Nowość na światowym rynku AGD: kuchenka gazowa gaz pod szkłem bez iskrownika
Nowość na światowym rynku AGD: kuchenka gazowa gaz pod szkłem bez iskrownika
Rozwiązanie gaz pod szkłem – wynalazek polskiej marki Solgaz, podbił serca wielu amatorów gotowania, jak i osób ceniących sobie połączenie funkcjonalności z nowoczesnym designem. Kuchnia gazowa z płytą ceramiczną stała się ciekawą alternatywą dla tradycyjnych propozycji. Producent nie zwalnia jednak tempa – prezentuje najnowszy model – linię płyt Innova, w której jako pierwszy na świecie zastąpił dotychczasowe iskrowniki żarnikami.
Polska firma znów zaskakuje swoim pomysłem – koniec z „cykaniem”
Dotychczasowe rozwiązanie dostępne na rynku uległo jednak znacznej modyfikacji. Minimalistyczny, elegancki styl, w jakim została wykonana płyta gazowa czarna pozostał, lecz podczas produkcji wykorzystano bardziej zaawansowaną i udoskonaloną technologię. Efekt? Nowość – linia płyt Innova jest pierwszą na świecie propozycją, w której zastosowano żarniki. Co to oznacza dla użytkownika? Podczas włączania gazu nie słychać tzw. cykania. W efekcie kuchenka gazowa gaz pod szkłem włącza się cicho, umożliwiając komfortowe użytkowanie bez obawy np. o zbudzenie śpiących domowników lub dekoncentrację osoby, która wykonuje w pobliżu zadania wymagające skupienia. Jest to pierwsze tego rodzaju rozwiązanie na rynku. To jednak nie koniec. Płyta Innova posiada funkcję booster, która dzięki zwiększonej mocy pracy palnika przyspieszysz gotowanie. Warta podkreślenia jest także możliwość wstrzymania pracy płyty jednym przyciskiem, a następnie wznowienie, przy zachowaniu wszystkich wcześniejszych ustawień poszczególnych palników (funkcja Start&Stop).
Kuchnia gazowa z płytą ceramiczną – udoskonalony gaz pod szkłem
Płyta gazowa bezpłomieniowa działa na każdym rodzaju gazu, a duże palniki pozwolą łatwo rozmieścić nawet największe garnki. A jak to wygląda w praktyce? Płyta Innova reguluje moc grzania, pracując cyklicznie. Palniki włączają się i wyłączają, by urządzenie utrzymywało stałą temperaturę na powierzchni ceramiki, oszczędzając tym samym gaz. Akumulacja ciepła przez płytę grzejną pozwala na maksymalny odzysk energii użytecznej. Ponadto bonus w postaci „darmowego pola”, wykorzystującego ciepło spalin uchodzących z palników sprawia, że płyta staje się nową kategorią produktu na polskim rynku. Dzięki zastosowaniu silników magnetycznych oraz opatentowanemu systemowi elektrozaworów nowej generacji możliwa jest również płynna regulacja mocy. A na co najważniejsze – badania przeprowadzone przez Zakład Oszczędności Energii i Ochrony Powietrza (jednostkę organizacyjną Głównego Instytutu Górnictwa), określiły efektywność spalania gazu jako do 50% mniejszą niż w tradycyjnych kuchenkach.
Kuchenka gazowa gaz pod szkłem – czy jest bezpieczna w użytkowaniu?
Najnowsze rozwiązanie posiada dwa razy więcej systemów bezpieczeństwa niż tradycyjne kuchenki. A jak zabezpieczenia działają w praktyce? Palniki są wyposażone w indywidualne systemy uruchamiania płomienia i kontroli spalania gazu. Jeśli zupa lub sos wykipi – płyta automatycznie się wyłączy i da znać sygnałem dźwiękowym. Jest to w szczególności istotne, jeśli z urządzenia korzystają nastolatki, seniorzy lub osoby, które mogą być rozpraszane podczas gotowania (np. młode mamy). Rodzice ciekawskich maluchów docenią także funkcję „kontrola rodzicielska”, która włączy blokadę przed przypadkowym uruchomieniem.
Kuchnia gazowa z płytą ceramiczną sprawdzi się zarówno wśród fanów nowinek technologicznych, jak i entuzjastów ekonomicznego gotowania. Najlepiej jednak przekonać się o tym samemu i wypróbować nowy polski wynalazek.

Święta coraz bliżej! To idealny moment, aby pomyśleć o prezentach.

EZVIZ ogłasza wyjątkowe promocje na Black Week. Produkty nawet o 500 zł tańsze!

Atrakcyjne promocje od Jabra na Black Friday i Cyber Monday 2024
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Konsument
Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy

Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.