Aria – połączenie natury i technologii NASA
Technologia i natura
ARIA to hybryda wykorzystująca klasyczną technologię mechanicznych oczyszczaczy powietrza z fitoremediacyjnymi właściwościami roślin. Dzięki zastosowaniu specjalnej turbiny urządzenie zasysa powietrze, oczyszczając je przez trójwarstwowy filtr HEPA 13, sterylizując bakteriobójczym światłem UV-C i doprowadzając do korzeni rośliny, gdzie zachodzi fitoremediacja niszcząca toksyny, metale ciężkie i inne zanieczyszczenia pozostałe w powietrzu. Dzięki zastosowaniu Air Boostera (patent Mateko) ARIA zwiększa prędkość przepływu i intensywnie wspomaga zasysanie powietrza do kanału w części roślinnej, gdzie zachodzi naturalna rotacja powietrza nanoszącego zanieczyszczenia na korzenie rośliny. Synergia zaawansowanej filtracji mechanicznej i fitoremediacji eliminuje ponad 99% wszystkich zanieczyszczeń istniejących w powietrzu.
Filtrowanie powietrza
Najbardziej szkodliwe i najgroźniejsze dla zdrowia człowieka są zanieczyszczenie PM2,5, które ze względu na swoją wielkość, mogą przedostać się bezpośrednio do krwiobiegu człowieka. ARIA wykonuje 6-fazowy proces uzdatniania powietrza, począwszy od eliminacji większych zanieczyszczeń (kurz, włosy, sierść, roztocza) po neutralizację nieprzyjemnych zapachów i nasycenie powietrza ujemnymi jonami.
Od korzenia do liści
Myśląc o roślinach zawsze wydaje się nam, że to tylko zielona część jest odpowiedzialna za jakość powietrza w naszym otoczeniu. Nic bardziej mylnego. Rośliny oczyszczające powietrze pobierają bowiem toksyny ze środowiska na 2 sposoby. Pierwszy to ten bardziej nam znany, czyli wchłanianie zanieczyszczeń przez aparaty szparkowe znajdujące się na liściach. Popularny, ale zdecydowanie mniej efektywny. Druga metoda to pobieranie toksyn bezpośrednio przez system korzeniowy. Wydajność tej metody jest dużo skuteczniejsza dzięki organizmom żywym występującym na korzeniach, które ułatwiają proces rozkładu substancji chemicznych. ARIA, wykorzystując Air Booster stworzony przez MATEKO, nie tylko wspomaga oczyszczanie powietrza w korzeniach, ale także dba o ich natlenienie dzięki czemu roślina szybciej rośnie, kwitnie i ozdabia przestrzeń.
Efektowny design połączony z mobilną aplikacją
ARIA posiada specjalnie stworzoną mobilną aplikację, która pozwala sterować urządzeniem, czyli m.in. ustawiać wilgotność powietrza, temperaturę, sprawdzać poziom zanieczyszczeń oraz dodatkowo pomaga wybrać najlepszą, dla użytkownika roślinę. Stworzona przez MATEKO mobilna biblioteka roślin, daje możliwość dopasowania do swojego otoczenia rośliny, kierując się ich właściwościami oczyszczających, wymaganiami związanymi z uprawą, preferencjami nasłonecznienia oraz wilgotnością powietrza. Minimalistyczny design pozwala Arii wkomponować się w każde wnętrze, a przy okazji podkreśla też uroki umieszczonej w niej rośliny.
Kontakt dla mediów:
Tomasz Brzęcki
kom. 509 825 050
tomasz.brzecki@magnifico.com.pl

Święta coraz bliżej! To idealny moment, aby pomyśleć o prezentach.

EZVIZ ogłasza wyjątkowe promocje na Black Week. Produkty nawet o 500 zł tańsze!

Atrakcyjne promocje od Jabra na Black Friday i Cyber Monday 2024
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Konsument

Krakowska fabryka Philip Morris przestawia się na produkcję wkładów tytoniowych do nowych podgrzewaczy. Amerykański koncern ogłosił zakończenie inwestycji o wartości blisko 1 mld zł
Koncern Philip Morris International (PMI) zakończył wartą niemal 1 mld zł modernizację fabryki w Krakowie. Nowe linie produkcyjne są w stanie wyprodukować w skali roku do 11 mld sztuk wkładów tytoniowych do podgrzewania, w tym do najnowszego systemu podgrzewania tytoniu, który właśnie trafił do sprzedaży w Polsce. To część globalnego planu firmy dotyczącego stopniowego wygaszania papierosów. W ciągu dekady PMI wprowadził blisko 30 proc. mniej papierosów na rynek. Zgodnie z planami do 2030 roku 2/3 globalnych przychodów PMI ma pochodzić z wyrobów bezdymnych, w tym z tytoniu do podgrzewania.
Transport
Eksperci apelują o przyspieszenie wdrożenia ETCS na polskiej kolei. Można to zrobić taniej i szybciej

Tylko w 2024 roku doszło na polskiej kolei do niemal 200 tzw. zdarzeń SPAD, czyli najczęściej przejechania przez pociąg sygnału „Stój”. Liczba takich incydentów z roku na rok rośnie, co może prowadzić do poważnych zagrożeń. Ograniczeniu konsekwencji ludzkich błędów ma służyć Europejski System Sterowania Ruchem Kolejowym (ETCS). Obecnie jest on wdrożony na zaledwie 1 tys. km linii kolejowych w Polsce, mimo że pierwotne plany zakładały zakończenie wdrożenia do 2023 roku.
Bankowość
Cyfrowa transformacja wymaga od liderów biznesu nowych kompetencji. Wśród nich kluczowe są otwartość na zmianę i empatia

Empatia, elastyczność i gotowość do eksperymentowania to dziś kluczowe cechy skutecznego przywództwa – szczególnie w świecie zdominowanym przez technologię i sztuczną inteligencję. Transformacja cyfrowa stawia przed liderami wiele nowych wyzwań i wymusza nowy model zarządzania – oparty na zaufaniu, adaptacyjności i rozumieniu potrzeb zespołu. Od 15 lat kobiety na kierowniczych stanowiskach w rozwijaniu kompetencji liderskich wspiera Program Santander W50. Uczestniczki z kilkunastu krajów zdobywają wiedzę i narzędzia do zarządzania zmianą, które pozwalają im skuteczniej funkcjonować w dynamicznym otoczeniu rynkowym.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.