Komunikaty PR

Hybrydowy oczyszczacz powietrza Mateko Aria

2023-01-30  |  01:00
Biuro prasowe

Hybrydowy oczyszczacz powietrza Mateko Aria to pierwszy na świecie, innowacyjny produkt zaprojektowany tak aby dać to, co najlepsze z dwóch niewiarygodnie wydajnych światów. Zintegrowano w nim wysokowydajny mechanizm klasycznego oczyszczacza oraz innowacyjną technologię oczyszczania w połączeniu z niebywałą mocą roślin, opracowaną na podstawie badań prowadzonych przez NASA.

Ten unikalny produkt zainspirowany badaniami NASA został opracowany i wprowadzony na rynek przez polską firmę Mateko. Zdobył szereg nagród zarówno za innowacyjne rozwiązania technologiczne jak również niepowtarzalny i wyjątkowy design.

Hybrydowy oczyszczacz powietrza ARIA łączy klasyczną technologię mechanicznych oczyszczaczy powietrza z wykorzystaniem fitoremediacyjnych właściwości roślin. Fitoremediacja to technologia angażująca rośliny w procesie oczyszczania środowiska. Wykorzystuje ich naturalne zdolności do zatrzymywania i przetwarzania zanieczyszczeń w systemie korzeniowym.
ARIA wciąga powietrze z dołu, prowadząc je przez wiele filtrów, a także komorę UV-C, by na koniec doprowadzić je do gleby rośliny, gdzie w jej systemie korzeniowym zachodzi fitoremediacja niszcząca pozostałe toksyny i zanieczyszczenia, które mogą czaić się w powietrzu.
W ten sposób zaawansowana filtracja oraz naturalna moc roślin wspólnie eliminują aż 99% wszystkich zanieczyszczeń, zapewniając świeże i czyste powietrze w pomieszczeniach.
Warto również zwrócić uwagę na fakt, że roślina nawadniana jest automatycznie, jedyne o co musimy dbać, to napełnianie zbiornika na wodę.

Klasyczna technologia oczyszczacza powietrza ARIA wykorzystuje bakteriobójcze światło UV-C, filtr z węglem aktywnym HEPA oraz generator jonów, których skuteczność w usuwaniu zanieczyszczeń powietrza została udowodniona. Aria ulepsza ją jeszcze bardziej i zwiększa CADR (współczynnik dostarczania czystego powietrza) dzięki zastosowaniu Air Boostera Mateko, który wykorzystuje turbinę, aby przyspieszyć naturalny ruch powietrza (efekt kominowy) w urządzeniu. Air Booster (patent Mateko) to kanał bezpośrednio łączący turbinę z modułem donicy. Powietrze sprężone przez turbinę jest wypychane przez Air Booster bezpośrednio do modułu donicy. Wzmocniony strumień powietrza podrywa i przyspiesza naturalny obieg powietrza (efekt kominowy) potęgując jego wydajność. Powietrze wtłaczane do modułu donicy opływa korzenie rośliny nanosząc metale ciężkie, formaldehydy i cząstki benzenu na fitostrefę korzeni rośliny, gdzie ulegają one metabolizacji. Cząsteczki zostają wchłonięte przez roślinę, i przetworzone w część zieloną rośliny.
Rozwiązanie to przekłada się na oszczędność energii względem dotychczasowych rozwiązań w tego typu urządzeniach, co sprawia, że ARIA jest jeszcze bardziej pożądanym z uwagi na swoją funkcjonalność oczyszczaczem.

ARIA została wyposażona w mnogość inteligentnych czujników, a wszystko wspomaga  proces sterowany za pomocą ekranu dotykowego. Dzięki aplikacji Tuya wspomagającej korzystanie z ARII pod względem odczytu tychże czujników i sterowania jej częścią mechaniczną, użytkownicy mają możliwość ciągłego monitorowania otoczenia pod kątem jakości powietrza, jego wilgotności oraz temperatury. Z tych danych powstają raporty, które można na co dzień odczytywać w smartphonie m.in. z pozycji asystenta głosowego. ARIA posiada również funkcję WiFi, usprawniając tym codzienne jej użytkowanie.

Urządzenie posiada możliwość korzystania z aplikacji towarzyszącej, która pomaga wybrać najlepszą, dla użytkownika roślinę. Aplikacja została wzbogacona o innowacyjny, autorski pomysł, opracowany przez twórców Arii – Bibliotekę roślin, definiującą i segregującą poszczególne rośliny pod względem ich właściwości oczyszczających, wymagań uprawy, preferencji nasłonecznienia, etc. Dzięki temu użytkownik będzie wiedział jaką roślinę wybrać, aby uzyskać najlepszy efekt i cieszyć się czystym, świeżym i pachnącym powietrzem. 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
AGD i RTV Premiery dystrybutora 4cv z okazji zbliżających się komunii Biuro prasowe
2024-04-18 | 17:45

Premiery dystrybutora 4cv z okazji zbliżających się komunii

Co szósty Polak planuje na prezent komunijny przeznaczyć od 700 do 1000 zł  Z badania „Polaków Portfel Własny: Wiosenne Wyzwania 2023” wynika, że 13 proc.
AGD i RTV EZVIZ ze Złotym Laurem Konsumenta w kategorii Inteligentny Monitoring i Zarządza
2024-04-09 | 12:00

EZVIZ ze Złotym Laurem Konsumenta w kategorii Inteligentny Monitoring i Zarządza

EZVIZ, czołowy producent inteligentnych rozwiązań do domu, z dumą ogłasza otrzymanie prestiżowego certyfikatu Złotego Lauru Konsumenta w kategorii Inteligentny Monitoring i Zarządzanie
AGD i RTV Pozamiatane! Flagowy Roborock S8 MaxV Ultra już w sprzedaży
2024-04-05 | 01:00

Pozamiatane! Flagowy Roborock S8 MaxV Ultra już w sprzedaży

Marka Roborock, globalny lider w produkcji inteligentnych robotów sprzątających, już dziś wypuszcza na polski rynek swój najnowszy flagowy produkt - Roborock S8 MaxV Ultra. Ten

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Konsument

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Transport

Chiny przyspieszają inwestycje w odnawialne źródła. Nie przestają jednak rozbudowywać mocy węglowych

Coraz dotkliwsze skutki zmian klimatycznych, ale przede wszystkim chęć zbudowania bezpieczeństwa energetycznego i uniezależnienia się od zewnętrznych dostaw surowców skłoniły rząd w Pekinie do ekspresowych inwestycji w nowe moce odnawialnej energii. W efekcie Chiny wyrastają na globalnego lidera transformacji energetycznej – odpowiadają dziś za największy na świecie przyrost mocy zainstalowanych w fotowoltaice i wiatrakach. Co ciekawe, nie rezygnują jednak przy tym również z inwestycji w energetykę węglową.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.