Komunikaty PR

Nowość na światowym rynku AGD: kuchenka gazowa gaz pod szkłem bez iskrownika

2020-04-15  |  11:00
Biuro prasowe
Do pobrania IP Solgaz ( 2.52 MB )

Nowość na światowym rynku AGD: kuchenka gazowa gaz pod szkłem bez iskrownika

Rozwiązanie gaz pod szkłem – wynalazek polskiej marki Solgaz, podbił serca wielu amatorów gotowania, jak i osób ceniących sobie połączenie funkcjonalności z nowoczesnym designem. Kuchnia gazowa z płytą ceramiczną stała się ciekawą alternatywą dla tradycyjnych propozycji. Producent nie zwalnia jednak tempa – prezentuje najnowszy model – linię płyt Innova, w której jako pierwszy na świecie zastąpił dotychczasowe iskrowniki żarnikami.

Polska firma znów zaskakuje swoim pomysłem – koniec z „cykaniem”

Dotychczasowe rozwiązanie dostępne na rynku uległo jednak znacznej modyfikacji. Minimalistyczny, elegancki styl, w jakim została wykonana płyta gazowa czarna pozostał, lecz podczas produkcji wykorzystano bardziej zaawansowaną i udoskonaloną technologię. Efekt? Nowość – linia płyt Innova jest pierwszą na świecie propozycją, w której zastosowano żarniki. Co to oznacza dla użytkownika? Podczas włączania gazu nie słychać tzw. cykania. W efekcie kuchenka gazowa gaz pod szkłem włącza się cicho, umożliwiając komfortowe użytkowanie bez obawy np. o zbudzenie śpiących domowników lub dekoncentrację osoby, która wykonuje w pobliżu zadania wymagające skupienia. Jest to pierwsze tego rodzaju rozwiązanie na rynku. To jednak nie koniec. Płyta Innova posiada funkcję booster, która dzięki zwiększonej mocy pracy palnika przyspieszysz gotowanie. Warta podkreślenia jest także możliwość wstrzymania pracy płyty jednym przyciskiem, a następnie wznowienie, przy zachowaniu wszystkich wcześniejszych ustawień poszczególnych palników (funkcja Start&Stop).

Kuchnia gazowa z płytą ceramiczną – udoskonalony gaz pod szkłem

Płyta gazowa bezpłomieniowa działa na każdym rodzaju gazu, a duże palniki pozwolą łatwo rozmieścić nawet największe garnki. A jak to wygląda w praktyce? Płyta Innova reguluje moc grzania, pracując cyklicznie. Palniki włączają się i wyłączają, by urządzenie utrzymywało stałą temperaturę na powierzchni ceramiki, oszczędzając tym samym gaz. Akumulacja ciepła przez płytę grzejną pozwala na maksymalny odzysk energii użytecznej. Ponadto bonus w postaci „darmowego pola”, wykorzystującego ciepło spalin uchodzących z palników sprawia, że płyta staje się nową kategorią produktu na polskim rynku. Dzięki zastosowaniu silników magnetycznych oraz opatentowanemu systemowi elektrozaworów nowej generacji możliwa jest również płynna regulacja mocy. A na co najważniejsze – badania przeprowadzone przez Zakład Oszczędności Energii i Ochrony Powietrza (jednostkę organizacyjną Głównego Instytutu Górnictwa), określiły efektywność spalania gazu jako do 50% mniejszą niż w tradycyjnych kuchenkach.

Kuchenka gazowa gaz pod szkłem – czy jest bezpieczna w użytkowaniu?

Najnowsze rozwiązanie posiada dwa razy więcej systemów bezpieczeństwa niż tradycyjne kuchenki. A jak zabezpieczenia działają w praktyce? Palniki są wyposażone w indywidualne systemy uruchamiania płomienia i kontroli spalania gazu. Jeśli zupa lub sos wykipi – płyta automatycznie się wyłączy i da znać sygnałem dźwiękowym. Jest to w szczególności istotne, jeśli z urządzenia korzystają nastolatki, seniorzy lub osoby, które mogą być rozpraszane podczas gotowania (np. młode mamy). Rodzice ciekawskich maluchów docenią także funkcję „kontrola rodzicielska”, która włączy blokadę przed przypadkowym uruchomieniem.

 

Kuchnia gazowa z płytą ceramiczną sprawdzi się zarówno wśród fanów nowinek technologicznych, jak i entuzjastów ekonomicznego gotowania. Najlepiej jednak przekonać się o tym samemu i wypróbować nowy polski wynalazek.

 

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
AGD i RTV Premiery dystrybutora 4cv z okazji zbliżających się komunii Biuro prasowe
2024-04-18 | 17:45

Premiery dystrybutora 4cv z okazji zbliżających się komunii

Co szósty Polak planuje na prezent komunijny przeznaczyć od 700 do 1000 zł  Z badania „Polaków Portfel Własny: Wiosenne Wyzwania 2023” wynika, że 13 proc.
AGD i RTV EZVIZ ze Złotym Laurem Konsumenta w kategorii Inteligentny Monitoring i Zarządza
2024-04-09 | 12:00

EZVIZ ze Złotym Laurem Konsumenta w kategorii Inteligentny Monitoring i Zarządza

EZVIZ, czołowy producent inteligentnych rozwiązań do domu, z dumą ogłasza otrzymanie prestiżowego certyfikatu Złotego Lauru Konsumenta w kategorii Inteligentny Monitoring i Zarządzanie
AGD i RTV Pozamiatane! Flagowy Roborock S8 MaxV Ultra już w sprzedaży
2024-04-05 | 01:00

Pozamiatane! Flagowy Roborock S8 MaxV Ultra już w sprzedaży

Marka Roborock, globalny lider w produkcji inteligentnych robotów sprzątających, już dziś wypuszcza na polski rynek swój najnowszy flagowy produkt - Roborock S8 MaxV Ultra. Ten

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Konsument

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Transport

Chiny przyspieszają inwestycje w odnawialne źródła. Nie przestają jednak rozbudowywać mocy węglowych

Coraz dotkliwsze skutki zmian klimatycznych, ale przede wszystkim chęć zbudowania bezpieczeństwa energetycznego i uniezależnienia się od zewnętrznych dostaw surowców skłoniły rząd w Pekinie do ekspresowych inwestycji w nowe moce odnawialnej energii. W efekcie Chiny wyrastają na globalnego lidera transformacji energetycznej – odpowiadają dziś za największy na świecie przyrost mocy zainstalowanych w fotowoltaice i wiatrakach. Co ciekawe, nie rezygnują jednak przy tym również z inwestycji w energetykę węglową.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.