Avanade i Bank Millennium rozpoczęły polską edycję programu „Szkoła Innowacji”
Avanade, wiodący dostawca innowacyjnych rozwiązań w ekosystemie Microsoft, uruchomił program edukacyjny dla liderów biznesu w zakresie strategicznego znaczenia innowacji i ich kluczowej roli w budowaniu konkurencyjności organizacji. Do pierwszej edycji „Szkoły Innowacji” zaproszono Bank Millennium. Program obejmuje trzymiesięczne szkolenie liderów korporacyjnych w zakresie strategicznych zagadnień w biznesie, takich jak nastawienie na rozwój, zrównoważony rozwój, generatywna sztuczna inteligencja oraz budowa ekosystemu innowacji.
Program edukacyjny „Szkoła Innowacji”, obejmujący m.in. platformę do samodzielnego uczenia się (ang. self-training platform) i grywalizację, oferuje swoim uczestnikom dostęp do lokalnych i międzynarodowych grup dyskusyjnych oraz umożliwia dołączenie do zespołu 500 globalnych profesjonalistów, w tym wybitnych naukowców, liderów rynku oraz przedstawicieli sektora MŚP nastawionych na rozwój innowacyjności.
- Innowacje wciąż znajdują się w centrum zainteresowania biznesu i stanowią globalny katalizator zmian. Wspierają firmy w funkcjonowaniu w dzisiejszych niespokojnych realiach rynkowych, umożliwiając ich transformację oraz odbudowę po okresie wyzwań ostatnich lat - mówi Andrea Silvestri, Innovation Lead Avanade ICEG (Włochy, Europa Środkowa oraz Grecja).
Poprzez uruchomienie polskiej edycji programu „Szkoła Innowacji”, Avanade chce zwrócić uwagę przedsiębiorstw w Polsce na biznesowy potencjał innowacji, związany z obszarem zrównoważonego rozwoju, skalowania działalności oraz generowania wzrostu. Przedsięwzięcie łączy przedstawicieli biznesu, środowisk akademickich oraz dostawców technologii w działaniach na rzecz tworzenia potencjału jutra oraz zrównoważonych innowacji.
- Globalny program Avanade to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie firm na innowacje, których wdrożenie prowadzi do realnych korzyści. Inicjatywa oparta na systemie partnerskim ma za zadanie pokazać przedsiębiorstwom, w jaki sposób zwiększać dynamikę działalności, wykorzystując innowacyjne metody pracy oferowane przez technologie Microsoft. Cieszymy się, że wspólnie z naszymi partnerami możemy wspierać kolejnych innowatorów, wykorzystując w elastyczny i interaktywny sposób najnowsze trendy w przemyśle, technologii i życiu społecznym - dodaje Silvestri.
Dzięki wspólnej inicjatywie Avanade i Banku Millennium, przedstawiciele biznesu mogą przekonać się jak potężną siłę stanowi innowacyjność, która nie tylko wspiera organizacje w stawianiu czoła obecnym wyzwaniom rynkowym, ale również umożliwia ich dynamiczny rozwój i wzrost. Program wspiera kulturę innowacji poprzez zachęcanie firm do tworzenia przełomowych rozwiązań, podejmowania ryzyka, nawiązywania współpracy, a także śledzenia bieżących trendów i technologii. To elementy niezbędne dla tych przedstawicieli biznesu, którzy chcą budować swoją przewagę konkurencyjną.
Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie
Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.