CES 2022: TP-Link prezentuje bogate portfolio produktów Wi-Fi 6E
Grayling Poland sp. z o.o.
Warszawa, Ul.Bluszczańska 74 m 75
00-712 Warszawa
marcel.matulinski|grayling.com| |marcel.matulinski|grayling.com
604919473
https://grayling.com/our-offices/warsaw/
Wśród propozycji producenta znalazły się m.in. nagrodzony CES Innovation Award Archer AXE200 Omni, czyli trójzakresowy router WiFi 6E AX11000 z mechanicznie obracanymi inteligentnymi antenami, czterozakresowy ultraszybki router WiFi 6E AX16000 Archer AXE300, którego prędkość dochodzi aż do 16 Gb/s oraz przystępny cenowo Archer AXE75, dzięki któremu standard WiFi 6E ma szanse bardzo szybko się spopularyzować.
Uhonorowany nagrodą CES 2022 Innovation Award Archer AXE200 Omni oferuje trójzakresowe WiFi
z dodatkowym pasmem 6 Ghz o łącznej prędkości ponad 10 Gb/s. Wyposażono go w innowacyjne, mechanicznie obracające się anteny, które zapewniają zoptymalizowaną wydajność, inteligentnie orientując w stronę podłączonych do routera urządzeń i przesyłając w ich kierunku mocniejszy sygnał WiFi.
W połączeniu z potężnym czterordzeniowym procesorem 2,0 GHz, multigigabitowymi portami Ethernet (10G i 2,5G), Archer AXE200 Omni zapewnia użytkownikom prawdziwy komfort z korzystania
z superszybkiej sieci WiFi w całym domu.
Drugi z przedstawionych routerów, Archer AXE300, to pierwszy w historii czterozakresowy router TP-Link wykorzystujący w pasmo 6 GHz, dzięki czemu osiąga sumaryczne prędkości sięgające do 16 Gb/s (1148 Mb/s w 2.4 GHz + 4804 Mb/s w 5 GHz + 4804 Mb/s w drugim paśmie 5 GHz + 4804 Mb/s w nowym paśmie 6 GHz). Zaopatrzony jest w czterordzeniowy procesor 2,0 GHz oraz porty 10G (SFP+ i RJ45). Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o zapewnieniu niebywałych prędkości i najwyższej wydajności dla najbardziej wymagających użytkowników i zastosowań, takich jak rozrywka AR/VR w rozdzielczości 8K, gry wideo czy obsługa NAS.
Ostatnim zaprezentowanym podczas tegorocznych targów CES routerem z technologią WiFi 6E jest trójzakresowy Archer AXE75 (AXE5400) oferujący całkowitą prędkość do 5,4 Gb/s. Urządzenie jest kompatybilne z TP-Link OneMesh i będzie wyróżniało się stosunkiem wydajności do ceny.
W ofercie TP-Link na szczególną uwagę zasługują systemy mesh w najnowszym standardzie WiFi 6E. Pierwszy z nich to przystępny cenowo Deco XE75, oferujący łączne prędkości sięgające do 5400 Mb/s. Drugi natomiast to flagowy, trójzakresowy model Deco XE200, pracujący w standardzie AXE11000. Urządzenie zapewnia ultraszybkie prędkości sięgające łącznie do 11 Gb/s (4804 Mb/s w paśmie 6 GHz + 4804 Mb/s dla 5 GHz + 1148 Mb/s w przypadku 2.4 GHz). Zestaw Deco XE200 może obsłużyć ponad 200 urządzeń i pokryć zasięgiem WiFi powierzchnię około 600m2. Każdą jednostkę Deco XE200 wyposażono w port 10 G.
Poza klasycznymi routerami i systemami mesh Deco firma TP-Link zaprezentowała też wiele innych urządzeń sieciowych w technologii WiFi 6E, m.in. wzmacniacz RE815XE, zapewniającym silny, pozbawiony zakłóceń sygnał w całym domu i łączne prędkości sięgające do 5400 Mb/s oraz kartę sieciową PCI-E Archer TXE75E, która dodatkowo wyposażona jest w moduł Bluetooth w standardzie 5.2.
Ostatnim z urządzeń, które zaprezentowano podczas CES, i którego możemy spodziewać się na polskim rynku, jest sufitowy punkt dostępowy WiFi 6E z serii Omada - EAP690E HD. Dzięki wykorzystującej nowe pasmo 6GHz technologii WiFi 6E, urządzenie osiąga prędkość nawet do 11 Gb/s, wyznaczając tym samym nowe standardy WiFi dla biur i hoteli oraz innych budynków wielkopowierzchniowych.
Wprowadzenie nowych urządzeń w standardzie WiFi 6E na polski rynek planowane jest na drugą połowę 2022 roku.

5G Broadcast: Emitel testuje nowy standard telewizji mobilnej dla Telewizji Puls

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

Konkurencyjność firm wśród najważniejszych zadań dla kolejnego budżetu UE. Komisja szuka nowych źródeł dochodów
Przed budżetem na kolejną siedmioletnią perspektywę stoi szereg wyzwań. Jednym z nich są potrzeby zwiększania wydatków na obronność i zbrojenia oraz na wsparcie konkurencyjności europejskich firm. Jednocześnie dla zaspokojenia rosnących potrzeb w priorytetowych obszarach konieczne są nowe źródła dochodów.
Transport
Dostawy elektrykiem w centrum Warszawy. DACHSER wprowadził do Polski swój bezemisyjny program

Drogowy, morski, lotniczy i kolejowy transport towarów odpowiada dziś za około 8 proc. światowych emisji CO2, a po uwzględnieniu infrastruktury logistycznej takiej jak magazyny czy porty udział ten wzrasta do 11 proc. – wynika z danych Massachusetts Institute of Technology. Transformacja sektora transportowego ma więc istotne znaczenie dla redukcji emisji, a wśród kluczowych działań przewoźników jest elektryfikacja ich flot. Firma logistyczna DACHSER wprowadza w Polsce zrównoważoną koncepcję bezemisyjnych dostaw i uruchamia dostawy elektrykiem w centrum Warszawy.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.