Bitdefender Endpoint Security zatrzymał sto procent zagrożeń!
Eksperci z AV-TESTS Institute wzięli pod lupę najpopularniejsze programy antywirusowe przeznaczone na system Windows 10. Specjaliści kierowali się przede wszystkim trzema kryteriami: ochroną, wydajnością, a także brakiem ingerencji w działanie systemu operacyjnego. Tylko pięć, z szesnastu programów zdobyło perfekcyjny wynik, a więc zyskało maksymalną ocenę w każdym z kryteriów. Wśród nich znalazł się Bitdefender Endpoint Security.
W laboratorium AV-TESTS przeprowadzono testy aplikacji antywirusowych, które będą idealnie chronić komputery wyposażone w system Microsoft Windows 10. W przypadku marki Bitdefender brano pod uwagę dwie wersje oprogramowania: Endpoint Security 6.6 oraz Endpoint Security Ultra 6.6. Aplikacja powstrzymała wszystkie ataki pochodzące z sieci, oraz wiadomości e-mail. Co ciekawe, antywirus potrafił wykryć wszystkie wersje malware, które pojawiły się w przeciągu ostatnich czterech tygodni. W przypadku stabilności systemu również praktycznie nie zauważalna była praca oprogramowania antywirusowego. Warto również wspomnieć o tym, że aplikacja Bitdefender Endpoint Security poprawiła swoją wydajność w porównaniu do testu, jaki przygotowali eksperci AV-TESTS w sierpniu ubiegłego roku. Jak widać, inżynierowie stale pracują nad rozwojem oprogramowania Bitdefender. Patrząc na testy można również zauważyć, że Bitdefender Endpoint Security w obu wersjach nie uruchomił żadnego fałszywego alarmu co również należy uznać za duży plus.
Bitdefender Endpoint Security
Warto wspomnieć, że Bitdefender Endpoint Security jest to tak zwany agent bezpieczeństwa, który instaluje się na punkcie końcowym. W prostym tłumaczeniu chodzi o sprzęt pracownika, jednak w dalszym ciągu o wszystkim decyduje administrator za pomocą konsoli GravityZone. Jest to więc warstwowa ochrona systemu operacyjnego, z którego korzysta użytkownik końcowy. Za sprawą Bitdefender Endpoint Security możemy być pewni, że komputer będzie odpowiednio zabezpieczony przed zagrożeniami z zewnątrz, bowiem precyzyjnie zwalcza zaawansowane zagrożenia za pomocą wielowarstwowej ochrony. Potwierdzeniem tego jest świetny wynik uzyskany podczas styczniowych testów AV-TESTS.
Bitdefender Endpoint Security wykorzystuje opatentowane technologie uczenia maszynowego, które czuwają nad bezpieczeństwem komputera. Mogą monitorować zachowania, a także wykrywać techniki ataku. Dzięki temu zapobieganie, wykrywane, a następnie blokowanie zagrożeń będzie niemalże stuprocentowo skuteczne. To ważne, bowiem tradycyjne zabezpieczenia punktów końcowych mogą czasami przeoczyć pewne zagrożenia. Po wykryciu i zablokowaniu tego typu złośliwych aplikacji Bitdefender Endpoint Security automatycznie podejmuje pewne działania mające na celu utrzymanie normalnego funkcjonowania firmy. Warto również dodać, że oprogramowanie jest bardzo szybkie w konfiguracji, a także łatwo się skaluje, co pozwala na ochronę dowolnej liczby punktów końcowych.
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
realme prezentuje 14 Pro - smartfon zmieniający kolor pod wpływem zimna
Świąteczna oferta EZVIZ: niezwykłe promocje na urządzenia smart home!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Prawo
Pediatrzy: Słodkie e-papierosy nie są przebadane. Państwo musi przejąć inicjatywę w sprawie kontroli ich jakości
Co trzeci uczeń pierwszą styczność z nikotyną miał w wieku 13 lat. Dla 70 proc. pierwszym w życiu wyrobem z nikotyną był e-papieros. Wśród uczniów używających obecnie nikotyny najwięcej, bo 80 proc., używa e-papierosów, najczęściej o słodkich smakach – wynika z badań CBOS. W dodatku z badań wynika, że zakaz sprzedaży takich produktów niepełnoletnim jest skutecznie omijany. Polskie Towarzystwo Pediatryczne, wspierane przez lekarzy innych specjalności, apeluje do premiera o wycofanie ze sprzedaży smakowych e-papierosów z nikotyną i bez niej. Zwłaszcza słodkie substancje smakowe dodawane do e-liquidów dla osiągnięcia atrakcyjnego smaku wciąż nie są wystarczająco przebadane – alarmują toksykolodzy.
Infrastruktura
Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania
Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.