Aplikacja iTaxi pierwszą polską aplikacją zintegrowaną z Petal Maps
Aplikacja iTaxi, jedna z najpopularniejszych w Polsce aplikacji do zamawiania przejazdów, już wkrótce zostanie zintegrowana z Petal Maps, autorskimi mapami Huawei. Huawei i iTaxi pracują również nad wersją aplikacji na smartwatche Huawei z serii Watch 3, która dostępna będzie już pod koniec roku.
Huawei i iTaxi pracują również nad wersją aplikacji na smartwatche Huawei z serii Watch 3 – użytkownicy będą mogli z niej korzystać już pod koniec roku.
Podczas konferencji Huawei Developer Conference (HDC.Europe), która odbyła się na początku listopada w ramach Web Summit 2021 w Lizbonie, przedstawiciele iTaxi oficjalnie ogłosili zbliżającą się integrację ich aplikacji z Petal Maps. Już w grudniu użytkownicy najnowszych smartfonów Huawei z HMS, w tym najnowszego Huawei nova 9, będą mogli korzystać z map Petal oraz zamawiać przejazdy iTaxi z poziomu map. Do końca roku aplikacja iTaxi ma być także dostępna na smartwatchach Huawei z serii Watch 3.
Aplikacja iTaxi była jedną z pierwszych polskich aplikacji do zamawiania przejazdów zintegrowaną
z Huawei Mobile Services. Dla użytkowników smartfonów z HMS dostępna jest od czerwca 2020 roku.
- Naszym celem zawsze była szeroka dostępność usług, dlatego nie mogło nas zabraknąć na platformie AppGallery, jak również w Petal Maps. Mobility as a Service (MaaS) to koncepcja, która zakłada odejście od prywatnych środków transportu na rzecz mobilności świadczonej jako usługa. Nasza współpraca z Petal Maps świetnie wpasowuje się w tę koncepcję. Następnym krokiem w naszej współpracy z Huawei będzie zapewnienie użytkownikom jeszcze większej możliwości kontroli i wygody w zamawianiu przejazdów dzięki integracji naszej aplikacji z zegarkiem – mówi Gaweł Boguta, dyrektor IT, członek zarządu iTaxi.pl S.A.
Konferencja Huawei Developer Conference przyciągnęła ponad 300 deweloperów i liderów biznesu, którzy wymieniali się doświadczeniami związanymi z rozwojem Huawei Mobile Services. Wśród zaproszonych partnerów było wielu przedstawicieli branż, takich jak e-commerce, transport, płatności mobilne czy zdrowie, a także firmy współpracujące z Huawei w ramach rozwoju HMS Core i Huawei Ads.
Podczas konferencji Huawei zaprezentował również dane o rozwoju HMS, który angażuje już 5,1 miliona zarejestrowanych deweloperów na całym świecie, a liczba aplikacji zintegrowanych z HMS Core osiągnęła poziom 173 tysięcy (81% więcej niż przed rokiem). Dystrybucja aplikacji w ciągu pierwszych trzech kwartałów 2021 roku wyniosła 332,1 miliarda. Każdego miesiąca ze sklepu AppGallery korzysta ponad 560 milionów użytkowników, w tym 42 miliony w Europie. Z Petal Maps
w Europie korzysta ponad 7 milionów użytkowników miesięcznie.

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Raport PLSE: ćwierć miliarda złotych kar dla telekomów za naruszanie praw klientów

iPhone 16 – wszystko, co warto wiedzieć o nowej serii
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników
Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Prawo
UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień

Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.