Komunikaty PR

Na świecie najlepiej Roomba od iRobot

2018-06-13  |  09:00

Instytut badawczy Euromonitor International przeprowadził ponownie analizę rynku robotów odkurzających w skali globalnej. Według uzyskanych wyników w 2017 roku najczęściej wybieraną marką w tej kategorii produktowej jest iRobot Roomba. Tym samym firma drugi rok z rzędu stoi na podium i może poszczycić się tytułem „Marka nr 1 na świecie w sprzedaży robotów odkurzających”.

Amerykańska firma iRobot istnieje od 1990 roku, gdy została założona przez inżynierów związanych z amerykańską uczelnią MIT. Od samego początku firmie przyświecała idea tworzenia robotów, które będą w stanie nieść prawdziwą pomoc ludziom na całym świecie. Początkowo firma tworzyła produkty dla służb mundurowych w tym armii USA. Pod koniec XX wieku iRobot postanowił rozpocząć prace nad robotami domowymi, które wykorzystałyby zdobyte na przestrzeni lat rozwiązania i doświadczenia inżynierów. Tak światło dzienne ujrzał pierwszy robot odkurzający iRobot Roomba. iRobot mocno postawił na nową kategorię produktową z pogranicza AGD oraz IT i z powodzeniem produkuje je od 2002 r. Użytkownicy na całym świecie doceniają je za skuteczność działania i codzienną pomoc w walce z zabrudzeniami gromadzącymi się na podłodze. Zaufanie jakim cieszy się marka iRobot znajduje odzwierciedlenie w liczbach – na całym świecie domowe iRoboty znalazły już ponad 25 mln odbiorców, z czego przeszło ćwierć miliona w Polsce.

Najnowsze badania Euromonitor International potwierdzają, że iRobot jest światowym liderem w sprzedaży robotów odkurzających. W wyniku przeprowadzonej analizy na podstawie danych wielkości sprzedaży z 2017 r. , iRobot drugi rok z rzędu otrzymał odznaczanie „Marka nr 1 na świecie w sprzedaży robotów odkurzających”, To wyróżnienie jest dowodem, że marka iRobot cieszy się największym zaufaniem wśród klientów na całym świecie.

 

Euromonitor International

Euromonitor International jest instytucją badawczą o zasięgu globalnym. Dostarcza strategicznych badań gospodarczych. Instytut posiada 40-letnie doświadczenie na rynkach rozwiniętych i wschodzących. Wszechstronny, międzynarodowy zasięg i rozeznanie na rynku dóbr konsumpcyjnych, B2B i branżach usługowych sprawiają, że badania Euromonitor International są wykorzystywane przez międzynarodowe korporacje, jak również małe i średnie przedsiębiorstwa. Warto zaznaczyć, że kompleksowymi danymi Euromonitor International posługują się  firmy z ponad 100 krajów świata.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
AGD i RTV Konsola PS5 dostępna w przedsprzedaży w MediaMarkt Biuro prasowe
2020-09-17 | 14:00

Konsola PS5 dostępna w przedsprzedaży w MediaMarkt

Rośnie zainteresowanie gamingiem i ten trend dotyczy różnych grup wiekowych. Przekłada się to na dynamiczny wzrost zainteresownia zarówno grami, jak i konsolami do gier czy
AGD i RTV Nadchodzi iRobot Genius
2020-09-08 | 11:00

Nadchodzi iRobot Genius

iRobot Genius to jeszcze więcej poziomów personalizacji oraz większa kontrola pracy robotów, dostosowana do wymagań użytkownika i jego domu, a także możliwość ustawienia
AGD i RTV IFA 2020: Marka Haier prezentuje sprzęty do zabudowy kuchennej wykorzystujące sz
2020-09-08 | 01:00

IFA 2020: Marka Haier prezentuje sprzęty do zabudowy kuchennej wykorzystujące sz

Marka Haier, której misją jest dostarczanie użytkownikom nowoczesnych produktów najwyższej jakości, spełniających stale zmieniające się potrzeby współczesnych

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Telekomunikacja

Rząd zmienia ustawę o cyberbezpieczeństwie. Zdaniem ekspertów może to negatywnie wpłynąć na wdrażanie w Polsce sieci 5G

Projekt zmian w ustawie o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa wprowadza duże zmiany w sektorze telekomunikacyjnym i będzie mieć istotny wpływ na wdrażanie w Polsce sieci 5G. Zawarte w nich przepisy budzą wątpliwości rynkowych graczy, którzy wskazują na luki i niezgodność z innymi aktami prawnymi. Kontrowersyjny jest także tryb procedowania projektu. Trafił on do publicznych konsultacji 8 września, a na przesyłanie opinii resort cyfryzacji dał stowarzyszeniom branżowym, przedsiębiorcom i instytutom naukowym tylko 14 dni. Termin ekspresowych konsultacji upływa na początku przyszłego tygodnia. Eksperci zauważają, że termin powinien być przynajmniej dwukrotnie dłuższy.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Internet

Polskie miasta stają się coraz bardziej smart. Inteligentne ławki ładują telefony energią słoneczną, a wiaty autobusowe zdalnie zarządzają rozkładami jazdy

Rosną inwestycje w zieloną energię. Na świecie powstały już np. statek z solarnymi żaglami, fotowoltaiczna autostrada, a nawet owadobójcza lampa z panelem fotowoltaicznym. Także miasta stawiają na energię słoneczną. W Los Angeles już ponad połowa infrastruktury miejskiej jest zasilana słońcem, począwszy od parkomatów po oświetlenie drogowe. Podobnie może być także w Polsce. Polska firma oferuje inteligentne solarne ławki generujące energię, którą można wykorzystać do zasilania smartfonów czy tabletów. Rocznie jedna ławka może doładować nawet 15 tys. telefonów.

 

Medycyna

Coraz więcej polskich patentów związanych z ochroną przed koronawirusem. W Urzędzie Patentowym RP już ok. 100 zgłoszeń dotyczy COVID-19

Od rozpoczęcia pandemii liczba zgłoszeń wynalazków w Urzędzie Patentowym wzrosła o ponad 5 proc. – Obecnie ponad 100 jest bezpośrednio związanych z ochroną przed COVID-19 – mówi Edyta Demby-Siwek, prezes Urzędu Patentowego RP. W Polsce pojawiły się już np. urządzenia dezynfekujące, które samoistnie i pod ciśnieniem rozpylają mgiełkę, od razu pokrywającą całą powierzchnię dłoni. Powstały też bramy dezynfekujące oparte na działaniu światła UVC czy namiot barierowy.