Komunikaty PR

Czy suszarki automatyczne będą wkrótce tak popularne jak zmywarki?

2021-04-13  |  15:00
Biuro prasowe

Zmywarka to dziś tak samo powszechne urządzenie, jak lodówka czy pralka. Jednak nie zawsze tak było. Od sprzętu, na który mogą pozwolić sobie nieliczni po domowego asystenta, dzięki któremu zmywanie naczyń stało się znacznie prostsze i mniej czasochłonne, zmywarki to dziś ważny element wyposażenia wielu polskich kuchni. Podobną ewolucję przechodzą właśnie suszarki automatyczne. Jak wynika z badania Samsung, wciąż 79% Polaków nie posiada tego urządzenia, ale świadomość korzyści płynących z używania suszarki rośnie*.

Dlaczego warto mieć suszarkę automatyczną?

Badanie przeprowadzone przez firmę Samsung pokazują, że Polacy dostrzegają zalety posiadania suszarki automatycznej i coraz bardziej zdają sobie sprawę z tego, w jakim stopniu urządzenie może wpłynąć na komfort naszego życia. Na podstawie badania 40% badanych uważa, że dzięki takiemu urządzeniu oszczędzamy czas, ponieważ eliminujemy konieczność rozkładania tradycyjnej suszarki i rozwieszania każdej sztuki odzieży, a 38% wskazuje na oszczędność miejsca w mieszkaniu. 39% respondentów docenia fakt, że ubrania po suszeniu są od razu gotowe do założenia. Aż dla 78% badanych ważne jest, aby ubrania łatwiej się prasowały, co gwarantuje funkcja Bez zagnieceń w suszarkach Samsung. Z kolei dla 72% badanych istotna jest możliwość wysuszenia dużych i trudno schnących rzeczy, takich jak kołdry, poduszki, swetry, czy odzież puchowa. Do często wskazywanych korzyści zaliczyć można też rozwiązanie problemów z wilgocią w domu i nieprzyjemnym zapachem ubrań (58%), łatwiejsze prasowanie i ładniejszy zapach ubrań (51%) oraz łatwość obsługi (24%).

Pralka była historycznie wynalazkiem absolutnie przełomowym, który ulżył w codziennych obowiązkach setkom milionów rodzin na świecie. Drugie miejsce zwykle przyznaje się lodówce. Jakie urządzenia wprowadzą porównywalną rewolucję w przyszłości? Możemy spekulować, że nowe, nieznane jeszcze technologie zmienią świat nie do poznania. Ale są też innowacje, które, dostępne już dziś i choć wciąż nie dość popularne w polskich domach, czynią życie łatwiejszym. Przykładem może być właśnie suszarka automatyczna, która nie dość, że sama w sobie stworzona jest do tego, by ułatwiać nam codzienne obowiązki, to dzięki nowym technologiom takim, jak zastosowanie sztucznej inteligencji, jest w stanie łączyć się z pralką i na podstawie przesłanych danych sugerować odpowiedni program suszenia – komentuje futurolog Kacper Nosarzewski.

Suszarka – niebawem w każdym domu?

Większość badanych nie posiada w domu suszarki automatycznej, ale w badaniach wyraźnie zaznacza się zmiana postrzegania tego urządzenia – coraz więcej Polek i Polaków dostrzega zalety związane z  posiadaniem suszarki, a tym samym zwiększenia komfortu życia. Dziś suszarki automatyczne możemy porównać do zmywarek, bez których większość z nas nie wyobraża już sobie kuchni. Wszystko wskazuje na to, że wraz z rozwojem innowacji oraz mając na uwadze zmiany w naszym stylu życia, suszarki staną się niezbędnym sprzętem w każdym domu.

Posiadanie suszarki zaspokaja potrzebę zwiększania wygody, komfortu. W przypadku upowszechniania się zmywarek, postęp wydał się dość wolny, upłynęło sporo czasu zanim stały się niezbędnymi urządzeniami w naszych domach.  Ten problem nie dotyczy już suszarek automatycznych. Urządzenia projektowane są w oparciu o najnowsze technologie, są mniej zawodne i przede wszystkim bardziej dostępne, co zdecydowanie wpływa na rosnące zainteresowanie konsumentów tą kategorią produktów. Możemy się więc spodziewać, że w najbliższej przyszłości suszarki automatyczne zagoszczą w polskich domach, a popularnością dorównają zmywarkom– twierdzi Kacper Nosarzewski.

Ekonomicznie i ekologicznie

Brak miejsca i wysoki koszt utrzymania urządzenia to dwa najpopularniejsze powody nieposiadania suszarki automatycznej. Wskazuje na nie aż 81% badanych. Innowacyjne suszarki posiadają najwyższą klasę energetyczną A+++, która jest gwarancją mniejszego poboru energii elektrycznej. Na mniejsze zużycie prądu wpływa także technologia Optimal Dry, która dzięki wykorzystaniu trzech czujników optymalizuje parametry suszenia. Dzięki monitorowaniu wilgotności, dostosowuje czas suszenia i temperaturę, dzięki czemu proces przebiega szybciej, a ubrania są chronione przed zniszczeniem.  Z kolei brak miejsca może zostać rozwiązany, dzięki możliwości postawienia suszarki na pralce.

