Komunikaty PR

AIP Seed i Simpact Ventures inwestują w start-up Stimy AI

2024-09-20  |  18:00
Biuro prasowe

AIP Seed, polski fundusz venture capital, oraz Simpact Ventures, czołowy inwestor z obszaru impact investing w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłaszają inwestycję w Stimy AI. To innowacyjna platforma edukacyjna wykorzystująca sztuczną inteligencję, która ma zrewolucjonizować naukę matematyki. Łączna inwestycja w rundzie pre-seed o wartości niemal półtora mln zł. ma na celu wsparcie globalnej ekspansji Stimy AI oraz rozwój zaawansowanych funkcji edukacyjnych.

Stimy AI stawia sobie ambitny cel wsparcia ponad 400 milionów dzieci na całym świecie w wieku od 10 do 18 lat, które zmagają się z trudnościami w nauce matematyki. Aplikacja, dostępna w siedmiu językach, wykorzystuje zaawansowaną sztuczną inteligencję, aby zapewnić spersonalizowane wsparcie w nauce, pomagając uczniom w odrabianiu prac domowych i przygotowaniu do testów.

Stimy AI. Aplikacja, która dostosowuje poziom do ucznia

Stimy AI wyróżnia się na tle konkurencji dzięki własnej, autorskiej technologii AI, stworzonej specjalnie z myślą o edukacji matematycznej. - Nasza aplikacja nie tylko rozwiązuje skomplikowane problemy matematyczne, ale także uczy poprzez angażujące i spersonalizowane podejście – mówi Mark Zollner, CEO Stimy AI. Jak przekonuje,  dzięki unikalnym algorytmom AI, aplikacja dostosowuje materiały edukacyjne do potrzeb i umiejętności każdego ucznia, czyniąc naukę matematyki efektywną i przyjemną.

- Cieszymy się, że możemy współpracować nie tylko z jednym z najlepszych inwestorów pre-seed w Polsce, AIP Seed, ale także z wiodącym inwestorem impact w regionie CEE, Simpact. Jesteśmy dumni, że mamy odpowiednich partnerów, którzy pomogą nam osiągnąć sukces i realnie wpłynąć na przyszłość edukacji matematycznej na świecie – dodaje Zollner.

Dariusz Żuk, Partner Zarządzający w AIP Seed, przekonuje, że powodów do zainwestowanie w Stimy AI nie brakuje. - Po pierwsze, Mark Zollner to wyjątkowy przedsiębiorca z bogatym doświadczeniem, zarówno z udanych projektów startupowych, jak i tych, które nie odniosły sukcesu – co także jest cenną lekcją. Jego globalne doświadczenie w mentoringu startupów daje mu unikalne spojrzenie na biznes – ocenia Żuk, podkreślając też wiedzę i umiejętności w dziedzinie rozwiązań AI Wojciecha Drężka, co-foundera i CTO Stimy AI.

 

Stimy AI chce zainwestować 1,5 mln w rozwój. Nowe wersje językowe i funkcje

Żuk zapewnia, że potencjał rynkowy w segmencie edukacji matematycznej jest ogromny, globalny i dynamicznie rośnie. Jak jednak zauważa, dotychczasowe rozwiązania często są zbyt proste lub nieefektywne. - Stimy AI ma potencjał, by nie tylko rozwiązywać skomplikowane zadania matematyczne, ale także pokazywać uczniom poszczególne etapy rozumowania. To pierwszy krok do stworzenia kompleksowej aplikacji edukacyjnej, która w przyszłości może wykroczyć poza samą matematykę – przewiduje.

- Miliony dzieci mają trudności z nauką matematyki. Problem ten jest szczególnie widoczny w społecznościach o ograniczonym dostępie do edukacji, ale dotyka uczniów na całym globie – mówi Krzysztof Grochowski, partner w Simpact Ventures. Jak przekonuje, AI to to jedno z najbardziej skalowalnych rozwiązań, które może wspierać nie tylko rozwój biznesu, ale także tworzenie pozytywnych zmian społecznych. - Dzięki personalizacji nauki AI pomoże każdemu, niezależnie od miejsca zamieszkania i zasobów – dodaje.

Stimy AI planuje przeznaczyć pozyskane 337 000 USD (prawie półtora miliona złotych) na: 

  • wejście na nowe rynki udostępniając aplikację kolejnym 100 milionom użytkowników dzięki kilkunastu nowym wersjom językowym,
  • przyspieszenie rozwoju swojego unikalnego systemu AI do nauki matematyki,
  • wprowadzenie dodatkowych funkcji, zwiększających zaangażowanie i efektywność nauki.

Stimy AI działa na szybko rozwijającym się rynku aplikacji edukacyjnych, którego wartość szacowana jest na 11,7 miliarda dolarów. Firma ma ambicje stać się jedną z wiodących platform edukacyjnych, oferując narzędzia do edukacji matematycznej, które nie tylko pomagają w bieżącej nauce, ale również przygotowują dzieci do przyszłości w zawodach STEM.

 

 

 

 

 

O AIP Seed

AIP Seed był jednym z pierwszych funduszy inwestycyjnych w Europie, skupiających się na wspieraniu start-upów we wczesnych fazach rozwoju. Do tej pory wsparł 111 projektów, osiągając ponadtrzykrotny zwrot CoC (Cash-on-Cash), z portfolio obejmującym takie firmy jak CallPage, Plenti, Foodsi, Glov, Sidly i Qpony-Blix. W ramach funduszu AIP Seed 2.0 do 100 kolejnych startupów z Polski i polskiej diaspory trafi w najbliższych latach 25 milionów euro.

O Simpact Ventures

Simpact Ventures to wiodący polski fundusz venture capital oparty na idei impact investing. Skupia się na regionie Europy Środkowo-Wschodnie (CEE) i wspiera od wczesnej fazy rozwoju startu-py, które mają na celu zmianę świata na lepsze. Simpact oferuje szerokie możliwości inwestycyjne (ticket size do 2 milionów euro). Fundusz poszukuje zaangażowanych założycieli z pomysłami zweryfikowanymi rynkowo oraz ambicjami międzynarodowego rozwoju. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Magia Świąt z LAMAX: Kreatywne prezenty dla dzieci, które rozbudzą wyobraźnię! Biuro prasowe
2024-11-22 | 01:00

Magia Świąt z LAMAX: Kreatywne prezenty dla dzieci, które rozbudzą wyobraźnię!

KaraokeKid to idealny towarzysz dla małych wokalistów, którzy chcą śpiewać swoje ulubione piosenki i budować pewność siebie. Z kolei PixelKid to magiczne połączenie
Technologie Superpolisa Ubezpieczenia wykorzystuje e-podpisy od SIGNIUS
2024-11-20 | 09:30

Superpolisa Ubezpieczenia wykorzystuje e-podpisy od SIGNIUS

SIGNIUS S.A., dostawca zaawansowanych rozwiązań do zdalnego podpisywania dokumentów, nawiązał współpracę z Superpolisą Ubezpieczenia. Dzięki wdrożeniu platformy SIGNIUS
Technologie Zrównoważone oświetlenie przyszłością polskich samorządów
2024-11-19 | 01:00

Zrównoważone oświetlenie przyszłością polskich samorządów

Zrównoważony rozwój oraz cyfryzacja miast to dziś tematy niezwykle istotne w kontekście kryzysu klimatycznego. O gotowych rozwiązaniach, wspierających kreowanie przyjaznej,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi

Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.

Firma

Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych

Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.

Zdrowie

Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona

Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.