Aplikacja Escapecity wyróżniona w konkursie ODYS 2024
Krakowska Izba Turystyczna przyznała wyróżnienie w konkursie ODYS 2024 twórcom aplikacji mobilnej Escapecity – firmie Gamescape. Uroczysta gala rozdania nagród w konkursie odbyła się 18 grudnia br. w hotelu AC Hotel by Marriott Kraków w Krakowie.
Aplikacja została doceniona za nowatorskie podejście do promocji kultury, miejsc, wydarzeń i atrakcji turystycznych w Małopolsce. Kapituła konkursu zwróciła szczególną uwagę na potencjał zaprezentowanego narzędzia w rozwoju lokalnej branży turystycznej i realizacji turystyki zrównoważonego rozwoju.
„Bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu w branży escape room, chcieliśmy stworzyć innowacyjne narzędzie, które za pomocą mechaniki gier stanie się zgrywalizowanym przewodnikiem turystycznym dla każdego. Łącząc funkcje gry i przewodnika turystycznego aplikacja nie tylko wzbogaca ofertę turystyczną Krakowa o interaktywny element rozrywkowy, ale również jest narzędziem do realizacji założeń turystyki zrównoważonego rozwoju. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy skutecznie promować mniej znane atrakcje, miejsca i zachęcać turystów do odkrywania alternatywnych szlaków.”- powiedziała Magdalena Budek, współtwórczyni aplikacji.
Celem konkursu ODYS jest wyróżnienie i promowanie najwyższej jakości produktów i usług turystycznych. Od 1995 roku (z pandemiczną przerwą) nagrody przyznawane są w 5 kategoriach: turystyka wyjazdowa, turystyka przyjazdowa, turystyczne usługi transportowe, branża HoReCa oraz inny rodzaj działalności związanej z turystyką. Oceny dokonuje ekspercka Kapituła, w której zasiadają przedstawiciele samorządów gospodarczych i terytorialnych, uczelni wyższych, mediów oraz eksperci branżowi. Zdobycie certyfikatu ODYS stanowi potwierdzenie najwyższej jakości usług w branży turystycznej.

Personalizowane torby reklamowe – skuteczna forma promocji marki

Wielka Gala Liderów Polskiego Biznesu już 1 marca

4. certyfikat Top Employer dla Amazon Fulfillment Poland
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

IT i technologie

UE w 80 proc. technologicznie polega na innych krajach. Zależność cyfrowa od USA i Chin może być zagrożeniem dla bezpieczeństwa
Unia Europejska w alarmującym stopniu jest uzależniona od dostawców technologii z USA i Chin. W ponad 80 proc. polega na państwach trzecich w zakresie produktów cyfrowych, usług, infrastruktury oraz własności intelektualnej. – To sytuacja, która w kontekście bezpieczeństwa danych i stabilności gospodarczej jest po prostu nie do zaakceptowania – ocenia Michał Kobosko, europoseł z Polski 2050. Ogranicza to zdolność Europy do innowacji, konkurowania oraz utrzymania kontroli nad jej gospodarką cyfrową.
Prawo
Rzecznik MŚP na mocy nowej ustawy ma objąć ochroną także rolników. Na zmianach skorzystają też duże firmy

Trwają prace nad zmianą ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Jej projekt jest na etapie konsultacji i przewiduje wiele modyfikacji w obszarze kompetencji organu, który do tej pory obejmuje ochroną jedynie mikro-, małe i średnie firmy. Wraz z wejściem w życie nowej ustawy będzie mógł podejmować działania na rzecz ogółu przedsiębiorców, w tym m.in. rolników, adwokatów czy wspólników spółek. Kompetencje Rzecznika Praw Przedsiębiorców zostaną rozszerzone także m.in. w zakresie opiniowania i inicjowania przyjęcia aktów prawnych.
Konsument
GUS chce walczyć z fake newsami. Współpraca z sektorem prywatnym ma pomóc ograniczyć chaos informacyjny

Tradycyjna statystyka, oparta wyłącznie na cyklicznych badaniach i danych administracyjnych, przestaje wystarczać, by analizować dynamiczne zmiany w czasie rzeczywistym. Z tego powodu Główny Urząd Statystyczny stawia na nowoczesne podejście oparte na integracji danych, budowie spójnej struktury informacyjnej państwa oraz współpracy z sektorem prywatnym. – Jesteśmy na dobrej drodze do budowy infrastruktury informacyjnej państwa po to, żeby uniknąć halucynacji sztucznej inteligencji, chaosu czy dezinformacji – podkreśla Marek Cierpiał-Wolan, prezes Głównego Urzędu Statystycznego.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.