BlockApps uruchamia Blockchain Agribusiness „TraceHarvest”
Po sukcesie z Bayer firma BlockApps uruchamia sieć Blockchain Agribusiness „TraceHarvest”
|
Nowy Jork / St. Louis, listopad 2020 r. – BlockApps, wiodący dostawca platform typu blockchain dla klientów korporacyjnych, poinformował o uruchomieniu sieci TraceHarvest Network, która zmienia sposób zarządzania produktami rolnymi. Nową, opartą na technologii blockchain sieć biznesową opracowano we współpracy z Bayer, czołowym innowatorem technologicznym światowego rolnictwa. Bayer w ciągu ostatnich dwóch lat był członkiem-założycielem i aktywnym użytkownikiem sieci, prowadząc działalność w Stanach Zjednoczonych i Brazylii. Bayer planuje także dalszą ekspansję w skali globalnej. Platforma ustanowi nowe standardy w zakresie zrównoważonego rozwoju, umacniając transformację cyfrową i rezyliencję systemów żywnościowych, które będą kształtować przyszłość rolnictwa.
Ze wsparciem Bayer elastyczna, skalowalna i globalna platforma pomoże rolnikom (niezależnie od wielkości ich gospodarstw) uzyskać dostęp do nowych rynków i usług, jak również zwiększyć rentowność poprzez możliwość oferowania nowych produktów premium. Dzięki dostępowi do wzbogaconych informacji dotyczących łańcucha dostaw platforma pozwoli rolnikom na optymalizację ich własnej działalności. Potencjał TraceHarvest można wykorzystać także w innych ważnych obszarach, np. dopłaty do pochłaniania emisji dwutlenku węgla związane z wycofywaniem produktów żywnościowych z rynku, promując zarówno zrównoważony rozwój, jak i dobrostan konsumentów. Dzięki platformie informacje dotyczące cyklu życia produktów rolnych pozwolą na prowadzenie
i nagradzanie zrównoważonych praktyk w całym łańcuchu dostaw żywności.
Sieć BlockApps TraceHarvest jest pierwszym rozwiązaniem typu blockchain, które umożliwia śledzenie pełnego cyklu życia produktów rolnych – począwszy już od źródła nasion. W przypadku produktów takich jak nasiona zapewnia to uzyskanie pełnego nadzoru nad ich sprzedażą, wymianą, wysiewem, zbiorem i przetwarzaniem. Platformę stworzono we współpracy z jednostką Bayer CropScience – zbudowano i przetestowano ją zgodnie z najwyższymi standardami branżowymi w zakresie identyfikowalności. Platforma ta stanowi pierwsze i najlepsze w swojej klasie rozwiązanie dla branży produkcji zbóż. Rolnicy, producenci, sprzedawcy i przetwórcy mogą dzielić się wybranymi danymi i przeglądać je w ramach jednej, bezpiecznej platformy, udostępniając działania dla całego łańcucha. Usprawnione zaangażowanie i wymiana informacji w czasie rzeczywistym pozwala wszystkim stronom na identyfikację i rozwiązywanie problemów związanych ze śledzeniem produktów i integralnością szybciej, niż było to możliwe w przypadku wcześniejszych procesów wykonywanych ręcznie.
– Technologia blockchain już rewolucjonizuje branżę rolniczą, a my torujemy jej drogę poprzez partnerstwo z Bayer CropScience, który przekształcił ideę w rzeczywistość – podkreśla Kieren James-Lubin, prezes i dyrektor generalny BlockApps. – Wspólnie z rolnikami rozwijamy światowej klasy innowacje. Tworzymy nowe standardy w zakresie zrównoważonego rozwoju i dynamizujemy transformację cyfrową, która ukształtuje przyszłość tej branży.
Obecne procesy analogowe, choć generują znaczne koszty pracy i zasobów, nie pozwalają na uzyskanie danych, których potrzebują rolnicy i inni uczestnicy łańcucha wartości. Taki brak efektywności naraża również przedsiębiorstwa na ryzyko naruszenia zgodności w całym łańcuchu dostaw i na wielu obszarach geograficznych. System TraceHarvest szybciej wprowadza produkty rolne do obrotu, pomaga w bezpiecznym wprowadzaniu nowych produktów na rynek w zatwierdzonych regionach, a następnie precyzyjnie je śledzi, dostarczając mocnych dowodów zgodności z międzynarodowymi przepisami.
Bayer korzystał z TraceHarvest w ciągu kilku sezonów wegetacyjnych, aby śledzić cykl życia i status najcenniejszych produktów rolnych firmy (w tym soi i kukurydzy) od sprzedaży i wysiewu po zbiór.
Rolnicy, producenci, dystrybutorzy i przetwórcy będący członkami tej samej sieci TraceHarvest mogą za jej pomocą obserwować drogę swoich produktów, uzyskując w ten sposób pełny wgląd w źródła ich upraw.
