Aria – połączenie natury i technologii NASA
Technologia i natura
ARIA to hybryda wykorzystująca klasyczną technologię mechanicznych oczyszczaczy powietrza z fitoremediacyjnymi właściwościami roślin. Dzięki zastosowaniu specjalnej turbiny urządzenie zasysa powietrze, oczyszczając je przez trójwarstwowy filtr HEPA 13, sterylizując bakteriobójczym światłem UV-C i doprowadzając do korzeni rośliny, gdzie zachodzi fitoremediacja niszcząca toksyny, metale ciężkie i inne zanieczyszczenia pozostałe w powietrzu. Dzięki zastosowaniu Air Boostera (patent Mateko) ARIA zwiększa prędkość przepływu i intensywnie wspomaga zasysanie powietrza do kanału w części roślinnej, gdzie zachodzi naturalna rotacja powietrza nanoszącego zanieczyszczenia na korzenie rośliny. Synergia zaawansowanej filtracji mechanicznej i fitoremediacji eliminuje ponad 99% wszystkich zanieczyszczeń istniejących w powietrzu.
Filtrowanie powietrza
Najbardziej szkodliwe i najgroźniejsze dla zdrowia człowieka są zanieczyszczenie PM2,5, które ze względu na swoją wielkość, mogą przedostać się bezpośrednio do krwiobiegu człowieka. ARIA wykonuje 6-fazowy proces uzdatniania powietrza, począwszy od eliminacji większych zanieczyszczeń (kurz, włosy, sierść, roztocza) po neutralizację nieprzyjemnych zapachów i nasycenie powietrza ujemnymi jonami.
Od korzenia do liści
Myśląc o roślinach zawsze wydaje się nam, że to tylko zielona część jest odpowiedzialna za jakość powietrza w naszym otoczeniu. Nic bardziej mylnego. Rośliny oczyszczające powietrze pobierają bowiem toksyny ze środowiska na 2 sposoby. Pierwszy to ten bardziej nam znany, czyli wchłanianie zanieczyszczeń przez aparaty szparkowe znajdujące się na liściach. Popularny, ale zdecydowanie mniej efektywny. Druga metoda to pobieranie toksyn bezpośrednio przez system korzeniowy. Wydajność tej metody jest dużo skuteczniejsza dzięki organizmom żywym występującym na korzeniach, które ułatwiają proces rozkładu substancji chemicznych. ARIA, wykorzystując Air Booster stworzony przez MATEKO, nie tylko wspomaga oczyszczanie powietrza w korzeniach, ale także dba o ich natlenienie dzięki czemu roślina szybciej rośnie, kwitnie i ozdabia przestrzeń.
Efektowny design połączony z mobilną aplikacją
ARIA posiada specjalnie stworzoną mobilną aplikację, która pozwala sterować urządzeniem, czyli m.in. ustawiać wilgotność powietrza, temperaturę, sprawdzać poziom zanieczyszczeń oraz dodatkowo pomaga wybrać najlepszą, dla użytkownika roślinę. Stworzona przez MATEKO mobilna biblioteka roślin, daje możliwość dopasowania do swojego otoczenia rośliny, kierując się ich właściwościami oczyszczających, wymaganiami związanymi z uprawą, preferencjami nasłonecznienia oraz wilgotnością powietrza. Minimalistyczny design pozwala Arii wkomponować się w każde wnętrze, a przy okazji podkreśla też uroki umieszczonej w niej rośliny.
Kontakt dla mediów:
Tomasz Brzęcki
kom. 509 825 050
tomasz.brzecki@magnifico.com.pl
Święta coraz bliżej! To idealny moment, aby pomyśleć o prezentach.
EZVIZ ogłasza wyjątkowe promocje na Black Week. Produkty nawet o 500 zł tańsze!
Atrakcyjne promocje od Jabra na Black Friday i Cyber Monday 2024
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
IT i technologie
W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]
Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.