Billennium zintegrowało aplikację Inperly z IDnow
Billennium, polska spółka tworząca rozwiązania IT dla biznesu, poinformowała o nawiązaniu współpracy z IDnow – wiodącym dostawcą platform służących do potwierdzania tożsamości w Europie. Dzięki temu, aplikacja Inperly umożliwia użytkownikom Microsoft Teams sprawdzanie tożsamości i podpisywanie dokumentów kwalifikowanym podpisem elektronicznym, z wykorzystaniem dokumentów tożsamości z ponad 200 krajów.
Inperly to aplikacja wspierająca zdalne procesy obsługi klienta, doradztwa oraz sprzedaży produktów i usług. W styczniu Billennium wdrożyło do swojej aplikacji usługi automatycznego potwierdzania tożsamości i podpisu elektronicznego od IDnow. Nowa funkcja umożliwia wystawienie jednorazowego podpisu kwalifikowanego (QES), będącego odpowiednikiem podpisu odręcznego na terenie Unii Europejskiej. Z funkcji tej można korzystać w większości krajów wspólnoty.
Do celów weryfikacji użytkownika i podpisywania dokumentów Inperly wykorzystuje również polskie e-dowody osobiste (z aplikacją eDO App, stworzoną przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych), podpisy kwalifikowane mSzafir od Krajowej Izby Rozliczeniowej oraz podpisy kwalifikowane SimplySign autorstwa Asseco.
- Dzięki integracji Inperly z IDnow, firmy i instytucje na całym świecie otrzymują możliwość bardzo wygodnej, łatwej i przede wszystkim bezpiecznej weryfikacji tożsamości użytkownika w ramach komunikacji poprzez platformę Microsoft Teams. Nasze rozwiązanie wspiera organizacje w cyfryzacji procesów biznesowych i obiegu dokumentów oraz zapobieganiu oszustwom. Może być z powodzeniem stosowane w instytucjach rządowych, bankach, firmach ubezpieczeniowych, uczelniach, firmach HR i innych organizacjach oferujących swoje usługi zdalnie – wyjaśnia Tomasz Goźliński, Product Owner Inperly w Billennium.
- Budowanie zaufania w świecie cyfrowym i umożliwienie naszym partnerom tworzenie bezpiecznych
i godnych zaufania relacji to jeden z głównych celów i ważne elementy misji IDnow. Integracja naszego rozwiązania all-in-one – kwalifikowanego podpisu elektronicznego i zdalnej weryfikacji tożsamości – z Inperly, jest zgodne z europejskim rozporządzeniem AML (Anti-Money Laundring) i gwarantuje wszystkim stronom bezpieczne prowadzenie procesów biznesowych na platformie Microsoft Teams. Automatyczna weryfikacja oparta o sztuczną inteligencję pozwala łatwo i szybko sprawdzić lub potwierdzić tożsamość użytkownika. Poprzez kontrolę biometryczną i podpis elektroniczny to rozwiązanie pomaga zatem zapobiegać kradzieżom tożsamości – mówi Bertrand Bouteloup, Vice President Sales w IDnow.
Więcej informacji o aplikacji można znaleźć również na stronie Inperly.pl

5G Broadcast: Emitel testuje nowy standard telewizji mobilnej dla Telewizji Puls

MSV 2025 – przemiany w przemyśle, technologie przyszłości i szeroki zakres tematyczny

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

Konkurencyjność firm wśród najważniejszych zadań dla kolejnego budżetu UE. Komisja szuka nowych źródeł dochodów
Przed budżetem na kolejną siedmioletnią perspektywę stoi szereg wyzwań. Jednym z nich są potrzeby zwiększania wydatków na obronność i zbrojenia oraz na wsparcie konkurencyjności europejskich firm. Jednocześnie dla zaspokojenia rosnących potrzeb w priorytetowych obszarach konieczne są nowe źródła dochodów.
Transport
Dostawy elektrykiem w centrum Warszawy. DACHSER wprowadził do Polski swój bezemisyjny program

Drogowy, morski, lotniczy i kolejowy transport towarów odpowiada dziś za około 8 proc. światowych emisji CO2, a po uwzględnieniu infrastruktury logistycznej takiej jak magazyny czy porty udział ten wzrasta do 11 proc. – wynika z danych Massachusetts Institute of Technology. Transformacja sektora transportowego ma więc istotne znaczenie dla redukcji emisji, a wśród kluczowych działań przewoźników jest elektryfikacja ich flot. Firma logistyczna DACHSER wprowadza w Polsce zrównoważoną koncepcję bezemisyjnych dostaw i uruchamia dostawy elektrykiem w centrum Warszawy.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.