Komunikaty PR

All you need is… OZE. Ruszyła kampania promująca odnawialne źródła energii

2023-02-15  |  12:50
Biuro prasowe
Kontakt
Marta Bilonowicz
Columbus Energy

9 ul. Jasnogórska
31-358 Kraków
marta.bilonowicz|columbusenergy.pl | |marta.bilonowicz|columbusenergy.pl
725300371
https://columbusenergy.pl/

Kampania pod hasłem “All you need is… OZE” została zapoczątkowana zielonymi akcentami, które 14 lutego pojawiły się w wybranych miejscach Krakowa. Twórcy kampanii przekonują, że odnawialne źródła energii (OZE) są nam dzisiaj potrzebne do życia tak samo jak miłość.

14 lutego w kilku miejscach Krakowa (na terenie Miasteczka Studenckiego AGH, na Plantach, pod  Collegium Maius, w okolicy Paderevianum, na ul. Św. Anny) pojawiły się zielone napisy “All you need is… OZE”, a od zmierzchu kładka Ojca Bernatka i wieża telewizyjna na krakowskich Krzemionkach (od Emitel) świeciły się na zielono.

W taki sposób zainicjowano kampanię edukacyjną, której autorami są portal Świat OZE, krakowska fundacja Carbon Footprint Foundation i firma Columbus Energy. Organizacje połączyły siły, żeby jeszcze mocniej przebić się do świadomości społecznej z informacjami o odnawialnych źródłach energii i płynących z nich korzyściach.

Jak zapewniają twórcy kampanii, do podświetlenia miejsc na zielono nie zużyto więcej energii niż zwykle, natomiast napisy zostały wykonane za pomocą zmywalnych sprayów kredowych, które zostaną usunięte do końca tygodnia.

Oprócz zielonej akcji w Krakowie, stworzono specjalny serwis z materiałami multimedialnymi, który zawiera m.in. spot kampanijny.

 

- Odnawialne źródła energii to nie tylko ekologiczna technologia, wspierająca zieloną transformację Polski i ograniczająca ślad węglowy. Inwestycja w technologie dla klimatu to także wyraz troski o naturę i naszą przyszłość na Ziemi. To one pomagają nam w łagodzeniu zmian klimatu. To dzięki nim będziemy mogli zdrowo żyć, rozwijać się, tworzyć - wyjaśnia Joanna Korgul, redaktorka naczelna Świata OZE. -To dlatego w naszej kampanii zestawiliśmy odnawialne źródła energii (OZE) z miłością (LOVE), bo uważamy, że w równorzędnym stopniu zapewniają nam bezpieczną przyszłość, dobrą energię, pozytywnie wpływają na nasze zdrowie, dodają sił i witalności, zmieniają świat na lepsze.

Ambasadorami kampanii są pracownicy redakcji Świata OZE, fundacji Carbon Footprint Foundation i Columbusa, którzy w krótkich filmach wyjaśniają, czego potrzebują do szczęścia.

W ramach kampanii organizatorzy przeprowadzili wśród mieszkańców Krakowa sondę na temat OZE. Wynika z niej, że świadomość na temat odnawialnych źródeł energii jest dość niska.

 

- Najchętniej życzymy sobie i innym tego, czego najbardziej potrzebujemy: zdrowia, szczęścia, pomyślności. Rzadko jednak wymieniamy te wartości, które łączymy z dobrem wspólnym - naszą planetą, dzięki której korzystamy ze wszystkich dobrodziejstw i zasobów praktycznie bez ograniczeń. Już dziś natura, w różnych częściach świata, bez względu na szerokość geograficzną, poglądy, styl życia, sytuację gospodarczą i społeczną - wystawia nam rachunki. Zmiany klimatu i ich skutki, zanieczyszczenia wód, powietrza, mikroplastik w naszym krwioobiegu - to dziś nasze troski i realne problemy, z którymi albo już się mierzymy, albo za chwilę będziemy mierzyć. Żyjemy na kredyt, nadmiernie eksploatujemy zasoby naszej planety, pozostawiając przyszłe pokolenia bez rezerw. Dzień długu ekologicznego (dzień w roku kalendarzowym, po którym ludzkość wykorzystuje więcej surowców niż Ziemia jest w stanie odnowić) z roku na rok przypada coraz wcześniej. Dlatego rozwijajmy i wykorzystujmy te technologie, które potrafią dostarczać czystą i zieloną energię z nielimitowanych zasobów, jakimi są odnawialne źródła energii: wiatr, słońce, woda - mówi Agnieszka Rozwadowska, prezeska Carbon Footprint Foundation.