– Dzięki identyfikowalności produktów w całym łańcuchu dostaw żywności, TraceHarvest będzie bazą dla nowych rozwiązań i usług w zakresie jakości żywności i przejrzystości, które mają przecież bardzo istotne znaczenie dla rolników i konsumentów – mówi Sascha Israel, dyrektor ds. innowacji w Bayer Crop Science i szef ds. transformacji cyfrowej.
– Platforma TraceHarvest umożliwi naszym partnerom biznesowym w całym łańcuchu wartości żywności analizę nowych produktów, usług i modeli biznesowych. Zaufanie do zarządzania produktami rolnymi jest niezbędne, by poruszać się po złożonym ekosystemie współczesnego rolnictwa – dodaje Michael Pareles, odpowiedzialny za strategię cyfryzacji i wzrostu w Bayer Crop Science. – Wykorzystanie TraceHarvest w produkcji pozwoliło nam zwiększyć wydajność operacyjną i zapewnić większą widoczność, przejrzystość i zgodność z przepisami w całym łańcuchu dostaw żywności i łańcuchu wartości.
Sieć TraceHarvest funkcjonuje na platformie BlockApps STRATO – elastycznym, opartym na Ethereum, sieciowym łańcuchu blokowym przeznaczonym do budowania i utrzymania zabezpieczonych sieci biznesowych. Wspólna infrastruktura zachęca podmioty gospodarcze i rolników do większej współpracy i współdziałania.
– Sieć TraceHarvest jest wysoce skalowalna. To niezwykle ważne, ponieważ pozwala członkom na dodawanie większej liczby procesów biznesowych, wykorzystywanie przypadków i integrację technologii w ramach tej samej sieci – wyjaśnia Kieren James-Lubin.
– Członkowie sieci będą mogli na przykład współpracować z producentami żywności z niższych poziomów w celu dalszego rozszerzenia śledzenia produktów rolnych w dół łańcucha wartości i ostatecznej weryfikacji deklaracji dotyczących składników i praktyk zrównoważonego rozwoju.
Członkowie łańcucha wartości w rolnictwie – w tym rolnicy, producenci, dystrybutorzy, przetwórcy i dostawcy technologii – mogą teraz dołączyć do TraceHarvest i dowiedzieć się więcej o technologii blockchain i sposobie, w jaki może zaspokoić ich potrzeby biznesowe. Dalsze szczegóły zamieszczono na stronie internetowej www.blockapps.net/traceharvest.
BlockApps
BlockApps jest czołowym dostawcą technologii łańcuchów blokowych dla sieci biznesowych. Platforma BlockApps STRATO utrzymuje sieci branżowe w takich sektorach jak energetyka, finanse, rolnictwo, wydarzenia na żywo, turystyka – i wielu innych. Założona w 2015 roku spółka BlockApps stworzyła kilka innowacji, m.in. we współpracy z Microsoft uruchomiła usługę Blockchain as a Service. BlockApps jest również założycielem Enterprise Ethereum Alliance (światowej organizacji o otwartym standardzie blockchain)
i jako pierwsza firma nawiązała współpracę ze wszystkimi głównymi platformami chmurowymi (Azure, Amazon Web Services, Google Cloud Platform). Więcej informacji www.blockapps.net. BlockApps obecna jest również w mediach społecznościowych: LinkedIn, YouTube i Twitter
O firmie Bayer
Firma Bayer to międzynarodowe przedsiębiorstwo, którego działalność skupia się przede wszystkim na obszarach nauk Life Science, jakimi są ochrona zdrowia i produkcja żywności. Jej produkty i usługi mają na celu przyniesienie korzyści ludziom poprzez wspieranie wysiłków zmierzających do przezwyciężenia głównych wyzwań związanych z rosnącą i starzejącą się populacją globalną. Jednocześnie Grupa dąży do poprawy rentowności i tworzenia kapitału poprzez innowacje i wzrost. Bayer przestrzega zasad zrównoważonego rozwoju, a marka Bayer oznacza zaufanie, niezawodność i jakość na całym świecie. W roku podatkowym 2019 Grupa zatrudniała około 104 000 osób, a wartość jej sprzedaży wyniosła 43,5 mld euro. Wydatki inwestycyjne wyniosły 2,9 mld euro, wydatki na badania i rozwój 5,3 mld euro. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.bayer.com.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Infrastruktura
Energia słoneczna wyprzedziła węgiel jako źródło energii w UE. Tempo dalszego rozwoju zależy od inwestycji w system i sieć

Zgodnie z założeniami strategii planu REPowerEU do 2030 roku na terenie państw członkowskich ma zostać zainstalowanych niemal 600 GW mocy fotowoltaiki słonecznej. Organizacje takie jak SolarPower Europe walczą o to, aby do tego czasu fotowoltaika stała się głównym źródłem energii elektrycznej. O ile w ostatnich latach odnotowano dynamiczne tempo wzrostu produkcji energii słonecznej, o tyle w kolejnych latach na drodze do realizacji planu może stanąć nienadążająca za tempem rozwoju infrastruktura.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.