ALAB laboratoria – stawia na najnowsze technologie i zintegrowane rozwiązania!
Firma ALAB laboratoria Sp. z o.o. - ogólnopolska sieć najnowocześniejszych laboratoriów diagnostycznych w Polsce od lat stawia na innowacje i nowe technologie. Jako pierwsza w Polsce wprowadziła na rynek automatyzacje badań, a dziś jako pierwsza wykorzystuje drony w transporcie próbek z materiałem do badań.
ALAB laboratoria to nie tylko światowe technologie w laboratorium, to także interaktywne narzędzia w biurze. W nowej siedzibie Spółki w Warszawie zainstalowano monitory Newline Mira.
W salach konferencyjnych powstał zintegrowany system audiowizualny, którego wdrożeniem zajęła się firma AV Smart. Czy sprostała oczekiwaniom tak świadomego technologicznie i innowacyjnego klienta?
Potrzeba stworzenia zintegrowanego systemu audiowizualnego w nowej siedzibie ALAB laboratoria Sp. z o.o. powstała w związku z wysoką świadomością technologiczną firmy i nowoczesnym podejściem do realizowanych zadań. Impulsem do zmiany były przede wszystkim doświadczenia związane ze stosowania niezintegrowanych sprzętów, które nie spełniały oczekiwań. Firma od lat szuka i wdraża rozwiązania, które usprawniają procesy zarówno w pracy laboratoryjnej, w usługach, w obszarze IT, jak i w biurze.
„Kluczowa dla firmy była prostota i intuicyjność obsługi oraz zwykła, codzienna użyteczność. Firma ALAB laboratoria Sp. z o.o przeprowadza tysiące badań dziennie. Analiza danych, korzystanie z arkuszy kalkulacyjnych to codzienność. Konieczna jest prezentacja statystyk, wykresów i schematów nie tylko przed zarządem firmy, ale także przed inwestorami zarówno w formule stacjonarnej, jak i hybrydowej. Monitory to narzędzia, które mogą pomóc w codziennej pracy, dlatego zachęcamy wszystkich pracowników firmy, którzy tworzą prezentacje i organizują spotkania on-line do poznawania ich funkcji i możliwości.” - informuje Maciej Hipsz, członek Zarządu ALAB laboratoria Sp. z o.o.
Wybór monitorów Newline Mira poprzedziła prezentacja w warszawskim showroomie firmy Newline. Integrator AV Smart przedstawił funkcje monitorów dotykowych prezentując konkretne scenariusze pracy. Istotną kwestią było to, że monitorem można sterować za pomocą prostych gestów, których na co dzień używamy przy obsłudze smartfonów. Ze względu na przyzwyczajenia i te wyrobione już nawyki obsługa monitora jest bardzo prosta.
Wyróżnikiem, który przykuł uwagę inwestora była funkcjonalność umożliwiająca odtworzenie filmu lub nagrania z webinarium wraz z tworzeniem na nim edytowalnych notatek, które to notatki są konkretnymi punktami zaznaczonymi na linii czasu. A więc pracując w grupie i omawiając dane szkolenie czy webinarium, użytkownicy mogą w prosty i szybki sposób, a co najważniejsze – precyzyjnie - przywoływać miejsca w filmie, które informują o utworzonej notatce.
Elementem uzupełniającym i wspomagającym pracę na monitorze stał się elektryczny uchwyt marki VOGELS, który pozwala ustawić monitor na odpowiedniej wysokości stosownie do wzrostu konkretnego użytkownika.
„Ciągle uczymy się tego narzędzia. Za pomocą gestów można sterować tym co pojawia się na monitorze. Zyskujemy dostęp do wszystkich treści, które znajdują się na dysku laptopa czy w chmurze. Przesuwanie, powiększanie, pisanie i wymazywanie są intuicyjne. Nasi pracownicy używają monitorów w salkach służącym spotkaniom, doceniając możliwości tego rozwiązania zwłaszcza podczas wideokonferencji, spotkań on-line i prezentacji na szkoleniach.” – podkreśla Maciej Hipsz, ALAB laboratoria Sp. z o.o.
Newline Mira
Korzystając z Newline Mira mamy wrażenie pisania „jak po kartce papieru”, brak refleksów świetlnych i obraz znakomicie widoczny z każdego miejsca w sali – kąt 178°. - zawdzięczamy technologii Optical Bonding. Polega ona na tym, że szyba ochronna jest na całej powierzchni sklejona z panelem LCD w jeden moduł. Jest to proces wymagający odpowiedniego kleju i technologii produkcji i nie jest powszechnie stosowany.
Znakomity obraz zawdzięczamy rozdzielczości 4K, a naturalne, nasycone kolory - szerokiej palecie barw, ponieważ monitory Newline wspierają Wide Color Gamut.
