Aplikacja mOdpady – nowe narzędzie dla użytkowników pojemników T-Master
GISPartner S.A.
Jana Długosza 60
51-162 Wrocław
media|gispartner.pl| |media|gispartner.pl
+48 605 286 264
www.gispartner.pl
T-Master wprowadza aplikację mOdpady, pomagającą użytkownikom inteligentnych pojemników do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych jeszcze łatwiej zarządzać odpadami wytwarzanymi w ich gospodarstwach domowych. Aplikacja jest przeznaczona dla korzystających z Systemu Indywidualnej Segregacji Odpadów T-Master i można ją pobrać bezpłatnie ze sklepów AppStore i Google Play.
Wprowadzona właśnie na rynek aplikacja mobilna mOdpady ma za zadanie jeszcze bardziej ułatwić mieszkańcom segregowanie odpadów. Użytkownicy T-Master SISO, w swoich telefonach lub w innym urządzeniach mobilnych, znajdą wyszukiwarkę ułatwiającą przydzielenie odpadu do odpowiednego pojemnika. Funkcją motywującą do segregacji jest moduł statystyk. Dzięki informacjom o udziale poszczególnych frakcji w swoim „miksie śmieciowym” (metale i tworzywa sztuczne, papier, szkło, bio i odpady zmieszane), użytkownicy mają podgląd ilości poszczególnych rodzajów odpadów produkowanych w gospodarstwie domowym. Aplikacja, jako element pozytywnej rywalizacji, daje także możliwość weryfikacji wyników segregacji na tle osiedla lub gminy. Wśród funkcji aplikacji znajduje się także możliwość sprawdzenia lokalizacji najbliższego dostępnego inteligentnego pojemnika ELMO oraz dostępnej liczba naklejek QR w gospodarstwie domowym.
System Indywidualnej Segregacji Odpadów T-Master (T-Master SISO) działa obecnie w trzech miastach w Polsce i obsługuje ponad 3000 mieszkańców. Rozwiązanie pozwala na ocenę indywidualnej segregacji odpadów na osiedlach mieszkaniowych. Dzięki naklejkom z kodami QR możliwe jest przypisanie odpadów do konkretnego mieszkania, a więc precyzyjne obliczenie ich ilości z podziałem na frakcje, kosztów ich wywiezienia, a także sprawdzenie jakości segregacji w danym gospodarstwie domowym.
System posiada również funkcję przesyłania informacji o zapełnieniu pojemników do firm komunalnych, co umożliwia optymalizację tras odbioru odpadów/kursów.
- Aplikacja mOdpady to kolejny krok ku upowszechnieniu w Polsce indywidualizacji opłat za odpady. Zaczęliśmy od wprowadzenia na rynek w 2019 r. pojemników T-Master. Dzięki naszej technologii mieszkańcy osiedli przekonali się, że segregowanie odpadów jest opłacalne, nie tylko dla środowiska, ale i dla nich. Jesteśmy przekonani, że dzięki aplikacji poziom segregacji wzrośnie jeszcze bardziej, gminy łatwiej będą się wywiązywać z założonych norm ekologicznych, a my zostawimy czystsze środowisko naszym dzieciom - mówi Robert Szczepankowski, prezes T-Master S.A.
Dane z aplikacji mOdpady T-Master pozwalają kształtować postawy ekologiczne mieszkańców. Stanowią zachętę do prawidłowych działań, co może przełożyć się na oszczędności w domowych budżetach. Gminom natomiast daje możliwość osiągania wyższych poziomów recyklingu.
T-Master jest polską firmą technologiczną specjalizującą się w gospodarce odpadami. Od 2019 roku projektuje, produkuje i wdraża rozwiązania pozwalające na indywidualizację opłat za wywóz odpadów z osiedli mieszkaniowych. W swojej ofercie ma również system T-Master SISO dla bezobsługowego ePSZOK247 i miniPSZOK247, które pomagają w utylizacji odpadów problematycznych.
Więcej informacji na temat Systemu Indywidualnej Segregacji Odpadów T-Master znaleźć można na stronie www.t-master.pl.
Premiera: Cooler Master Hyper 411 Nano - kompaktowe i wydajne chłodzenie CPU dla
CampusAI i Instytut Human+AI rozpoczynają globalny dialog o generatywnej sztuczn
MC600 - nowy mobot od MiR i UR
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
P. Serafin: Potrzebujemy bardziej elastycznego unijnego budżetu. UE musi ponownie stać się synonimem innowacyjności i konkurencyjności
Nowy komisarz UE ds. budżetu, zwalczania nadużyć finansowych i administracji publicznej Piotr Serafin wskazuje, że budżet na kolejną perspektywę finansową UE powinien być bardziej elastyczny, by można było reagować w razie wystąpienia nieprzewidywalnych zdarzeń. W najbliższych miesiącach będą trwały konsultacje z państwami członkowskimi i Parlamentem Europejskim na temat priorytetowych obszarów na przyszłą siedmiolatkę.
Ochrona środowiska
Pozew przeciwko Skarbowi Państwa za brak skutecznej walki ze smogiem. Może to wpłynąć na przyszłe regulacje
Fundacja ClientEarth w imieniu dwóch osób chorych na astmę pozwała właśnie Skarb Państwa za brak skutecznej walki ze smogiem. Po raz pierwszy w Polsce sąd będzie musiał zbadać, czy istnieje bezpośredni związek między zanieczyszczeniem powietrza a poważnymi schorzeniami. To przełomowa sprawa, która może zmienić sposób egzekwowania prawa do życia i zdrowia.
Ochrona środowiska
Tylko co trzecia firma wdraża zasady zrównoważonego rozwoju. Mniejsze przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w tym procesie
Zrównoważony rozwój staje się coraz ważniejszym elementem działalności firm produkcyjnych w Polsce – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie BASF Polska. Pomimo wysokiego poziomu takich deklaracji jedynie 10 proc. przedsiębiorstw ma już wdrożoną strategię w tym obszarze. Wiele podmiotów, zwłaszcza mniejszych, nie widzi korzyści z tym związanych. Aby wspierać firmy w transformacji ku zrównoważonemu rozwojowi, BASF Polska prowadzi program „Razem dla Planety”, który promuje i nagradza ekologiczne rozwiązania oraz zachęca do dzielenia się doświadczeniami w tym obszarze.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.