APA Group stawia na kształcenie inżynierów. Podpisano umowę z EMT-Systems.
APA Group stawia na kształcenie inżynierów. Podpisano umowę z EMT-Systems.
9 listopada została podpisana umowa o współpracy w zakresie projektów szkoleniowych dla inżynierów z obszaru automatyki przemysłowej oraz budynkowej. APA Group udostępnia technologię NAZCA oraz NAZCA 4.0, a EMT-Systems "know how" szkoleniowe oraz nowoczesne centrum kształcenia inżynierów.
Dwie gliwickie firmy z branży technologicznej przypieczętowały kooperację oficjalną umową. Będą wspólnie kształcić specjalistów automatyki i robotyki. Podczas uroczystości Artur Pollak, Prezes Zarządu APA Group przekazał EMT-Systems dwa certyfikaty autoryzacji. Oznacza to, że wiodąca w Polsce firma szkoląca inżynierów została autoryzowanym ośrodkiem szkoleniowym:
- z zakresu projektowania i integracji automatyki przemysłowej realizującej koncepcję Industry 4.0 z użyciem platformy IIoT Nazca 4.0
oraz
- z zakresu projektowania i integracji nowoczesnej autmatyki budynkowej Nazca BMS.
"Realizujemy konsekwentnie naszą misję edukowania środowiska inżynierskiego i umowa o współpracy z największym branżowym ośrodkiem szkoleniowym w Polsce jest kolejnym krokiem w tym kierunku- opowiada Artur Pollak- Nasze platformy są systemami wykorzystywanymi w zakładach przemysłowych i budynkach takich graczy jak Volkswagen, Amazon, Tesla, Samsung dlatego naturalnym jest dla nas przekazywanie wiedzy jak największej grupie automatyków. Nazca oraz rozwijana właśnie Nazca 4.0 to rozwiązania otwarte, dlatego zapraszamy wszystkich integratorów do udziału w szkoleniach."
Centrum szkoleń inżynierskich EMT Systems to największe i najbardziej kompleksowe centrum szkoleń technicznych w Polsce, specjalizujące się w organizacji kursów i szkoleń z zakresu mechatroniki i szeroko pojmowanych technik inżynierskich.
„Czwarta rewolucja przemysłowa to już bieżąca rzeczywistość. Dziś coraz powszechniej systemy automatyki integruje się z systemami IT, tworząc w ten sposób cyberfizyczne ekosystemy. Dzięki fantastycznej współpracy z APA Group udało nam się powołać do życia testowe laboratorium, dające możliwość integracji stanowisk szkoleniowych złożonych z robotów ABB z oprogramowaniem NAZCA 4.0. Nasi kursanci będą mogli z poziomu aplikacji monitorować parametry pracy robotów, weryfikować efektywność energetyczną czy zaprogramowane trajektorie ruchu.Drugim wspólnym projektem jest testowe laboratorium automatyki budynkowej. Efektem współpracy jest grupa szkoleń umożliwiających wejście w świat inteligentnych budynków, systemów BMS, programowania i przygotowania nowoczesnego budownictwa pod coraz większe wymagania użytkowników.Niezmiernie cieszę się, że dzięki połączeniu sił dwóch gliwickich firm od wielu lat działających w branży nowoczesnej automatyki przemysłowej, idea Przemysłu 4.0 stanie bardziej namacalna i dostępna dla szerokiego grona zainteresowanych.”- przedstawia dr hab. inż. Grzegorz Wszołek, Prezes EMT-Systems.

Trendy w branży elektrotechnicznej – jakie rozwiązania dominują na rynku?

Emitel zbudował sieć do monitorowania lotu dronów na 8 lotniskach w całej Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników
Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Prawo
UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień

Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.