Komunikaty PR

Badanie Samsung: Jakie problemy z praniem mają Polacy i jak je rozwiązać?

2021-06-01  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Łukasz Łyczkowski
dfusion

Zygmunta Słomińskiego 7/777
00-195 Warszawa
lukasz.lyczkowski|dfusion.pl| |lukasz.lyczkowski|dfusion.pl
606825276
https://dfusion.pl/

Pranie wydaje się być taką codzienną czynnością, którą wykonujemy niemal automatycznie. Badanie przeprowadzone przez firmę Samsung pokazuje jednak, że wiele osób napotyka na trudności wynikające z ograniczonych funkcji urządzeń, co sprawia, że pranie zaliczane jest do najmniej lubianych obowiązków domowych.* Można to zmienić. Wystarczy skorzystać z innowacyjnych technologii w nowoczesnych pralkach, które rozwiązują cztery najbardziej popularne problemy Polaków związane z praniem.

Ekologiczne i inteligentne sposoby na niedoprane ubrania

Z badań Samsung wynika, że aż 69% ankietowanych narzeka na niedostateczną czystość ubrań wyjętych z pralki. Powodów takiego stanu rzeczy może być wiele – źle dobrana ilość detergentu, zbyt twarda woda lub niewłaściwy program. Wszystkim nam zależy, aby nasze ubrania były czyste i pachnące, a po trudnych plamach nie było śladu. Jednocześnie chcemy dbać o tkaniny i środowisko, dlatego unikamy wysokich temperatur. Idealną technologią w pralkach Samsung, która spełnia te założenia jest EcoBubble™ umożliwiająca skuteczne pranie nawet w niskich temperaturach. Odpowiada za to aktywna piana, która powstaje w specjalnym generatorze z połączenia powietrza, detergentu i wody. Taka mieszanka wnika głęboko we włókna tkaniny i jest w stanie usunąć nawet uporczywe zabrudzenia. W rezultacie ubrania są idealnie czyste, a pralka – nie podgrzewając wody – zużywa mniej energii. To wyjątkowo przyjazne środowisku i domowemu budżetowi rozwiązanie.

Zużycie energii elektrycznej w Polsce malało zarówno w 2019 jak i 2020 r, co jest widocznym odwróceniem trendu z lat ubiegłych. Najwyższy czas, bo bez efektywniejszego zużycia energii nie da się ograniczyć emisji dwutlenku węgla – który jest gazem cieplarnianym – do atmosfery. Lepsza efektywność energetyczna domowych urządzeń ma więc podwójne znaczenie. Właściciele pralek są zadowoleni z niższych rachunków oraz z tego, że udaje im się zmniejszyć swój negatywny wpływ na środowisko – mówi futurolog Kacper Nosarzewski.

Skuteczność prania zwiększa także wykorzystanie sztucznej inteligencji – program Pranie Optymalne AI, za pomocą specjalnych czujników dostosowuje długość programu, potrzebną ilość wody oraz detergentu do wagi i stopnia zabrudzenia pranych rzeczy. Dzięki temu użytkownik nie musi martwić się, że podejmie złe decyzje, w efekcie których konieczne będzie ponowne nastawienie prania.

Sposób na dodawanie ubrań w trakcie prania

74% badanych przyznaje, że zdarza im się zapomnieć o włożeniu jakiejś części garderoby do bębna pralki. Gdy pralka zaczyna działać, znajdujemy koszulkę rzuconą na krzesło, spodnie na dnie kosza lub skarpetkę pod łóżkiem. Co wtedy? Wstrzymywanie cyklu i odpompowywanie wody to zajęcie dla cierpliwych. Czekanie na kolejną turę prania może okazać się problematyczne, jeżeli bardzo zależy nam na upraniu konkretnej rzeczy. Rozwiązaniem są dodatkowe drzwi AddWash™ w pralkach Samsung, dzięki którym możemy dodać ubrania na dowolnym etapie cyklu.* Aż 64% badanych uważa, że jest to lepszy sposób na dokładanie odzieży niż wstrzymywanie pracy pralki. Dodatkowa korzyść to oszczędność wody i energii, ponieważ nie musimy nastawiać dodatkowego cyklu, by wyprać ubrania, o których zapomnieliśmy.

Sposób na łatwiejsze prasowanie

Ubrania wyjęte z suszarki są często wygniecione, co utrudnia ich prasowanie. Dlatego 78% badanych chciałoby ułatwić sobie tę czynność. W suszarkach Samsung znajdziemy specjalny program Bez Zagnieceń, który gwarantuje łatwiejsze prasowanie lub całkowitą rezygnację z tej czynności. Dodatkowo po zakończeniu cyklu suszenia, bęben obraca się jeszcze przez 180 minut, dzięki czemu ubrania nie są narażone na odgniecenia. To wielka wygoda, ponieważ nie musimy pamiętać o natychmiastowym wyjęciu ubrań z suszarki, a ich późniejsze prasowanie jest znacznie prostsze.