Jak podkreślają twórcy, działania realizowane w ramach kampanii mają zachęcić Polki i Polaków do zmiany nawyków w codziennym życiu, m.in. do świadomych wyborów konsumenckich, oszczędzania wody i energii, zmiany środków transportu, segregowania odpadów itp. Kampania będzie też popularyzować inwestycje w rozwiązania z zakresu OZE, tj. fotowoltaikę, pompy ciepła, magazyny energii, dzięki czemu zwiększy się nasz realny wpływ na łagodzenie zmian klimatu.

- Jak pokazują nasze ostatnie badania postaw konsumenckich, aż 87 proc. Polaków uważa, że powinniśmy inwestować w odnawialne źródła energii, aby zwiększyć bezpieczeństwo energetyczne kraju. Jest to o tyle istotne, że równocześnie blisko połowa Polaków (44 proc.) ocenia, że Polska jest dzisiaj źle zabezpieczona pod kątem dostaw energii. Niech nas nie zwiedzie termin realizowanej kampanii, nie ma tutaj miejsca na energetyczny romantyzm. Aby w pełni zbudować niezależność energetyczną, potrzebujemy nie tylko inwestycji w mikroinstalacje prosumenckie czy duże źródła wytwórcze oparte o OZE, ale również poprawy infrastruktury i uzupełnienia całego systemu energią z atomu  - twierdzi Beata Kunc, dyrektorka marketingu Columbus Energy S.A.

Ciekawym elementem kampanii jest konkurs, który twórcy ogłosili 15 lutego w kanałach społecznościowych. Aby wziąć w nim udział, wystarczy przesłać swoją kreację (zdjęcie lub film) na temat OZE (szczegóły konkursu na stronie Świata OZE). Na trzech zwycięzców konkursu czekają atrakcyjne nagrody: gościnny udział w podcaście rOZEznanie, wsparcie w realizacji własnego projektu społecznego z zakresu ochrony klimatu oraz lunch z Prezesem Columbus.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Ekologia Do 2050 roku ciężar plastikowych śmieci w wodach przekroczy wagę ryb Biuro prasowe
2024-04-25 | 11:55

Do 2050 roku ciężar plastikowych śmieci w wodach przekroczy wagę ryb

Wyniki najnowszego badania wskazują, że do 2040 roku dwukrotnie wzrośnie ilość tworzyw sztucznych na świecie. Dlatego tak ważna jest walka z ich nadmiarem. Marka Waterdrop we
Ekologia Biostymulacja kukurydzy. Nawożenie dolistne w fazie rozwoju liści
2024-04-23 | 14:00

Biostymulacja kukurydzy. Nawożenie dolistne w fazie rozwoju liści

Kukurydza to jedna z kluczowych upraw dla rynku rolnego w Polsce. Ze względu na duże wymagania pokarmowe, wysoką podatność na stresy abiotyczne oraz ataki szkodników i
Ekologia Dzień Ziemi 2024 – świętowanie przez działanie. Jak dbać o planetę na co dzień?
2024-04-18 | 10:00

Dzień Ziemi 2024 – świętowanie przez działanie. Jak dbać o planetę na co dzień?

Dlaczego obchodzimy Dzień Ziemi?  Dzień Ziemi został zapoczątkowany w 1970 roku w USA dzięki inicjatywie senatora Gaylorda Nelsona. Pierwsze obchody święta miały zwrócić

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Konsument

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Transport

Chiny przyspieszają inwestycje w odnawialne źródła. Nie przestają jednak rozbudowywać mocy węglowych

Coraz dotkliwsze skutki zmian klimatycznych, ale przede wszystkim chęć zbudowania bezpieczeństwa energetycznego i uniezależnienia się od zewnętrznych dostaw surowców skłoniły rząd w Pekinie do ekspresowych inwestycji w nowe moce odnawialnej energii. W efekcie Chiny wyrastają na globalnego lidera transformacji energetycznej – odpowiadają dziś za największy na świecie przyrost mocy zainstalowanych w fotowoltaice i wiatrakach. Co ciekawe, nie rezygnują jednak przy tym również z inwestycji w energetykę węglową.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.