Prysznic z funkcją recyklingu wody – innowacja marki GROHE
- W sytuacji, gdy niemalże 1/3 Europejczyków mieszka na terenach dotkniętych deficytem wody, potrzebne są nowe rozwiązania, które pozwolą zmienić sposób zużywania jej
w domu. - Nowe rozwiązanie marki GROHE zapewnia komfort użytkowania, jednocześnie zmniejszając zużycie wody i energii – odpowiednio o nawet do 75% i 66% w trakcie 10-minutowego prysznica. Pozwala to zaoszczędzić czteroosobowej rodzinie ponad 6 300 zł rocznie[1].
- Nowość ta rozszerza gamę produktów marki, które ułatwiają redukcję zużycia wody w domu.
Susze i niedobór wody stają się codziennym wyzwaniem dla mieszkańców Europy, Bliskiego Wschodu oraz Północnej Afryki. W trakcie roku, średnio 1/3 Europejczyków odczuwa efekty tak zwanego stresu wodnego[2]. Z siedemnastu najbardziej dotkniętych problemami związanymi z deficytem wody krajów, aż jedenaście[3] znajduje się na Bliskim Wschodzie i w Afryce.
Marka GROHE jako światowy producent kompleksowych rozwiązań do łazienki i kuchni, niedawno oficjalnie zaprezentowała nowy koncept prysznica z recyklingiem wody. Dzięki temu poszerzy swoją ofertę produktów promujących efektywne wykorzystanie zasobów i ułatwiających dokonywanie ekologicznych wyborów. Rozwiązanie to pokazuje, jak nowa generacja produktów sanitarnych może zdecydowanie zmniejszyć zużycie wody. Ma to największe znaczenie
w przypadku łazienek, które odpowiadają za 2/3 wspomnianego zużycia[4]. Dodatkowo, ogrzewanie wody jest drugim co do wielkości źródłem pobierającym energię elektryczną[5]. Podniesienie wydajności zużycia wody pozwala tym samym na ograniczenie zużycia paliw kopalnych, zmniejszenie rachunków za energię i emisji dwutlenku węgla.
Koncept prysznica marki GROHE z funkcją obiegu wody czyści, podgrzewa i ponownie wykorzystuje wodę, zmniejszając zużycie bieżącej wody nawet do 75%, przy jednoczesnym wykorzystaniu 1/3 energii wymaganej przez tradycyjne prysznice. Przekłada się to na zmniejszenie rachunków o nawet 65% rocznie dla czteroosobowej rodziny i redukcję emisji CO2 do 70%. Nowa technologia została zaprojektowana tak, aby zapewnić najwyższą funkcjonalność, wykorzystując przy tym możliwie najmniejszą ilość świeżej wody. W taki sposób możemy cieszyć się długimi prysznicami bez poczucia winy.
Wyzwania związane z niedoborem wody są jednymi z największych problemów naszych czasów. Nie pozostaje nic innego, jak odważnie stawić im czoła – zwłaszcza jeśli woda jest podstawą Twojej działalności. Dla marki GROHE, łączenie dewizy „Pure Freude and Wasser” ze zrównoważonym rozwojem od zawsze było integralną częścią DNA marki. Uważamy, że najlepszym sposobem na pomoc w oszczędzaniu wody jest dostarczenie konsumentom produktów, które nie obniżają komfortu i zapewniają jak najwyższą przyjemność z użytkowania.
– komentuje Jonas Brennwald, Leader LIXIL EMENA.
Rozmawiając z naszymi partnerami, dochodzimy do wniosku, że branża budowlana będzie musiała spełniać coraz bardziej rygorystyczne standardy, z uwagi na rosnące wymagania organów regulacyjnych. Zarówno one, jak i konsumenci domagają się większej ilości ekologicznych rozwiązań. Będziemy nadal inwestować w innowacje, aby pomóc naszym partnerom wyprzedzać te trendy i wspierać tworzenie domów w oparciu o założenia zrównoważonego rozwoju – dodaje.
Mniejsze zużycie, większa radość
Koncept prysznica z recyklingiem wody przybliża wizję tego, jak wyposażenie domu może kształtować nasz osobisty wpływ na planetę. Technologia ta dzieli proces kąpieli na trzy części, pozwalając cieszyć się nią, bez zmartwienia o niepotrzebne marnowanie zasobów naturalnych.
1) Początkowo wykorzystywana jest bieżąca woda, tak jak w przypadku standardowego prysznica.
2) Po zaaplikowaniu szamponu lub mydła, użytkownik ma możliwość zmiany trybu: woda, która została zebrana w odpływie, zostaje przepompowana, oczyszczona i ponownie trafia do obiegu, zachowując przy tym odpowiednią temperaturę.
3) Po zakończeniu użytkowania następuje czyszczenie systemu, aby przygotować prysznic dla następnego użytkownika.
Zwiększenie atrakcyjności oszczędnego gospodarowania wodą
Naszą misją jest dostarczanie najnowocześniejszych technologii pozwalających
na odpowiedzialne korzystanie z zasobów wodnych przy jednoczesnym tworzeniu dodatkowej wartości dla środowiska naturalnego. Już teraz zapewniamy szeroką ofertę baterii, pryszniców i toalet, które pomagają naszym klientom zużywać znacznie mniej wody w domu bez odczuwalnej różnicy. Warto zwrócić uwagę chociażby na technologię GROHE Water Saving wykorzystywaną
w armaturze. Nasze baterie wyposażyliśmy w ogranicznik przepływu oraz perlator, który napowietrza wodę, tworząc wrażenie wysokiej objętości przy zużyciu do 50% mniej wody. Nowy prysznic z funkcją obiegu wody idzie o krok dalej. Rozwiązanie to pozwala konsumentom na zmniejszenie zużycia zasobów poprzez dokonywanie codziennych, ekologicznych wyborów.
Z niecierpliwością czekamy na reakcje naszych klientów na tę nową koncepcję i ciężko pracujemy, aby wkrótce wprowadzić ją na rynek – mówi David Mainka, Leader Electronics and Innovation R&D Fittings, LIXIL International.
Działania marki GROHE w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz rozwoju produktów,
są częścią Wizji Środowiskowej LIXIL, która nawołuje do neutralności węglowej i gospodarki obiegu zamkniętego. Odpowiedzialne podejście do wykorzystywania wody jest jednym
z najważniejszych obszarów tej wizji. Celem jest pomoc ludziom w cieszeniu się tym surowcem naturalnym jak najdłużej, przy jednoczesnym zapewnieniu jego odpowiedzialnego wykorzystywania w skali globalnej. W taki sposób dbamy o nasz pozytywny wpływ na planetę.
[1] W oparciu o 300 10-minutowych pryszniców na osobę rocznie
[2] European Environment Agency, “Water resources across Europe – confronting water stress: an updated assessment”, 27 października 2021
[3] UNICEF, “Water scarcity in the Middle East and North Africa”
[4] German Association of Energy and Water Industries, Water Statistics, 2021
[5] Federal Statistical Office 2018, www.destatis.de

Święta coraz bliżej! To idealny moment, aby pomyśleć o prezentach.

EZVIZ ogłasza wyjątkowe promocje na Black Week. Produkty nawet o 500 zł tańsze!

Atrakcyjne promocje od Jabra na Black Friday i Cyber Monday 2024
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Problemy społeczne
Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier

Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.