#CEBioForum2023 – spotkanie świata bio-innowacji już w kwietniu w Warszawie
Public Policy
Frascati 1/28d
00-492 Warszawa
jakub.karasek|publicpolicy.pl| |jakub.karasek|publicpolicy.pl
793 554 487
www.publicpolicy.pl
W dniach 18-19 kwietnia w Warszawie odbędą się targi biotechnologiczne CEBioForum 2023. To jedno z największych tego typu wydarzeń w Europie Środkowo-Wschodniej. Przedstawiciele świata biotechnologii, biznesu, innowacji, a także administracji publicznej spotkają się w Cambridge Innovation Center przy ul. Chmielnej 73. W tym roku CEBioForum odbędzie się już po raz 21.
CEBioForum to platforma spotkań przedstawicieli startup-ów i firm biotechnologicznych z inwestorami i przedstawicielami administracji publicznej, zwłaszcza agend rządowych związanych z sektorem biotechnologii, rozwoju nauki czy badań medycznych. Wydarzenie ma prestiżowy i ugruntowany charakter – w 2023 r. odbędzie się już 21. edycja targów. Po raz kolejny gospodarzem CEBioForum będzie Warszawa. Oprócz stolicy Polski, poprzednie edycje odbywały się m.in. w Brnie, Łodzi, Budapeszcie, a nawet Nowym Jorku.
W ramach CEBioForum odbywają się nie tylko targi biotechnologiczne, ale również panele dyskusyjne, warsztaty, prezentacje firm i ich innowacyjnych technologii oraz niezliczona liczba spotkań biznesowych. Stałym punktem wydarzenia jest również uroczyste wręczenie nagród CEBioForum Awards dla najciekawszych projektów z obszaru połączenia światów nauki i biznesu, najbardziej innowacyjnych startupów, czy też dla osoby, która wywarła szczególnie istotny wpływ na sektor biotechnologii w Polsce. Zgłoszenia do CEBioForum Awards trwają do 31 marca 2023 r. na stronie internetowej organizatora: cebioforum.com.
- Nasze wydarzenie jest kierowane w szczególności do przedstawicieli branży biotechnologicznej, ale również do inwestorów, przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej, startupów czy też naukowców poszukujących możliwości współpracy z biznesem. To właśnie możliwość odbycia spotkań na żywo i wymiany doświadczeń, także na poziomie międzynarodowym z ekspertami z różnych dziedzin przyciąga corocznie na nasze wszystkich Twórców innowacji. Każda osoba zainteresowana branżą life science powinna już zarezerwować 18 i 19 kwietnia 2023 r. w swoim kalendarzu – mówi dr Magdalena Kulczycka, dyrektor Związku Firm Biotechnologicznych BioForum – instytucji organizującej CEBioForum 2023.
W programie tegorocznej edycji wydarzenia zaplanowano m.in. 5 dyskusji panelowych. Będą one poświęcone m.in. takim zagadnieniom, jak rozwój branży biotech w Europie, inwestycje i nowe technologie w biotechnologii, potencjał polskiego rynku biotechnologicznego czy wpływ ESG na firmy biotechnologiczne. Uczestnicy dyskusji odpowiedzą na wiele pytań dotyczących możliwych kierunku rozwoju całego sektora, a także wskażą kierunki zmian, które umożliwią wykorzystanie pełni jego potencjału. Oprócz tego w programie przewidziano m.in. warsztaty dla studentów, naukowców i przedstawicieli startupów czy uroczysty bankiet z wręczeniem nagród CEBioForum Awards.
CEBioForum 2023 otrzymało patronat honorowy Ministerstwa Rozwoju i Technologii, a Waldemar Buda, Minister Rozwoju i Technologii, będzie gościem honorowym wydarzenia. Oprócz MRiT targi zostały objęte patronatem honorowym Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. W trakcie CEBioForum 2023 w charakterze Key Note Speakera wystąpi dr Michael Soldan, CEO Polpharma Biologics Group. Ponadto partnerami wydarzenia są europejskie stowarzyszenie firm i organizacji branży biotech EuropaBio, litewski związek firm biotechnologicznych LBTA, Cambridge Innovation Center i Porozumienie Akademickich Centrów Transferów Technologii oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
Dodatkowe informacje o targach, szczegółowa agenda wydarzenia, a także formularz rejestracyjny dla osób zainteresowanych uczestnictwem w CEBioForum 2023 dostępny jest na stronie internetowej www.cebioforum.com

5G Broadcast: Emitel testuje nowy standard telewizji mobilnej dla Telewizji Puls

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

Konkurencyjność firm wśród najważniejszych zadań dla kolejnego budżetu UE. Komisja szuka nowych źródeł dochodów
Przed budżetem na kolejną siedmioletnią perspektywę stoi szereg wyzwań. Jednym z nich są potrzeby zwiększania wydatków na obronność i zbrojenia oraz na wsparcie konkurencyjności europejskich firm. Jednocześnie dla zaspokojenia rosnących potrzeb w priorytetowych obszarach konieczne są nowe źródła dochodów.
Transport
Dostawy elektrykiem w centrum Warszawy. DACHSER wprowadził do Polski swój bezemisyjny program

Drogowy, morski, lotniczy i kolejowy transport towarów odpowiada dziś za około 8 proc. światowych emisji CO2, a po uwzględnieniu infrastruktury logistycznej takiej jak magazyny czy porty udział ten wzrasta do 11 proc. – wynika z danych Massachusetts Institute of Technology. Transformacja sektora transportowego ma więc istotne znaczenie dla redukcji emisji, a wśród kluczowych działań przewoźników jest elektryfikacja ich flot. Firma logistyczna DACHSER wprowadza w Polsce zrównoważoną koncepcję bezemisyjnych dostaw i uruchamia dostawy elektrykiem w centrum Warszawy.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.