Komunikaty PR

Łatwiejsze modyfikowanie zabezpieczeń - aktualizacja rozwiązania Nebula

2020-07-01  |  11:30
Biuro prasowe

Zyxel opracował pierwsze rozwiązanie sieciowe w chmurze, które wprowadza uwierzytelnianie i szyfrowanie Wi-Fi DPPSK dla małych i średnich firm. Producent udostępnia też interfejs API Nebula do tworzenia sieciowych ekosystemów w chmurze, ułatwiając modyfikacje zabezpieczeń.

Aktualizacja rozwiązania Nebula Cloud Networking zawiera dostępną po raz pierwszy na rynku dla małych i średnich firm funkcję DPPSK, uproszczającą modyfikację zabezpieczeń Wi-Fi. Jest jednym z pierwszych rozwiązań, które otwierają swój interfejs API dla partnerów, którzy mogą teraz świadczyć usługi sieciowe w chmurze za pośrednictwem systemu Nebula.

Łatwe i bezpieczne zarządzanie dostępem do Wi-Fi dzięki uwierzytelnianiu w chmurze

Wiele małych i średnich firm nadal korzysta z tego samego hasła Wi-Fi dla gości i pracowników. Stanowi to lukę w zabezpieczeniach sieci, bo hasło może zostać udostępnione lub skradzione. Najnowsza aktualizacja systemu Nebula oferuje lepsze uwierzytelnianie w chmurze dzięki funkcji dynamicznego osobistego klucza współdzielonego (DPPSK), która po raz pierwszy na rynku została udostępniona dla małych i średnich firm.

Dzięki DPPSK każdy użytkownik otrzymuje unikalne hasło Wi-Fi. Za pomocą przycisku w interfejsie Nebula możliwe jest dostosowanie haseł tak, aby wygasały po określonym czasie. Dzięki temu zarządzanie dostępem do sieci Wi-Fi dla użytkowników jest proste, wygodne i bezpieczne.

Budowanie ekosystemu sieci w chmurze z partnerami technologicznymi

Zyxel zobowiązuje się również do ułatwienia partnerom integracji ich systemów z Nebulą poprzez partnerstwo technologiczne. Dzięki tej aktualizacji interfejs API Nebula jest teraz otwarty dla dostawców usług zarządzanych (MSP) i integratorów systemów, którzy mogą zintegrować swoje systemy Wi-Fi.

W najnowszej wersji Nebuli zbudowaliśmy rozwijający się ekosystem sieciowy w chmurze dla naszych partnerów i umożliwiliśmy integrację interfejsu API, która wykracza poza prostą aktualizację sprzętową - komentuje Crowley Wu, wiceprezes Networking SBU w firmie Zyxel. - Udoskonalone funkcje zabezpieczające i uwierzytelniające Nebula wykorzystują wiedzę specjalistyczną naszego partnerstwa technologicznego, umożliwiając klientom biznesowym ochronę ich sieci.

Doceniamy udostępnienie przez Zyxela interfejsu API operatorom MSP oraz małym i średnim firmom. Oferuje to możliwość uzyskania bezpieczniejszych, łatwiejszych i zarządzanych w chmurze usług Wi-Fi. Stworzyliśmy już własne rozwiązanie umożliwiające rejestrację pracowników i klientów w chmurze w oparciu o platformę Azure i G Suite z unikalną funkcją Zyxel dotyczącą DPPSK - mówi Jonas Dekkers, współzałożyciel projektu Wiflex z Complit Networks w Belgii.

Przełączniki CCTV wchodzą do rodziny Nebula

Począwszy od czerwcowej wersji Nebula, rozwiązanie do zarządzania chmurą zaczęło współpracować z serią przełączników do nadzoru Zyxel GS1350. Przełącznik ma większy zasięg, a wszystkie porty PoE obsługują transmisję danych do 250 metrów, co pozwala na wdrożenia ich na większych przestrzeniach. Dodatkowo firmy mogą skrócić przerwy techniczne dzięki funkcji Auto PD Recovery umożliwiającej łatwe zrestartowanie wadliwego urządzenia zasilającego. Wszystko to pozwala administratorom sieci łatwiej zarządzać sieciami CCTV za pośrednictwem chmury, bez konieczności wysyłania techników do sprawdzenia każdej jednej lokalizacji.

