Komunikaty PR

Prysznic z funkcją recyklingu wody – innowacja marki GROHE

2022-11-09  |  11:15
Biuro prasowe

 

  • W sytuacji, gdy niemalże 1/3 Europejczyków mieszka na terenach dotkniętych deficytem wody, potrzebne są nowe rozwiązania, które pozwolą zmienić sposób zużywania jej 
    w domu. 
  • Nowe rozwiązanie marki GROHE zapewnia komfort użytkowania, jednocześnie zmniejszając zużycie wody i energii – odpowiednio o nawet do 75% i 66% w trakcie 10-minutowego prysznica. Pozwala to zaoszczędzić czteroosobowej rodzinie ponad 6 300 zł rocznie[1].
  • Nowość ta rozszerza gamę produktów marki, które ułatwiają redukcję zużycia wody w domu.

 

Susze i niedobór wody stają się codziennym wyzwaniem dla mieszkańców Europy, Bliskiego Wschodu oraz Północnej Afryki. W trakcie roku, średnio 1/3 Europejczyków odczuwa efekty tak zwanego stresu wodnego[2]. Z siedemnastu najbardziej dotkniętych problemami związanymi z deficytem wody krajów, aż jedenaście[3] znajduje się na Bliskim Wschodzie i w Afryce. 

 

Marka GROHE jako światowy producent kompleksowych rozwiązań do łazienki i kuchni, niedawno oficjalnie zaprezentowała nowy koncept prysznica z recyklingiem wody. Dzięki temu poszerzy swoją ofertę produktów promujących efektywne wykorzystanie zasobów i ułatwiających dokonywanie ekologicznych wyborów. Rozwiązanie to pokazuje, jak nowa generacja produktów sanitarnych może zdecydowanie zmniejszyć zużycie wody. Ma to największe znaczenie 
w przypadku łazienek, które odpowiadają za 2/3 wspomnianego zużycia[4]. Dodatkowo, ogrzewanie wody jest drugim co do wielkości źródłem pobierającym energię elektryczną[5]. Podniesienie wydajności zużycia wody pozwala tym samym na ograniczenie zużycia paliw kopalnych, zmniejszenie rachunków za energię i emisji dwutlenku węgla.

 

Koncept prysznica marki GROHE z funkcją obiegu wody czyści, podgrzewa i ponownie wykorzystuje wodę, zmniejszając zużycie bieżącej wody nawet do 75%, przy jednoczesnym wykorzystaniu 1/3 energii wymaganej przez tradycyjne prysznice. Przekłada się to na zmniejszenie rachunków o nawet 65% rocznie dla czteroosobowej rodziny i redukcję emisji CO2 do 70%. Nowa technologia została zaprojektowana tak, aby zapewnić najwyższą funkcjonalność, wykorzystując przy tym możliwie najmniejszą ilość świeżej wody. W taki sposób możemy cieszyć się długimi prysznicami bez poczucia winy. 


Wyzwania związane z niedoborem wody są jednymi z największych problemów naszych czasów. Nie pozostaje nic innego, jak odważnie stawić im czoła – zwłaszcza jeśli woda jest podstawą Twojej działalności. Dla marki GROHE, łączenie dewizy „Pure Freude and Wasser” ze zrównoważonym rozwojem od zawsze było integralną częścią DNA marki. Uważamy, że najlepszym sposobem na pomoc w oszczędzaniu wody jest dostarczenie konsumentom produktów, które nie obniżają komfortu i zapewniają jak najwyższą przyjemność z użytkowania. 
– komentuje Jonas Brennwald, Leader LIXIL EMENA. 


Rozmawiając z naszymi partnerami, dochodzimy do wniosku, że branża budowlana będzie musiała spełniać coraz bardziej rygorystyczne standardy, z uwagi na rosnące wymagania organów regulacyjnych. Zarówno one, jak i konsumenci domagają się większej ilości ekologicznych rozwiązań. Będziemy nadal inwestować w innowacje, aby pomóc naszym partnerom wyprzedzać te trendy i wspierać tworzenie domów w oparciu o założenia zrównoważonego rozwoju – dodaje.

 

Mniejsze zużycie, większa radość

Koncept prysznica z recyklingiem wody przybliża wizję tego, jak wyposażenie domu może kształtować nasz osobisty wpływ na planetę. Technologia ta dzieli proces kąpieli na trzy części, pozwalając cieszyć się nią, bez zmartwienia o niepotrzebne marnowanie zasobów naturalnych.

 

1)    Początkowo wykorzystywana jest bieżąca woda, tak jak w przypadku standardowego prysznica. 

