Rośnie popularność pełnokolorowych wyświetlaczy w urządzeniach mobilnych
W JAKI SPOSÓB TECHNOLOGIA TCL NXTPAPER WZBOGACA DOŚWIADCZENIA UŻYTKOWNIKA
Innowacyjny wyświetlacz TCL NXTPAPER 11 zdobywa globalne uznanie dzięki nagrodzie iF DESIGN.
Wraz ze wzrostem średniego dziennego czasu spędzanego przed ekranem, coraz więcej użytkowników chciałoby mieć pewność, że mogą bezpiecznie pracować, uczyć się i cieszyć rozrywką bez negatywnego wpływu na swój wzrok. Pojawienie się e-czytników i wyświetlaczy przypominających papier wydaje się ciekawym i skutecznym rozwiązaniem.
Symulując wygląd atramentu na papierze, wyświetlacze te mają zapewniać komfort użytkowania, przy okazji dbając o wzrok użytkownika, a jednocześnie wypełniając lukę między tradycyjnym i cyfrowym sposobem konsumowania treści. Jedną z technologii, która szczególnie wyróżnia się na tym polu, jest TCL NXTPAPER, którą charakteryzuje całkowicie nowy, pełnokolorowy wyświetlacz.
Przegląd rozwiązań technicznych
Chociaż wyświetlacze e-ink są dość popularnym wyborem ze względu na wysoki komfort czytania, który oferują, mogą one jednak wyświetlać jedynie czarno-biały obraz.
Niektórzy producenci dodają tylko matową folię ochronną do tradycyjnych tabletów, obniżając przy okazji pierwotną jakość wyświetlanych treści. Technologia TCL NXTPAPER jest kompletnym rozwiązaniem sprzętowym i programowym zapewniającym pełnokolorowy obraz wysokiej jakości. Technologia TCL NXTPAPER umożliwia użytkownikom wygodne korzystanie z urządzeń przez dłuższy czas, ograniczając emisję szkodliwego, niebieskiego światła i wykorzystując szkło antyodblaskowe w celu zminimalizowania refleksów.
Certyfikat TÜV, czyli ostry i wyraźny obraz nawet w bezpośrednim świetle słonecznym
Eksperci branżowi docenili urządzenie TCL NXTPAPER 11 za zastosowanie całkowicie nowej technologii wyświetlania. 11-calowy wyświetlacz 2K zapewnia wyraźny, żywy obraz, który zawsze jest dobrze widoczny, niezależnie od kąta patrzenia. Co bardzo ważne, ekran tabletu z certyfikatem TÜV zapewnia użytkownikom bezpieczną pracę i zabawę bez nadwyrężania wzroku.
TCL NXTPAPER 11 stanowi znaczący krok naprzód w stosunku do swojego poprzednika, oferując zaawansowane funkcje podnoszące komfort użytkowania. Bez kompromisów w zakresie jasności, TCL NXTPAPER 11 jest do 150% jaśniejszy, zapewniając żywy i wyraźny obraz nawet w dobrze oświetlonym otoczeniu. Urządzenie posiada również specjalny tryb wyświetlania w świetle słonecznym, dzięki czemu idealnie nadaje się do użytku na zewnątrz. Dodatkowo, funkcja wyboru temperatury barwowej umożliwia użytkownikom dostosowanie odcienia ekranu wedle własnych preferencji, co zdecydowanie wpływa na komfort korzystania z urządzenia.
Kolejną zaletą wyświetlaczy przypominających papier jest możliwość symulowania wrażeń dotykowych zbliżonych do tradycyjnego sposobu czytania i pisania. W TCL NXTPAPER 11 jest to osiągalne dzięki rysikowi T-pen o niskim opóźnieniu, który oferuje 4096-stopniową czułość na nacisk. Funkcja ta zapewnia bardzo realistyczne i płynne wrażenia podczas pisania, porównywalne z wrażeniem pisania piórem po kartce.
TCL NXTPAPER 11 wkrótce będzie dostępny w sieci ORANGE w cenie 1199 PLN
Dodatkowo w ofercie ORANGE:
- smartfon TCL 30 5G
- smartfon TCL 306
- smartfon TCL 406 (wkrótce)
- bezprzewodowy router CPE HH130V1
Przyszłość TCL NXTPAPER: czy stanie się nowym standardem w urządzeniach mobilnych?
David Derrida, Product Director EMEA w TCL Communication, podkreśla, że rozwój NXTPAPER 11 nie byłby możliwy bez całkowitego skupienia się na potrzebach użytkowników: Naszym głównym celem jest zaspokojenie zmieniających się wymagań użytkowników, zapewniając im wygodne i bezpieczne korzystanie z urządzenia, które skutecznie wypełnia lukę między tradycyjną książką a najnowocześniejszą technologią. Co więcej, standaryzując i ujednolicając język projektowania, możemy dostosować tę technologię do różnych urządzeń mobilnych, poprawiając ogólną jakość korzystania z urządzeń mobilnych.
Rozwój pełnokolorowych wyświetlaczy elektronicznych, czego przykładem jest najnowszy tablet TCL NXTPAPER 11, może również poprawić ogólną sytuację w branży urządzeń mobilnych. Takie wyświetlacze mają potencjał, by zmienić sposób, w jaki na co dzień korzystamy z treści cyfrowych oraz nadać wysoki priorytet dbaniu o wzrok w naszym codziennym życiu. TCL, jako lider oferujący takie rozwiązanie, znajduje się w czołówce tego nowego, ekscytującego kierunku w technologii.
Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://www.tcl.com/global/en.html
W Polsce w ofercie TCL znajdują się następujące modele smartfonów:
- TCL 40 SE: 899 PLN
- TCL 408: 699 PLN
- TCL 405: 499 PLN
- TCL 403: 399 PLN
- TCL 406: 599 PLN (wkrótce)
Black Friday z TCL to doskonała okazja, by wyposażyć swój dom w innowacyjne i st
Sportowe słuchawki od Jabra – idealny partner w codziennych treningach biegowych
Telewizor jako nietuzinkowe dzieło sztuki w domu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Dane satelitarne będą częściej pomagać w walce z żywiołami w Polsce. Nowy system testowany był w czasie wrześniowej powodzi
Światowa Organizacja Meteorologiczna podaje, że w ciągu ostatnich 50 lat pięciokrotnie zwiększyła się liczba katastrof naturalnych na świecie. Jednocześnie nowe możliwości w zakresie wczesnego ostrzegania i zarządzania kryzysowego pozwoliły ograniczyć liczbę ofiar trzykrotnie. Coraz częściej pomagają w tym dane satelitarne, czego przykładem było wykorzystanie nowego systemu Poland’s Civil Security Hub w trakcie wrześniowej powodzi na południowym zachodzie kraju.
Firma
Rośnie rola pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych. Firmy chętniej korzystają z ekspertów zewnętrznych
Szanse i zagrożenia związane z nowymi technologiami, w szczególności rozwój sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz zrównoważonego rozwoju i zmienność geopolityczna – to te tematy zyskują na znaczeniu na agendzie zarządów oraz rad nadzorczych działających w Europie spółek giełdowych. Jak wskazuje Raport Board Monitor Europe 2024, rola tych organów w firmach rośnie. Podobnie jak zaangażowanie pracowników w podejmowaniu decyzji zarządczych.
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.