Aplikacja mOdpady – nowe narzędzie dla użytkowników pojemników T-Master
GISPartner S.A.
Jana Długosza 60
51-162 Wrocław
media|gispartner.pl| |media|gispartner.pl
+48 605 286 264
www.gispartner.pl
T-Master wprowadza aplikację mOdpady, pomagającą użytkownikom inteligentnych pojemników do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych jeszcze łatwiej zarządzać odpadami wytwarzanymi w ich gospodarstwach domowych. Aplikacja jest przeznaczona dla korzystających z Systemu Indywidualnej Segregacji Odpadów T-Master i można ją pobrać bezpłatnie ze sklepów AppStore i Google Play.
Wprowadzona właśnie na rynek aplikacja mobilna mOdpady ma za zadanie jeszcze bardziej ułatwić mieszkańcom segregowanie odpadów. Użytkownicy T-Master SISO, w swoich telefonach lub w innym urządzeniach mobilnych, znajdą wyszukiwarkę ułatwiającą przydzielenie odpadu do odpowiednego pojemnika. Funkcją motywującą do segregacji jest moduł statystyk. Dzięki informacjom o udziale poszczególnych frakcji w swoim „miksie śmieciowym” (metale i tworzywa sztuczne, papier, szkło, bio i odpady zmieszane), użytkownicy mają podgląd ilości poszczególnych rodzajów odpadów produkowanych w gospodarstwie domowym. Aplikacja, jako element pozytywnej rywalizacji, daje także możliwość weryfikacji wyników segregacji na tle osiedla lub gminy. Wśród funkcji aplikacji znajduje się także możliwość sprawdzenia lokalizacji najbliższego dostępnego inteligentnego pojemnika ELMO oraz dostępnej liczba naklejek QR w gospodarstwie domowym.
System Indywidualnej Segregacji Odpadów T-Master (T-Master SISO) działa obecnie w trzech miastach w Polsce i obsługuje ponad 3000 mieszkańców. Rozwiązanie pozwala na ocenę indywidualnej segregacji odpadów na osiedlach mieszkaniowych. Dzięki naklejkom z kodami QR możliwe jest przypisanie odpadów do konkretnego mieszkania, a więc precyzyjne obliczenie ich ilości z podziałem na frakcje, kosztów ich wywiezienia, a także sprawdzenie jakości segregacji w danym gospodarstwie domowym.
System posiada również funkcję przesyłania informacji o zapełnieniu pojemników do firm komunalnych, co umożliwia optymalizację tras odbioru odpadów/kursów.
- Aplikacja mOdpady to kolejny krok ku upowszechnieniu w Polsce indywidualizacji opłat za odpady. Zaczęliśmy od wprowadzenia na rynek w 2019 r. pojemników T-Master. Dzięki naszej technologii mieszkańcy osiedli przekonali się, że segregowanie odpadów jest opłacalne, nie tylko dla środowiska, ale i dla nich. Jesteśmy przekonani, że dzięki aplikacji poziom segregacji wzrośnie jeszcze bardziej, gminy łatwiej będą się wywiązywać z założonych norm ekologicznych, a my zostawimy czystsze środowisko naszym dzieciom - mówi Robert Szczepankowski, prezes T-Master S.A.
Dane z aplikacji mOdpady T-Master pozwalają kształtować postawy ekologiczne mieszkańców. Stanowią zachętę do prawidłowych działań, co może przełożyć się na oszczędności w domowych budżetach. Gminom natomiast daje możliwość osiągania wyższych poziomów recyklingu.
T-Master jest polską firmą technologiczną specjalizującą się w gospodarce odpadami. Od 2019 roku projektuje, produkuje i wdraża rozwiązania pozwalające na indywidualizację opłat za wywóz odpadów z osiedli mieszkaniowych. W swojej ofercie ma również system T-Master SISO dla bezobsługowego ePSZOK247 i miniPSZOK247, które pomagają w utylizacji odpadów problematycznych.
Więcej informacji na temat Systemu Indywidualnej Segregacji Odpadów T-Master znaleźć można na stronie www.t-master.pl.
Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie
Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.