Komunikaty PR

CES 2022: TP-Link prezentuje bogate portfolio produktów Wi-Fi 6E

2022-01-05  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Marcel Matuliński
Grayling Poland sp. z o.o.

Warszawa, Ul.Bluszczańska 74 m 75
00-712 Warszawa
marcel.matulinski|grayling.com| |marcel.matulinski|grayling.com
604919473
https://grayling.com/our-offices/warsaw/

Wśród propozycji producenta znalazły się  m.in. nagrodzony CES Innovation Award Archer AXE200 Omni, czyli trójzakresowy router WiFi 6E AX11000 z mechanicznie obracanymi inteligentnymi antenami, czterozakresowy ultraszybki router WiFi 6E AX16000 Archer AXE300, którego prędkość dochodzi  aż do 16 Gb/s oraz przystępny cenowo Archer AXE75, dzięki któremu standard WiFi 6E ma szanse bardzo szybko się spopularyzować.

Uhonorowany nagrodą CES 2022 Innovation Award Archer AXE200 Omni oferuje trójzakresowe WiFi
z dodatkowym pasmem 6 Ghz o łącznej prędkości ponad 10 Gb/s. Wyposażono go w innowacyjne, mechanicznie obracające się anteny, które zapewniają zoptymalizowaną wydajność, inteligentnie orientując w stronę podłączonych do routera urządzeń i przesyłając w ich kierunku mocniejszy sygnał WiFi.
W połączeniu z potężnym czterordzeniowym procesorem 2,0 GHz, multigigabitowymi portami Ethernet (10G i 2,5G), Archer AXE200 Omni zapewnia użytkownikom prawdziwy komfort z korzystania
z superszybkiej sieci WiFi w całym domu.

Drugi z przedstawionych routerów, Archer AXE300,  to pierwszy w historii czterozakresowy router TP-Link  wykorzystujący w pasmo 6 GHz, dzięki czemu osiąga sumaryczne prędkości sięgające do 16 Gb/s (1148 Mb/s w 2.4 GHz + 4804 Mb/s w 5 GHz + 4804 Mb/s w drugim paśmie 5 GHz + 4804 Mb/s w nowym paśmie 6 GHz). Zaopatrzony jest w czterordzeniowy procesor 2,0 GHz oraz porty 10G (SFP+ i RJ45). Urządzenie zostało zaprojektowane z myślą o zapewnieniu niebywałych prędkości i najwyższej wydajności dla najbardziej wymagających użytkowników i zastosowań, takich jak rozrywka AR/VR w rozdzielczości 8K, gry wideo czy obsługa NAS.

Ostatnim zaprezentowanym podczas tegorocznych targów CES routerem z technologią WiFi 6E jest trójzakresowy Archer AXE75 (AXE5400) oferujący całkowitą prędkość do 5,4 Gb/s. Urządzenie jest kompatybilne z TP-Link OneMesh i będzie wyróżniało się stosunkiem wydajności do ceny.

W ofercie TP-Link na szczególną uwagę zasługują systemy mesh w najnowszym standardzie WiFi 6E. Pierwszy z nich to przystępny cenowo Deco XE75, oferujący łączne prędkości sięgające do 5400 Mb/s. Drugi natomiast to flagowy, trójzakresowy model Deco XE200, pracujący w standardzie AXE11000. Urządzenie zapewnia ultraszybkie prędkości  sięgające łącznie do 11 Gb/s (4804 Mb/s w paśmie 6 GHz + 4804 Mb/s dla 5 GHz + 1148 Mb/s w przypadku 2.4 GHz). Zestaw Deco XE200 może obsłużyć ponad 200 urządzeń i pokryć zasięgiem WiFi powierzchnię około 600m2. Każdą jednostkę Deco XE200 wyposażono w port 10 G.

Poza klasycznymi routerami i systemami mesh Deco firma TP-Link zaprezentowała też wiele innych urządzeń sieciowych w technologii WiFi 6E, m.in. wzmacniacz RE815XE, zapewniającym silny, pozbawiony zakłóceń sygnał w całym domu i łączne prędkości sięgające do 5400 Mb/s oraz kartę sieciową PCI-E Archer TXE75E, która dodatkowo wyposażona jest w moduł Bluetooth w standardzie 5.2.

Ostatnim z urządzeń, które zaprezentowano podczas CES, i którego możemy spodziewać się na polskim rynku, jest sufitowy punkt dostępowy WiFi 6E z serii Omada - EAP690E HD. Dzięki wykorzystującej nowe pasmo 6GHz technologii WiFi 6E, urządzenie osiąga prędkość nawet do 11 Gb/s, wyznaczając tym samym  nowe standardy WiFi dla biur i hoteli oraz innych budynków wielkopowierzchniowych.

Wprowadzenie nowych urządzeń w standardzie WiFi 6E na polski rynek planowane jest na drugą połowę 2022 roku.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Grayling Poland sp. z o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie Biuro prasowe
2024-12-30 | 13:00

Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie

Warszawa, 20.12.2024 – SPIE Building Solutions, polska spółka zależna SPIE, niezależnego europejskiego lidera usług multitechnicznych w dziedzinie energetyki i przesyłu danych,
Technologie Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
2024-12-27 | 10:00

Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl

Maspex SA, jeden z liderów polskiego rynku spożywczego, wprowadził na platformie Uwielbiam.pl nowoczesne rozwiązanie oparte na sztucznej inteligencji. Dzięki temu narzędziu osoby
Technologie 5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
2024-12-23 | 08:00

5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!

Praca w branży technologicznej jest obiektem wielu stereotypów, które czasami mogą odstraszać potencjalnych kandydatów. W rzeczywistości to różnorodna

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Ochrona środowiska

Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania

Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.

IT i technologie

W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]

Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.