Aranżacja wnętrz a naturalna równowaga
Konsekwencją rosnącej świadomości ekologicznej jest zwrócenie się w wystroju wnętrz w kierunku natury. Filozofia eko w aranżacji domowych przestrzeni wykorzystuje piękno przyrody. Stworzenie wnętrza w zgodzie z naturą zapewnia harmonię, która udziela się domownikom jako poczucie równowagi i spokoju. Istnieje kilka sposobów na to, jak nadać aranżacji charakter odpowiedzialnej i zgodnej z naturą.
Naturalny skład
Materiały zastosowane w wykończeniu, meblach i dodatkach powinny być przyjazne dla środowiska naturalnego. Dobrze również, gdyby podlegały recyklingowi. Uniwersalnym materiałem jest drewno – im mniej przetworzone, tym lepiej. Warto wykorzystać nie tylko drewniane meble, ale również dekoracje, których bazę stanowi ten materiał, np. jako podstawy lamp.
– Dzięki popularnemu trendowi na naturalne materiały wiele dodatków wykonanych jest m.in. z bambusa, rattanu, wikliny czy juty. Zamiast sztucznych tkanin należy zakupić te, które są nie tylko ekologiczne, ale również bezpieczne dla zdrowia – len czy bawełna. Dekoracje z kamionki i gliny również dodadzą wnętrzu naturalnego charakteru. Doskonałym uzupełnieniem zastosowania materiałów przyjaznych dla środowiska jest odpowiednia kolorystyka – najlepiej barwy ziemi – stonowane zielenie i żółcie, ciepłe beże i brązy czy subtelne odcienie błękitu – mówi Karolina Nożewska, ekspert ds. ekologii, niedalekodoeko.com
Drugie życie
Innym sposobem na stworzenie aranżacji w stylu ekologicznym jest upcykling, czyli przetwarzanie starych rzeczy i nadawanie im drugiego życia. Pozwala to na ograniczenie ilości produkowanych odpadów oraz uzyskanie niepowtarzalnych dekoracji. Przykładem upcyklingu we wnętrzach są m.in. popularne meble z palet. Również przedmioty z odzysku wpisują się w trend less waste. Stare meble można z łatwością odświeżyć, co nie tylko wpływa na ochronę środowiska, ale również oszczędność pieniędzy.
Zielono tu
Wnętrza, w których nie brakuje roślin, działają kojąco i odprężająco. Rośliny doniczkowe oczyszczają powietrze z toksyn oraz tworzą korzystny mikroklimat. Świetnie sprawdzają się w nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrzach. By pozostać w duchu less waste, warto udekorować wnętrza polnymi kwiatami, trawą pampasową czy własnoręcznie przygotowanym wiankiem. Dobrodziejstwa przyrody świetnie spisują się jako naturalne dekoracje i ożywiają wnętrze.
Kontakt dla mediów:
Inga Ryfka, Account Executive, +48 790 393 471, i.ryfka@agencjafaceit.pl
Karolina Nożewska – ekspert ds., ekologii, niedalekodoeko.pl. Od lat propaguje zdrowe nawyki i zachęca ludzi do życia zgodnie z szacunkiem dla natury.

Amazon 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej

Hydrodynamiczne generatory kawitacyjne: przełom w oczyszczaniu rurociągów

Kolorowe butelki są większym źródłem mikroplastiku, niż białe lub czarne
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Obowiązki w zakresie zrównoważonego rozwoju staną się mniej uciążliwe. Będą dotyczyć tylko największych firm
Na pierwszy ogień deregulacji w Unii Europejskiej poszły przepisy dotyczące sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju. Obowiązki w tym zakresie będą, zgodnie z planem KE, się koncentrowały na największych podmiotach, co stanowi duże ułatwienie dla średnich podmiotów i małych firm w łańcuchach dostaw, ale też może zmienić proces dochodzenia do neutralności klimatycznej w UE. Raportowanie wpływu na środowisko rzeczywiście wiąże się z dużym wysiłkiem i kosztami, czego firmy się obawiają, ale z drugiej strony coraz więcej podmiotów widzi w tym cenne narzędzie do analizy i dodatkową wartość.
Telekomunikacja
Wykluczenie cyfrowe szczególnie dotyka generacji silver. T-Mobile wystartował z darmowymi kursami z obsługi smartfona

44 proc. Polaków w 2023 roku posiadało przynajmniej podstawowe kompetencje cyfrowe przy średniej unijnej na poziomie 56 proc. – wynika z danych Eurostatu. Dla grupy osób powyżej 55. roku życia odsetek ten wynosi kilkanaście procent. T-Mobile – w ramach projektu „Sieć Pokoleń” – burzy cyfrowe bariery oraz pokazuje, jakie możliwości daje technologia. W tym prowadzi cykl warsztatów stacjonarnych oraz udostępnia kurs online z podstaw obsługi smartfona.
Transport
W drugiej połowie roku do sprzedaży trafi najinteligentniejszy Mercedes. W pełni elektryczny CLA jest krokiem do całkowitej dekarbonizacji produkcji

Mercedes-Benz wprowadza na rynek nowy model CLA. Określany jest jako najbardziej inteligentny samochód wyprodukowany kiedykolwiek w fabrykach koncernu dzięki nowemu systemowi operacyjnemu. To też pierwszy model z całkiem nowej rodziny samochodów dostępnych zarówno z napędem elektrycznym, jak i zaawansowanym technicznie napędem hybrydowym. Jako pierwszy na rynku zadebiutował całkowicie elektryczny CLA. To krok w kierunku dalszej dekarbonizacji produkcji. Do 2039 roku firma chce osiągnąć neutralność pod względem emisji CO2.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.