Suszarka automatyczna to wbrew pozorom urządzenie ekologiczne, dlatego decyzja o jej posiadaniu nie powinna być dylematem dla osób dbających o środowisko. Najnowsze urządzenia posiadają wysoką klasę energetyczną oraz szereg technologii, które optymalizują pobór prądu. Jeszcze jakiś czas temu mogło się wydawać, że suszarka to dodatkowe urządzenie, które wpłynie na domowy budżet. Dziś wiemy już, że te obawy wyeliminowała stale rozwijająca się technologia, a posiadanie suszarki wiąże się z korzyściami, takimi jaki zwiększenie naszego komfortu i oszczędność miejsca w mieszkaniu– mówi Kacper Nosarzewski.

 

*O badaniu:

Badanie zostało przeprowadzone dla firmy Samsung przez agencję ARC Rynek i Opinia. Badanie zostało zrealizowane w dniach 25.11.2020 r. do 2.12.2020 r. na reprezentatywnej grupie Polaków posiadających pralkę w gospodarstwie domowym N=1003 metodą wywiadów internetowych CAWI.

Kacper Nosarzewski:

Jest partnerem w firmie badawczej 4CF Strategic Foresight i członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Studiów nad Przyszłością. Doradza w dziedzinie foresightu strategicznego instytucjom międzynarodowym, takim jak NATO, UNESCO, UNDP oraz przedsiębiorstwom i organizacjom pozarządowym. Prowadził projekty badawcze, warsztaty i szkolenia dla przedsiębiorstw m.in. z branż: energetycznej, FMCG, logistycznej, finansowej, budowlanej, farmaceutycznej, wysokich technologii i zbrojeniowej, a także projekty militarne w Polsce i Holandii.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
AGD i RTV Zmywarkowy tetris, czyli jak optymalnie zapełnić zmywarkę Biuro prasowe
2021-04-20 | 12:00

Zmywarkowy tetris, czyli jak optymalnie zapełnić zmywarkę

Próby zmieszczenia wszystkich naczyń w zmywarce przypominają czasem grę tetris. Niewymiarowe garnki, miski czy pojemniki na żywność, gdy zostaną ułożone nieodpowiednio, nie tylko
AGD i RTV Wygoda i oszczędność: nowe pralki Samsung AI Control
2021-04-19 | 12:00

Wygoda i oszczędność: nowe pralki Samsung AI Control

Coraz częściej szukamy rozwiązań, które ułatwią i przyspieszą codzienne obowiązki, na które nie chcemy tracić czasu. Oczekujemy, że dzięki wsparciu technologii ich
AGD i RTV Jabra Elite 85t w nowym wydaniu już w Polsce
2021-04-15 | 12:05

Jabra Elite 85t w nowym wydaniu już w Polsce

Firma Jabra, lider na rynku osobistych i biurowych rozwiązań audio, wydała nową aktualizację oprogramowania dla swoich najnowszych prawdziwie bezprzewodowych słuchawek dousznych Jabra Elite

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Technologie

W ciągu ostatnich kilku lat powstało 2,5 tys. aplikacji do medytacji. W czasie pandemii cyfrowe rozwiązania do walki ze stresem opracowują także Polacy

Od 2015 roku na świecie powstało ponad 2,5 tys. aplikacji do medytacji. Dwie najpopularniejsze zostały już pobrane ponad 170 mln razy. Także w Polsce, zwłaszcza w czasie pandemii, rośnie zainteresowanie aplikacjami, które pozwalają się wyciszyć – liczba wyszukiwań podcastów o medytacji wzrosła o 665 proc. Niedawno powstała również aplikacja Mindy do wzmacniania kondycji mentalnej i trenowania umysłu, która oferuje m.in. praktyki medytacyjne, kursy mindfulness, bazę ćwiczeń i muzyki. Wyróżnikiem Mindy są elementy gamifikujące, które pomagają budować trwały nawyk.

Transport

Sztuczna inteligencja pomoże zapobiegać wypadkom kolejowym i zwiększy punktualność pociągów. Nad takimi rozwiązaniami pracują polscy inżynierowie

Do wprowadzenia całkowicie autonomicznych pociągów szykują się już zarówno koleje pasażerskie, jak i towarowe. W tej chwili pociągi bez maszynisty funkcjonują tylko na wyodrębnionych liniach, a systemy autonomicznego kierowania są wykorzystywane w metrze m.in. w Paryżu, Sydney czy Szanghaju. Rozwiązania te są rozwijane dzięki sztucznej inteligencji, która dziś wykorzystywana jest na świecie w kolejach dużych prędkości. Chociaż w Polsce są one dopiero na etapie planowania, technologie z zakresu SI są już rozwijane i wdrażane przez polskich przewoźników oraz inżynierów. Wśród korzyści inteligentnych rozwiązań są m.in. większe bezpieczeństwo i zapobieganie awariom, ograniczenie kosztów, większa punktualność pociągów i komfort podróżnych.

Technologie

Pandemia wstrzymała rozwój elektromobilnej infrastuktury. Przyszłością rynku superszybkie ładowarki o dużej mocy i ładowanie indukcyjne np. na parkingach

Prywatni inwestorzy wstrzymują decyzje o budowie infrastruktury ładowania elektryków. Z jednej strony wynika to z zahamowania gospodarki w związku z pandemią, z drugiej wiąże się z oczekiwaniem na zapowiadany system dotacji. Nie oznacza to jednak zupełnego przestoju w elektromobilności. W ubiegłym roku w Polsce nastąpił dynamiczny wzrost liczby zarejestrowanych autobusów elektrycznych i rekordowy wzrost liczby aut elektrycznych ogółem. Zdaniem ekspertów przyszłość transportu elektrycznego będzie należała do ładowania indukcyjnego.