Mrożenie – czyli zdrowy sposób przechowywania żywności. Jak to robić?
Na co dzień korzystamy z lodówki, aby przedłużyć świeżość naszego jedzenia. Jak często jednak decydujemy się na korzystanie z zamrażalnika? I czy mrożenie produktów pozwala zachować wartości odżywcze? Jak się okazuje – jak najbardziej tak! Warto jednak zdecydować się na lodówkę, która będzie miała technologie, dzięki którym będziemy przechowywać żywność w idealnych warunkach, a co za tym idzie – ograniczymy marnowanie żywności do minimum.
Czy przechowywanie żywności w lodówce i zamrażarce jest zdrowe?
Przechowywanie żywności w niskiej temperaturze znacznie wydłuża jej czas do spożycia. Chłodne powietrze sprawia, że produkty zachowują swój smak i właśnie dlatego dobrze włożyć do lodówki nie tylko mięso, ale też owoce i warzywa. A co z mrożeniem żywności? Często powtarzany mit, z którym chcemy się definitywnie rozprawić, dotyczy utraty cennych wartości odżywczych w procesie mrożenia. Nic bardziej mylnego – te straty są niewielkie.
Natomiast warto również dodać, że bez opcji mrożenia czas przydatności do spożycia znacznie się skróci. Przechowywanie żywności przy wykorzystaniu mrożenia zapobiega rozwojowi mikroorganizmów i zmniejsza aktywność enzymów odpowiedzialnych za szybki rozwój procesów psucia.
Jakie funkcje lodówki wspierają właściwe przechowywanie żywności?
Prawidłowe warunki przechowywania żywności zapewnia dziś najnowsza technologia, która nie tylko pozwala na zamrożenie dużej liczby produktów, ale znacznie przedłuża ich przydatność do spożycia. Zastosowanie technologii Twin Cooling Plus™ umożliwia niezależne chłodzenie komór chłodziarki i zamrażalnika. Osobne wentylatory i systemy chłodzenia w każdej z komór gwarantują utrzymanie niskiej temperatury i optymalnej wilgotności, tak aby wszystko – nawet najmniej trwałe owoce i warzywa – mogło pozostać świeże nawet 2 x razy dłużej[1]. System zapobiega również mieszaniu się zapachów. Niezależnie czy są to owoce, warzywa, mięso, a nawet ryby.
Lodówki Samsung umożliwiają również szybkie mrożenie, dzięki zastosowaniu technologii Power Freeze[2]– przez 50 godzin w zamrażalniku będzie utrzymywać się minimalna temperatura. Warto pamiętać, że im krócej przebiega proces zamrażania, tym lepsza jest później jakość produktów.
Z kolei w wybranych lodówkach Samsung z technologią Cool Select+ umożliwia przechowywanie różnych produktów spożywczych w optymalnej dla nich temperaturze. Użytkownik za pomocą jednego dotknięcia może zmienić jedną z komór zamrażalnika w chłodziarkę, wybrać tryb schładzania lub lekkiego zmrażania[3]. To świetne rozwiązanie np. po okresie świątecznym lub dużej rodzinnej imprezie, kiedy zostaje nam dużo jedzenia.
Nowoczesna technologia została stworzona, aby wspierać domowników, dbając o ich wygodę, ale także zdrowie. Systemy mrożenia i zamrażania żywności nie tylko pozwalają cieszyć się ulubionymi owocami i warzywami przez cały rok, ale niska temperatura i opcja szybkiego chłodzenia zapobiegają namnażaniu się bakterii, odpowiedzialnych za psucie się żywności.
[1] *Na podstawie niezależnych testów Intertek w porównaniu do konwencjonalnego systemu chłodzenia w lodówkach Samsung.
[2] Dostępna w modelu RB38J7230SR
[3] Pełna oferta lodówek z technologią Cool Select – znajduje się na stronie: Lodówki: wolnostojące, do zabudowy i obudowy | Samsung Polska
Black Friday z TCL to doskonała okazja, by wyposażyć swój dom w innowacyjne i st
Sportowe słuchawki od Jabra – idealny partner w codziennych treningach biegowych
Telewizor jako nietuzinkowe dzieło sztuki w domu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Zdrowie
Ochrona zdrowia w Polsce ma być bardziej oparta na jakości. Obowiązująca od roku ustawa zostanie zmieniona
Od października placówki ochrony zdrowia mogą się ubiegać o akredytację na nowych zasadach. Nowe standardy zostały określone we wrześniowym obwieszczeniu resortu zdrowia i dotyczą m.in. kontroli zakażeń, sposobu postępowania z pacjentem w stanach nagłych czy opinii pacjentów z okresu hospitalizacji. Standardy akredytacyjne to uzupełnienie obowiązującej od stycznia br. ustawy o jakości w opiece zdrowotnej i bezpieczeństwie pacjenta, która jest istotna dla całego systemu, jednak zdaniem resortu zdrowia wymaga poprawek.
Konsument
Media społecznościowe pełne treści reklamowych od influencerów. Konieczne lepsze ich dopasowanie do odbiorców
Ponad 60 proc. konsumentów kupiło produkt na podstawie rekomendacji lub promocji przez twórców internetowych. 74 proc. uważa, że treściom przekazywanym przez influencerów można zaufać – wynika z badania EY Future Consumer Index. W Polsce na influencer marketing może trafiać ok. 240–250 mln zł rocznie, a marki widzą ogromny potencjał w takiej współpracy. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się mikroinfluencerzy, czyli osoby posiadające od kilku do kilkudziesięciu tysięcy followersów, ale o silnym zaangażowaniu.
Ochrona środowiska
Polacy wprowadzają na razie tylko drobne nawyki proekologiczne. Do większych zmian potrzebują wsparcia
Zdecydowana większość Polaków dostrzega niekorzystne zmiany klimatu – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie ING Banku Śląskiego. Są wprawdzie gotowi, by zmieniać swoje nawyki na bardziej ekologiczne, ale często odstraszają ich koszty i brak wiedzy. Jednocześnie liczą na większe wsparcie i zaangażowanie ze strony rządu i biznesu, a prawie 40 proc. Polaków oczekuje, że to start-upy będą pracowały nad innowacjami proklimatycznymi. One same chętnie się w ten obszar angażują, ale widzą wiele barier, m.in. w pozyskiwaniu kapitału.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.