Billennium zintegrowało aplikację Inperly z IDnow
Billennium, polska spółka tworząca rozwiązania IT dla biznesu, poinformowała o nawiązaniu współpracy z IDnow – wiodącym dostawcą platform służących do potwierdzania tożsamości w Europie. Dzięki temu, aplikacja Inperly umożliwia użytkownikom Microsoft Teams sprawdzanie tożsamości i podpisywanie dokumentów kwalifikowanym podpisem elektronicznym, z wykorzystaniem dokumentów tożsamości z ponad 200 krajów.
Inperly to aplikacja wspierająca zdalne procesy obsługi klienta, doradztwa oraz sprzedaży produktów i usług. W styczniu Billennium wdrożyło do swojej aplikacji usługi automatycznego potwierdzania tożsamości i podpisu elektronicznego od IDnow. Nowa funkcja umożliwia wystawienie jednorazowego podpisu kwalifikowanego (QES), będącego odpowiednikiem podpisu odręcznego na terenie Unii Europejskiej. Z funkcji tej można korzystać w większości krajów wspólnoty.
Do celów weryfikacji użytkownika i podpisywania dokumentów Inperly wykorzystuje również polskie e-dowody osobiste (z aplikacją eDO App, stworzoną przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych), podpisy kwalifikowane mSzafir od Krajowej Izby Rozliczeniowej oraz podpisy kwalifikowane SimplySign autorstwa Asseco.
- Dzięki integracji Inperly z IDnow, firmy i instytucje na całym świecie otrzymują możliwość bardzo wygodnej, łatwej i przede wszystkim bezpiecznej weryfikacji tożsamości użytkownika w ramach komunikacji poprzez platformę Microsoft Teams. Nasze rozwiązanie wspiera organizacje w cyfryzacji procesów biznesowych i obiegu dokumentów oraz zapobieganiu oszustwom. Może być z powodzeniem stosowane w instytucjach rządowych, bankach, firmach ubezpieczeniowych, uczelniach, firmach HR i innych organizacjach oferujących swoje usługi zdalnie – wyjaśnia Tomasz Goźliński, Product Owner Inperly w Billennium.
- Budowanie zaufania w świecie cyfrowym i umożliwienie naszym partnerom tworzenie bezpiecznych
i godnych zaufania relacji to jeden z głównych celów i ważne elementy misji IDnow. Integracja naszego rozwiązania all-in-one – kwalifikowanego podpisu elektronicznego i zdalnej weryfikacji tożsamości – z Inperly, jest zgodne z europejskim rozporządzeniem AML (Anti-Money Laundring) i gwarantuje wszystkim stronom bezpieczne prowadzenie procesów biznesowych na platformie Microsoft Teams. Automatyczna weryfikacja oparta o sztuczną inteligencję pozwala łatwo i szybko sprawdzić lub potwierdzić tożsamość użytkownika. Poprzez kontrolę biometryczną i podpis elektroniczny to rozwiązanie pomaga zatem zapobiegać kradzieżom tożsamości – mówi Bertrand Bouteloup, Vice President Sales w IDnow.
Więcej informacji o aplikacji można znaleźć również na stronie Inperly.pl
Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie
Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Ochrona środowiska
Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce
Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.
Zdrowie
Europa potrzebuje strategii dla zdrowia mózgu. Coraz więcej państw dostrzega ten problem
Polacy z jednej strony wykazują już sporą świadomość problemu, jakim są choroby mózgu – jedna czwarta ma w swoim otoczeniu osoby dotknięte takim problemem. Z drugiej strony system nie odpowiada rosnącym potrzebom. Specjalistów jest zbyt mało, więc kolejki do neurologów czy psychiatrów się wydłużają. Alternatywą pozostaje korzystanie z wizyt komercyjnych, ale nie każdego na to stać. Towarzystwa naukowe i organizacje pozarządowe są zgodne co do tego, że potrzebne są nie tylko krajowe strategie, ale i europejski plan dla chorób mózgu.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.