Newline Mira to przede wszystkim monitor bardzo dobrze reagujący na dotyk. Pełna ompatybilność z MS Office 365 i Windows Ink sprawia, że obsługa jest intuicyjna i równie łatwa jak praca ze smartfonem. Do dyspozycji jest też Ekosystem Newline z rozwiązaniami podnoszącymi komfort i efektywność pracy.
Newline Cast pozwala na przesyłanie obrazu z dowolnego urządzenia na monitor. Może to być laptop, komputer stacjonarny, tablet czy smartfon. Jednocześnie na monitorze można zobaczyć treści z czterech urządzeń, które nie muszą korzystać z tej samej sieci WiFi co monitor.
Newline Broadcast pozwala na przekazanie obrazu z monitora nawet na 200 innych urządzeń w dowolnych lokalizacjach na świecie - wystarczy przeglądarka. Nie trzeba instalować dodatkowych aplikacji na połączonych urządzeniach.
Newline Display Management daje możliwość zdalnego zarządzania monitorami.
Newline Launch Control dzięki połączeniu z Office 365 daje łatwy dostęp do kalendarza, aplikacji i wideokonferencji z poziomu monitora Newline. Wystarczy – używając smartfona – zeskanować kod QR, albo skorzystać z połączenia bluetooth i jednym kliknięciem dołączyć do wideokonferencji czy zyskać dostęp do plików na OneDrive. Nie trzeba pamiętać o wylogowaniu – wystarczy odejść od monitora. To oprogramowanie daje też kontrolę nad aplikacjami. Administrator uruchamiając program w trybie kiosku decyduje o zasobach dostępnych dla użytkowników. W ten sposób można korzystać np. z kalendarza Google dokonując prostych rezerwacji sal.
Elementy systemu
W skład zintegrowanego systemu audiowizualnego w dużej sali konferencyjnej ALAB laboratoria Sp. z o.o. mieszczącej około 30-40 osób, wchodzi 75-calowy monitor interaktywny Newline Mira, kamera Logitech Rally, matrycowy mikrofon sufitowy Shure MXA910, sufitowy zestaw głośnikowy JBL, bezprzewodowa klawiatura i myszka. System sterowania AMX – daje kontrolę nad wszystkimi urządzeniami elektronicznymi w pomieszczeniu, zaś połączenia bezprzewodowe wspiera Barco Clicshare Cx-50.
W pozostałych dwóch salach oraz sali zarządu są 65-calowe monitory Newline Mira oraz Poly Studio czyli urządzenie wideokonferencyjne posiadające kamerę, mikrofon oraz głośniki. Obsługa jest bardzo prosta. Podłączenie jednego kabla USB do laptopa i uruchomienie np. MS Teams – rozpoczyna wideokonferencje.
„Przygotowania, wizyty w showroomach w celu zaprezentowania dedykowanych technologii, stworzenie projektu zintegrowanego systemu AV, oraz prace przygotowawcze trwały blisko rok. Na dwa tygodnie przed rozpoczęciem montażu dowiedzieliśmy się, że stoły w dużej sali konferencyjnej muszą być mobilne, a projekt zakładał floorboxy w podłodze oraz przyłącza w stołach co wiązało się z podłączeniem kablowym. Każda zmiana ustawień mebli wiązałaby się z dość uciążliwym odłączaniem i podłączaniem kabli, jak również , odpowiednim zwijaniem, przechowywaniem i ponownym podpinaniem. Mieliśmy dwa dni na to, żeby zareagować. Naszą rolą jest sprostanie oczekiwaniom klienta i zapewnienie mu komfortu pracy. Po analizie sytuacji i oczekiwań klienta dobraliśmy Barco Clicshare Cx-50 czyli tzw. system umożliwiający prowadzenie wideokonferencji bezprzewodowo. Finalnie wdrożyliśmy zintegrowany system audiowizualny, którego sercem jest monitor Newline Mira. I to co dla nas najważniejsze – wszystkie elementy systemu skutecznie ze sobą współgrają.” – podsumowuje Michał Maziejuk, Dyrektor sprzedaży, AV SMART Sp. z o.o.
Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie
Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce
Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.
Zdrowie
Europa potrzebuje strategii dla zdrowia mózgu. Coraz więcej państw dostrzega ten problem
Polacy z jednej strony wykazują już sporą świadomość problemu, jakim są choroby mózgu – jedna czwarta ma w swoim otoczeniu osoby dotknięte takim problemem. Z drugiej strony system nie odpowiada rosnącym potrzebom. Specjalistów jest zbyt mało, więc kolejki do neurologów czy psychiatrów się wydłużają. Alternatywą pozostaje korzystanie z wizyt komercyjnych, ale nie każdego na to stać. Towarzystwa naukowe i organizacje pozarządowe są zgodne co do tego, że potrzebne są nie tylko krajowe strategie, ale i europejski plan dla chorób mózgu.
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.