Łatwiejsze modyfikowanie zabezpieczeń - aktualizacja rozwiązania Nebula
Zyxel opracował pierwsze rozwiązanie sieciowe w chmurze, które wprowadza uwierzytelnianie i szyfrowanie Wi-Fi DPPSK dla małych i średnich firm. Producent udostępnia też interfejs API Nebula do tworzenia sieciowych ekosystemów w chmurze, ułatwiając modyfikacje zabezpieczeń.
Aktualizacja rozwiązania Nebula Cloud Networking zawiera dostępną po raz pierwszy na rynku dla małych i średnich firm funkcję DPPSK, uproszczającą modyfikację zabezpieczeń Wi-Fi. Jest jednym z pierwszych rozwiązań, które otwierają swój interfejs API dla partnerów, którzy mogą teraz świadczyć usługi sieciowe w chmurze za pośrednictwem systemu Nebula.
Łatwe i bezpieczne zarządzanie dostępem do Wi-Fi dzięki uwierzytelnianiu w chmurze
Wiele małych i średnich firm nadal korzysta z tego samego hasła Wi-Fi dla gości i pracowników. Stanowi to lukę w zabezpieczeniach sieci, bo hasło może zostać udostępnione lub skradzione. Najnowsza aktualizacja systemu Nebula oferuje lepsze uwierzytelnianie w chmurze dzięki funkcji dynamicznego osobistego klucza współdzielonego (DPPSK), która po raz pierwszy na rynku została udostępniona dla małych i średnich firm.
Dzięki DPPSK każdy użytkownik otrzymuje unikalne hasło Wi-Fi. Za pomocą przycisku w interfejsie Nebula możliwe jest dostosowanie haseł tak, aby wygasały po określonym czasie. Dzięki temu zarządzanie dostępem do sieci Wi-Fi dla użytkowników jest proste, wygodne i bezpieczne.
Budowanie ekosystemu sieci w chmurze z partnerami technologicznymi
Zyxel zobowiązuje się również do ułatwienia partnerom integracji ich systemów z Nebulą poprzez partnerstwo technologiczne. Dzięki tej aktualizacji interfejs API Nebula jest teraz otwarty dla dostawców usług zarządzanych (MSP) i integratorów systemów, którzy mogą zintegrować swoje systemy Wi-Fi.
- W najnowszej wersji Nebuli zbudowaliśmy rozwijający się ekosystem sieciowy w chmurze dla naszych partnerów i umożliwiliśmy integrację interfejsu API, która wykracza poza prostą aktualizację sprzętową - komentuje Crowley Wu, wiceprezes Networking SBU w firmie Zyxel. - Udoskonalone funkcje zabezpieczające i uwierzytelniające Nebula wykorzystują wiedzę specjalistyczną naszego partnerstwa technologicznego, umożliwiając klientom biznesowym ochronę ich sieci.
- Doceniamy udostępnienie przez Zyxela interfejsu API operatorom MSP oraz małym i średnim firmom. Oferuje to możliwość uzyskania bezpieczniejszych, łatwiejszych i zarządzanych w chmurze usług Wi-Fi. Stworzyliśmy już własne rozwiązanie umożliwiające rejestrację pracowników i klientów w chmurze w oparciu o platformę Azure i G Suite z unikalną funkcją Zyxel dotyczącą DPPSK - mówi Jonas Dekkers, współzałożyciel projektu Wiflex z Complit Networks w Belgii.
Przełączniki CCTV wchodzą do rodziny Nebula
Począwszy od czerwcowej wersji Nebula, rozwiązanie do zarządzania chmurą zaczęło współpracować z serią przełączników do nadzoru Zyxel GS1350. Przełącznik ma większy zasięg, a wszystkie porty PoE obsługują transmisję danych do 250 metrów, co pozwala na wdrożenia ich na większych przestrzeniach. Dodatkowo firmy mogą skrócić przerwy techniczne dzięki funkcji Auto PD Recovery umożliwiającej łatwe zrestartowanie wadliwego urządzenia zasilającego. Wszystko to pozwala administratorom sieci łatwiej zarządzać sieciami CCTV za pośrednictwem chmury, bez konieczności wysyłania techników do sprawdzenia każdej jednej lokalizacji.
Wielofunkcyjne punkty dostępowe Wi-Fi dla małych firm z ograniczonym budżetem
Dzięki nowej funkcji SSID NAT Nebula, małe firmy mogą skonfigurować punkty dostępowe (AP) kompatybilne z Nebulą jako router lub bramę, która przypisuje adresy IP klientom bezprzewodowym, takim jak telefony lub laptopy klientów. Pozwala to dodatkowo zmniejszyć obciążenie infrastruktury sieciowej.
Oprócz przełączników do nadzoru GS1350, do rodziny Nebula dołącza więcej produktów, w tym nowe punkty dostępowe Wi-Fi 6 (WAX650S, WAX510D i NWA110AX), przełączniki multigigabitowe XS1930 i przełączniki do agregacji GS2220, co oznacza, że Nebula posiada już 52 urządzenia w swoim portfolio.
Zyxel Networks
Zyxel od ponad 30 lat zapewnia użytkownikom domowym i biznesowym dostęp do Internetu, od samego początku polegając na innowacjach i usługach zorientowanych na potrzeby klientów. W 1989 roku oznaczało to modemy analogowe. Dziś to wykorzystanie sztucznej inteligencji i chmury, by zapewniać szybkie, niezawodne i bezpieczne rozwiązania sieciowe dla domu i firmy.
Zyxel jest znaczącą marką na globalnym rynku urządzeń sieciowych:
- obecny na 150 rynkach na całym świecie
- 1 mln firm pracuje lepiej, dzięki produktom marki Zyxel
- 100 milionów urządzeń łączących na globalną skalę
Obecnie, Zyxel tworząc sieci przyszłości, uwalnia potencjał i spełnia wymagania nowoczesnych miejsc pracy – wspiera ludzi w biurze, codziennym życiu i w czasie wolnym.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
UX – zawód przyszłości. Motorola Solutions stawia na kompetencje 4.0
ZTE MF986D i ZTE MF17B – szybki Internet LTE na wyciągnięcie ręki
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.