TP-Link  wykorzystujący w pasmo 6 GHz, dzięki czemu osiąga sumaryczne prędkości sięgające do 16 Gb/s (1148 Mb/s w 2.4 GHz + 4804 Mb/s w 5 GHz + 4804 Mb/s w drugim paśmie 5 GHz + 4804 Mb/s w nowym paśmie 6 GHz). Zaopatrzony jest w czterordzeniowy procesor 2,0 GHz oraz porty 10G (SFP+ i RJ45). Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o zapewnieniu niebywałych prędkości i najwyższej wydajności dla najbardziej wymagających użytkowników i zastosowań, takich jak rozrywka AR/VR w rozdzielczości 8K, gry wideo czy obsługa NAS.

Ostatnim zaprezentowanym podczas tegorocznych targów CES routerem z technologią WiFi 6E jest trójzakresowy Archer AXE75 (AXE5400) oferujący całkowitą prędkość do 5,4 Gb/s. Urządzenie jest kompatybilne z TP-Link OneMesh i będzie wyróżniało się stosunkiem wydajności do ceny.

W ofercie TP-Link na szczególną uwagę zasługują systemy mesh w najnowszym standardzie WiFi 6E. Pierwszy z nich to przystępny cenowo Deco XE75, oferujący łączne prędkości sięgające do 5400 Mb/s. Drugi natomiast to flagowy, trójzakresowy model Deco XE200, pracujący w standardzie AXE11000. Urządzenie zapewnia ultraszybkie prędkości  sięgające łącznie do 11 Gb/s (4804 Mb/s w paśmie 6 GHz + 4804 Mb/s dla 5 GHz + 1148 Mb/s w przypadku 2.4 GHz). Zestaw Deco XE200 może obsłużyć ponad 200 urządzeń i pokryć zasięgiem WiFi powierzchnię około 600m2. Każdą jednostkę Deco XE200 wyposażono w port 10 G.

Poza klasycznymi routerami i systemami mesh Deco firma TP-Link zaprezentowała też wiele innych urządzeń sieciowych w technologii WiFi 6E, m.in. wzmacniacz RE815XE, zapewniającym silny, pozbawiony zakłóceń sygnał w całym domu i łączne prędkości sięgające do 5400 Mb/s oraz kartę sieciową PCI-E Archer TXE75E, która dodatkowo wyposażona jest w moduł Bluetooth w standardzie 5.2.

Ostatnim z urządzeń, które zaprezentowano podczas CES, i którego możemy spodziewać się na polskim rynku, jest sufitowy punkt dostępowy WiFi 6E z serii Omada - EAP690E HD. Dzięki wykorzystującej nowe pasmo 6GHz technologii WiFi 6E, urządzenie osiąga prędkość nawet do 11 Gb/s, wyznaczając tym samym  nowe standardy WiFi dla biur i hoteli oraz innych budynków wielkopowierzchniowych.

Wprowadzenie nowych urządzeń w standardzie WiFi 6E na polski rynek planowane jest na drugą połowę 2022 roku.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Grayling Poland sp. z o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku? Biuro prasowe
2025-04-17 | 07:00

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Branża elektrotechniczna dynamicznie się rozwija, dostosowując do rosnących wymagań użytkowników oraz wyzwań związanych z efektywnością energetyczną
Technologie Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce
2025-03-25 | 11:00

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel S.A. wzmacnia swoją pozycję na tworzącym się w Polsce rynku projektowania i budowy infrastruktury sieciowej dla bezzałogowych statków powietrznych. Na podstawie
Technologie Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
2025-03-18 | 10:00

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Emitel S.A. intensyfikuje swoją działalność w Wielkopolsce. Spółka kontynuuje rozwój projektów na terenie całego kraju. Wśród ogólnopolskich,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.

Motoryzacja

Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień

Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.