Sposób na szybkie pranie

Wszystkim nam zależy na jak najszybszym wykonywaniu obowiązków domowych. Nie inaczej jest z praniem, czego dowodzą badania Samsung. 36% badanych twierdzi, że programy w pralkach są za długie, a aż 70% chciałby skrócenia programów. Na szczęście urządzenia Samsung wyposażone są w technologię QuickDrive™, która skraca czas cyklu prania nawet o 50%, przy zachowaniu pełnej skuteczności. Jest to możliwe dzięki specjalnej konstrukcji bębna Q-drum™ lub większej ilości aktywnej piany, za co odpowiada technologia Q-bubble™.

Jak na razie, nie ma jeszcze w Polsce aplikacji, która służyłaby do zamawiania odbioru prania z domu, choć takie rozwiązania funkcjonują np. w Nowym Jorku. Polacy wolą prać w domu, ale pranie musi być skuteczne i szybkie. W wynikach badań znajduję potwierdzenie trendu w technologii, który ma wielki wpływ na rozwój nowych produktów i usług. Trend ten to dążenie do skutecznego działania w czasie rzeczywistym oraz automatyzacji zadań. Dziś taki zaawansowany standard jest możliwy do osiągnięcia w sprzętach gospodarstwa domowego, w tym w nowych pralkach Samsung AI Control. Programy, które piorą szybciej i zawsze skutecznie wpisują się znakomicie w model działania niemal natychmiastowego i niezawodnego – komentuje Kacper Nosarzewski.

 

*O badaniu:

Badania zostało przeprowadzone dla firmy Samsung przez agencję ARC Rynek i Opinia. Badanie zostało zrealizowane w dniach 25.11.2020 do 2.12.2020 r. na reprezentatywnej grupie Polaków posiadających pralkę w gospodarstwie domowym N=1003 metodą wywiadów internetowych CAWI.

 

Kacper Nosarzewski:

Jest partnerem w firmie badawczej 4CF Strategic Foresight i członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Studiów nad Przyszłością. Doradza w dziedzinie foresightu strategicznego instytucjom międzynarodowym, takim jak NATO, UNESCO, UNDP oraz przedsiębiorstwom i organizacjom pozarządowym. Prowadził projekty badawcze, warsztaty i szkolenia dla przedsiębiorstw m.in. z branż: energetycznej, FMCG, logistycznej, finansowej, budowlanej, farmaceutycznej, wysokich technologii i zbrojeniowej, a także projekty militarne w Polsce i Holandii.

** Drzwi AddWash™ można otworzyć pod warunkiem, że temperatura bębna nie przekracza 50°C.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
AGD i RTV Premiery dystrybutora 4cv z okazji zbliżających się komunii Biuro prasowe
2024-04-18 | 17:45

Premiery dystrybutora 4cv z okazji zbliżających się komunii

Co szósty Polak planuje na prezent komunijny przeznaczyć od 700 do 1000 zł  Z badania „Polaków Portfel Własny: Wiosenne Wyzwania 2023” wynika, że 13 proc.
AGD i RTV EZVIZ ze Złotym Laurem Konsumenta w kategorii Inteligentny Monitoring i Zarządza
2024-04-09 | 12:00

EZVIZ ze Złotym Laurem Konsumenta w kategorii Inteligentny Monitoring i Zarządza

EZVIZ, czołowy producent inteligentnych rozwiązań do domu, z dumą ogłasza otrzymanie prestiżowego certyfikatu Złotego Lauru Konsumenta w kategorii Inteligentny Monitoring i Zarządzanie
AGD i RTV Pozamiatane! Flagowy Roborock S8 MaxV Ultra już w sprzedaży
2024-04-05 | 01:00

Pozamiatane! Flagowy Roborock S8 MaxV Ultra już w sprzedaży

Marka Roborock, globalny lider w produkcji inteligentnych robotów sprzątających, już dziś wypuszcza na polski rynek swój najnowszy flagowy produkt - Roborock S8 MaxV Ultra. Ten

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Konsument

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Transport

Chiny przyspieszają inwestycje w odnawialne źródła. Nie przestają jednak rozbudowywać mocy węglowych

Coraz dotkliwsze skutki zmian klimatycznych, ale przede wszystkim chęć zbudowania bezpieczeństwa energetycznego i uniezależnienia się od zewnętrznych dostaw surowców skłoniły rząd w Pekinie do ekspresowych inwestycji w nowe moce odnawialnej energii. W efekcie Chiny wyrastają na globalnego lidera transformacji energetycznej – odpowiadają dziś za największy na świecie przyrost mocy zainstalowanych w fotowoltaice i wiatrakach. Co ciekawe, nie rezygnują jednak przy tym również z inwestycji w energetykę węglową.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.