Komfortowo steruj sprzętem elektrycznym z sofy z gniazdem Wi-Fi Hama
Dzięki niemu można kontrolować domowe urządzenia elektryczne przy użyciu aplikacji lub asystenta głosowego i monitorować zużycie energii. Ta nowość w ofercie marki ułatwia mnóstwo codziennych czynności, umożliwiając np. wyłączenie światła bez wstawania z łóżka, leżaka czy kanapy oraz gdy jesteśmy poza domem.
To najnowsza propozycja od niemieckiego producenta Hama z serii produktów Smart Home. Za pomocą gniazda WLAN dostajemy możliwość prostego sterowania dowolnym urządzeniem elektrycznym, wykorzystując aplikację lub asystenta głosowego. Włączanie i wyłączanie sprzętu o określonych godzinach przekłada się na ścisłe kontrolowanie bieżącego zużycia energii, a w konsekwencji oszczędności.
Samo białe kwadratowe gniazdko ma niewielkie gabaryty. Jego zwarta konstrukcja gładko wkomponuje się w wystój wnętrza każdego mieszkania czy domu. Co ważne, nie zasłoni też innych gniazdek i wyłączników. Styki zostały zabezpieczone, co skutkuje zwiększoną ochroną przed przypadkowym dotknięciem.
Gniazdo WLAN od firmy Hama działa bez bramy (koncentratora). Nie trzeba używać dodatkowego urządzenia, bo tworzy ono bezpośrednie połączenie Wi-Fi z routerem. Inteligentne gniazdko potrafi mierzyć zużycie energii w czasie rzeczywistym i współpracuje z każdym urządzeniem o mocy do 3680 W, takim jak wszelkiego rodzaju elektronika użytkowa, pralka, wentylator czy suszarka. Miernik kontroluje pobór prądu i wysyła powiadomienia push o zużyciu energii. Gniazdko możesz włączać i wyłączać o ustalonych porach, ale także tworzyć grupy lub sceny za pomocą urządzeń zintegrowanych z siecią WLAN.
Dzięki specjalnej aplikacji Hama Smart Home gniazdem Wi-Fi można sterować smartfonem lub tabletem z dowolnego miejsca swoich czterech kątów i zawsze mieć kontrolę nad podłączonymi do niego urządzeniami. Wystarczy używać systemu operacyjnego Android lub Apple iOS. Urządzenie jest też kompatybilne z Amazon Alexa i Google Assistant. Oznacza to komfortowe przełączanie urządzeń podłączonych do gniazd Smart Home za pomocą prostych poleceń głosowych. Dodajmy, że takie rozwiązanie doskonale sprawdza się do zaawansowanej modernizacji mieszkania lub domu, także pod kątem potrzeb osób niepełnosprawnych fizycznie.
Co więcej, używając tego samego oprogramowania Hama Smart Home łatwo da się rozbudować i połączyć swój inteligentny dom z dowolną liczbą produktów z kategorii Smart Home od tej marki.
Sugerowaną cenę detaliczną tej nowości, na którą producent daje dwa lata gwarancji, ustalono na poziomie 79,90 zł.
Więcej na temat produktu przeczytamy na stronie https://pl.hama.com.

Święta coraz bliżej! To idealny moment, aby pomyśleć o prezentach.

EZVIZ ogłasza wyjątkowe promocje na Black Week. Produkty nawet o 500 zł tańsze!

Atrakcyjne promocje od Jabra na Black Friday i Cyber Monday 2024
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Poziom wyszczepienia Ukraińców jest o 20 pp. niższy niż Polaków. Ukraińskie mamy w Polsce wskazują na szereg barier
Różnice w kalendarzu szczepień, bariery językowe, nieznajomość polskiego systemu szczepień oraz obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek – to jedne z najczęstszych problemów, które prowadzą do tego, że poziom wyszczepienia Ukraińców w Polsce jest niższy niż Polaków. To może mieć wpływ na bezpieczeństwo zdrowotne w całym kraju. Fundacja Instytutu Matki i Dziecka podejmuje inicjatywę mającą budować postawy proszczepienne wśród imigrantów.
Nauka
Dobre perspektywy współpracy pomiędzy brytyjskimi a polskimi uczelniami. Wspólne projekty badawcze przekładają się na relacje gospodarcze

Współpraca pomiędzy Polską a Wielką Brytanią w obszarze akademickim szybko się rozwija. Dotyczy to nie tylko wymiany studenckiej i edukacji transnarodowej, ale przede wszystkim strategicznych partnerstw między instytucjami i uczelniami. Wspólne projekty badawcze przekładają się na współpracę między firmami z obu krajów. W efekcie dynamika współpracy gospodarczej Polski z Wielką Brytanią stale rośnie, podobnie jak wartość brytyjskich inwestycji czy firm z udziałem brytyjskiego kapitału.
Handel
Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić

Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.