2)    Po zaaplikowaniu szamponu lub mydła, użytkownik ma możliwość zmiany trybu: woda, która została zebrana w odpływie, zostaje przepompowana, oczyszczona i ponownie trafia do obiegu, zachowując przy tym odpowiednią temperaturę.

3)    Po zakończeniu użytkowania następuje czyszczenie systemu, aby przygotować prysznic dla następnego użytkownika. 

 

Zwiększenie atrakcyjności oszczędnego gospodarowania wodą 

Naszą misją jest dostarczanie najnowocześniejszych technologii pozwalających 
na odpowiedzialne korzystanie z zasobów wodnych przy jednoczesnym tworzeniu dodatkowej wartości dla środowiska naturalnego. Już teraz zapewniamy szeroką ofertę baterii, pryszniców i toalet, które pomagają naszym klientom zużywać znacznie mniej wody w domu bez odczuwalnej różnicy. Warto zwrócić uwagę chociażby na technologię GROHE Water Saving wykorzystywaną 
w armaturze. Nasze baterie wyposażyliśmy w ogranicznik przepływu oraz perlator, który napowietrza wodę, tworząc wrażenie wysokiej objętości przy zużyciu do 50% mniej wody. Nowy prysznic z funkcją obiegu wody idzie o krok dalej.  Rozwiązanie to pozwala konsumentom na zmniejszenie zużycia zasobów poprzez dokonywanie codziennych, ekologicznych wyborów. 
Z niecierpliwością czekamy na reakcje naszych klientów na tę nową koncepcję i ciężko pracujemy, aby wkrótce wprowadzić ją na rynek 
– mówi David Mainka, Leader Electronics and Innovation R&D Fittings, LIXIL International. 

 

Działania marki GROHE w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz rozwoju produktów, 
są częścią Wizji Środowiskowej LIXIL, która nawołuje do neutralności węglowej i gospodarki obiegu zamkniętego. Odpowiedzialne podejście do wykorzystywania wody jest jednym 
z najważniejszych obszarów tej wizji. Celem jest pomoc ludziom w cieszeniu się tym surowcem naturalnym jak najdłużej, przy jednoczesnym zapewnieniu jego odpowiedzialnego wykorzystywania w skali globalnej. W taki sposób dbamy o nasz pozytywny wpływ na planetę. 

 


[1] W oparciu o 300 10-minutowych pryszniców na osobę rocznie

[2] European Environment Agency, “Water resources across Europe – confronting water stress: an updated assessment”, 27 października 2021

[3] UNICEF, “Water scarcity in the Middle East and North Africa”

[4] German Association of Energy and Water Industries, Water Statistics, 2021

[5] Federal Statistical Office 2018, www.destatis.de

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
AGD i RTV Premiery dystrybutora 4cv z okazji zbliżających się komunii Biuro prasowe
2024-04-18 | 17:45

Premiery dystrybutora 4cv z okazji zbliżających się komunii

Co szósty Polak planuje na prezent komunijny przeznaczyć od 700 do 1000 zł  Z badania „Polaków Portfel Własny: Wiosenne Wyzwania 2023” wynika, że 13 proc.
AGD i RTV EZVIZ ze Złotym Laurem Konsumenta w kategorii Inteligentny Monitoring i Zarządza
2024-04-09 | 12:00

EZVIZ ze Złotym Laurem Konsumenta w kategorii Inteligentny Monitoring i Zarządza

EZVIZ, czołowy producent inteligentnych rozwiązań do domu, z dumą ogłasza otrzymanie prestiżowego certyfikatu Złotego Lauru Konsumenta w kategorii Inteligentny Monitoring i Zarządzanie
AGD i RTV Pozamiatane! Flagowy Roborock S8 MaxV Ultra już w sprzedaży
2024-04-05 | 01:00

Pozamiatane! Flagowy Roborock S8 MaxV Ultra już w sprzedaży

Marka Roborock, globalny lider w produkcji inteligentnych robotów sprzątających, już dziś wypuszcza na polski rynek swój najnowszy flagowy produkt - Roborock S8 MaxV Ultra. Ten

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Konsument

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Transport

Chiny przyspieszają inwestycje w odnawialne źródła. Nie przestają jednak rozbudowywać mocy węglowych

Coraz dotkliwsze skutki zmian klimatycznych, ale przede wszystkim chęć zbudowania bezpieczeństwa energetycznego i uniezależnienia się od zewnętrznych dostaw surowców skłoniły rząd w Pekinie do ekspresowych inwestycji w nowe moce odnawialnej energii. W efekcie Chiny wyrastają na globalnego lidera transformacji energetycznej – odpowiadają dziś za największy na świecie przyrost mocy zainstalowanych w fotowoltaice i wiatrakach. Co ciekawe, nie rezygnują jednak przy tym również z inwestycji w energetykę węglową.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.