Wielofunkcyjne punkty dostępowe Wi-Fi dla małych firm z ograniczonym budżetem

Dzięki nowej funkcji SSID NAT Nebula, małe firmy mogą skonfigurować punkty dostępowe (AP) kompatybilne z Nebulą jako router lub bramę, która przypisuje adresy IP klientom bezprzewodowym, takim jak telefony lub laptopy klientów. Pozwala to dodatkowo zmniejszyć obciążenie infrastruktury sieciowej.

Oprócz przełączników do nadzoru GS1350, do rodziny Nebula dołącza więcej produktów, w tym nowe punkty dostępowe Wi-Fi 6 (WAX650S, WAX510D i NWA110AX), przełączniki multigigabitowe XS1930 i przełączniki do agregacji GS2220, co oznacza, że Nebula posiada już 52 urządzenia w swoim portfolio.

Zyxel Networks

Zyxel od ponad 30 lat zapewnia użytkownikom domowym i biznesowym dostęp do Internetu, od samego początku polegając na innowacjach i usługach zorientowanych na potrzeby klientów. W 1989 roku oznaczało to modemy analogowe. Dziś to wykorzystanie sztucznej inteligencji i chmury, by zapewniać szybkie, niezawodne i bezpieczne rozwiązania sieciowe dla domu i firmy.

Zyxel jest znaczącą marką na globalnym rynku urządzeń sieciowych:

  • obecny na 150 rynkach na całym świecie
  • 1 mln firm pracuje lepiej, dzięki produktom marki Zyxel
  • 100 milionów urządzeń łączących na globalną skalę

Obecnie, Zyxel tworząc sieci przyszłości, uwalnia potencjał i spełnia wymagania nowoczesnych miejsc pracy – wspiera ludzi w biurze, codziennym życiu i w czasie wolnym.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Internet Polski ClickMeeting spełnia wymogii Unii Eruopejskiej Biuro prasowe
2020-08-04 | 01:00

Polski ClickMeeting spełnia wymogii Unii Eruopejskiej

Jedną z ważniejszych kwestii jest lokalizacja serwerów, a to ma także kluczowe znaczenie w świetle najnowszego orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii
Internet Pierwsze na rynku przełączniki hybrydowe z trzema trybami zarządzania
2020-07-27 | 12:05

Pierwsze na rynku przełączniki hybrydowe z trzema trybami zarządzania

  Zyxel wprowadza do oferty przełączniki z serii GS2220, które jako pierwsze na rynku mogą być zarządzane w trzech trybach: poprzez chmurę, CLI oraz SNMP. Najnowsza seria
Internet Zalety WiFi 6.
2020-07-20 | 01:00

Zalety WiFi 6.

To już pewne - WiFi stało się szybsze, a dla nas to fantastyczna wiadomość. Codziennie korzystamy kilku aplikacji na naszych mobilnych sprzętach lub komputerach, które wymagają

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Złote Spinacze 2020 - zgłoszenie

Energetyka

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Biotechnologia

Modyfikacja genów pozwala leczyć, ale też stworzyć zupełnie nowe gatunki. Brak kontroli nad tym procesem według ekspertów może oznaczać katastrofę

Biohacking – znany również jako „biologia zrób to sam” – pozwala dowolnie modyfikować DNA. Lekarzom w USA udało się usunąć z ludzkiego embrionu gen odpowiedzialny za chorobę serca, u zwierząt poprzez modyfikację genu zlikwidowano paraliż kończyn. Niektórzy idą jednak o krok dalej – prezes firmy CyborgNest wszczepił sobie w klatkę piersiową kompas, zaś amerykański filmowiec nosi protezę oka z wbudowaną bezprzewodową kamerą wideo. Programowanie ludzkiego ciała niesie jednak ze sobą poważne zagrożenia, nie tylko natury moralnej.