Komunikaty PR

Ładowanie smartfona do 50% w 4 minuty. Infinix z technologią 180W Thunder Charge

2022-07-11  |  10:56

Infinix Mobile, producent nowoczesnych i stylowych smartfonów z Szanghaju, w drugiej połowie zeszłego roku zaprezentował pierwszy koncepcyjny smartfon z szybkim ładowaniem o mocy 160W. Natomiast w tym roku chce pójść jeszcze o krok dalej i we flagowym smartfonie tej marki w drugiej połowie tego roku zadebiutuje nowa technologia ładowania - 180W Thunder Charge, która pozwala ultraszybko i bezpiecznie naładować baterię o pojemności 4500mAh kiedy tylko zajdzie taka potrzeba do poziomu 1-50% w ciągu zaledwie 4 minut.

 

W projektowaniu smartfonów Infinix skupia się na świetnych aparatach, zapewniających dobrą jakość zdjęć oraz stylowej obudowie, pod którą kryje się to, co wydaje się równie istotne dla użytkowników smartfonów, a więc technologia szybkiego ładowania. 

Po zeszłorocznej premierze urządzenia Concept Phone 160W z szybkim ładowaniem baterii rozwiązanie Infinix 180W Thunder Charge stanowi kolejny przełom w branży, jeśli chodzi o ultraszybką technologię ładowania. Infinix cały czas pracuje nad zwiększaniem dziennej wydajności w drodze ciągłego tworzenia innowacyjnych rozwiązań w obszarze technologii szybkiego ładowania, aby zapewnić użytkownikom na całym świecie niespotykany dotąd poziom wydajności i komfortu korzystania z urządzeń cyfrowych - mówi Manfred Hong, Senior Product Director w Infinix. 

Technologia 180W Thunder Charge - zastosowane rozwiązania

Aktualnie zwykłe smartfony z technologią szybkiego ładowania wyposażone są w baterie z prądem ładowania w standardzie 1C do 3C, z kolei technologia 180W Thunder Charge pozwala na użycie baterii 8C o najwyższej obecnie dostępnej w branży wartości prądu ładowania dla baterii litowych. Dzięki nowej technologii szybkiego ładowania maksymalnie zmniejszono ryzyko przegrzania się baterii. Zastosowana przez Infinix, we współpracy z największymi na świecie producentami akumulatorów litowych, wieloelektrodowa końcówka wykazuje niższy opór wewnętrzny w porównaniu do konwencjonalnej jednoelektronowej struktury końcówki, która zmniejsza o ponad 50% opór wewnętrzny i wytwarza mniej ciepła.

Co więcej, bateria w technologii 180W Thunder Charge wyposażona została w dwa ogniwa, w związku z czym moc ładowania każdego z nich wynosi tylko 90W, co również przekłada się na mniejsze nagrzewanie i większą żywotność. Ponadto użyte tu rozwiązanie automatycznego zasilania dwukierunkowego, pozwala zwiększyć żywotność baterii telefonu o 2% w porównaniu do innych telefonów posiadających baterie z podwójnym ogniwem.

Technologia automatycznego zasilania dwukierunkowego zmniejsza powierzchnię obwodu zasilania o 60%, co jednocześnie zwiększa precyzję układu scalonego i oszczędza miejsce. Ładowanie baterii w takim przypadku działa w oparciu o dynamiczne rozdzielanie, w którym trzy równoległe pompy ładunkowe zapewniają wysoki poziom przetwarzania, pozwalający osiągnąć wydajność konwersji ładowania na poziomie 99%, dzięki czemu zminimalizowane zostaje ryzyko przeciążeń i przegrzania.

Bezpieczeństwo ładowania 180W Thunder Charge

Infinix dba o bezpieczeństwo ładowania urządzeń, dlatego w technologii 180W Thunder Charge zastosowano aż 111 mechanizmów zabezpieczających oprogramowanie i sprzęt, które mają chronić sam telefon, ładowarkę oraz jej kabel. Systemy ochrony bezpieczeństwa smartfonów uruchamiają się automatycznie w przypadku wystąpienia wysokiej temperatury, wyższego poziomu napięcia czy interferencji elektromagnetycznej, zapobiegając tym samym uszkodzeniu układu smartfona.

Dodatkowo w wejściach USB, chipach ładowarkowych, na baterii oraz innych miejscach wewnątrz urządzenia, zamontowano 20 czujników temperatury, dzięki którym ładowanie monitorowane jest w czasie rzeczywistym i wspomagane dodatkowo inteligentnym algorytmem regulacji temperatury, śledzącym wszystkie parametry. Tym samym podczas ładowania urządzenia temperatura smartfona wynosi poniżej 43 ℃, więc bateria ładuje się zarówno szybko, jak i bezpiecznie, bez narażenia na nadmierne temperatury i szybsze zużycie.

180W Thunder Charge to uniwersalne rozwiązanie

Kabel ładujący w technologii 180W Thunder Charge wyposażony jest w czip szyfrujący Infinix, który zapewnia ultraszybkie ładowanie przy mocy wyjściowej 180W. Ma to znaczenie w przypadku, gdy do urządzenia podpięty zostanie inny kabel. Wówczas technologia 180W Thunder Charge w inteligentny sposób wykrywa maksymalny poziom transmisji mocy kabla i odpowiednio dostosowuje parametry. Dlatego w przypadku kabla bez czipa szyfrującego Infinix, w celu zapewnienia bezpiecznego ładowania, następuje automatyczne ograniczenie mocy do 60W/100W.

W 180W Thunder Charge zastosowano nowy materiał półprzewodnikowy GaN, pozwalający na pracę w rozmaitych środowiskach, w których temperatura przekracza 40°C. Można więc tu mówić o uniwersalnej technologii, w której zastosowano adapter kompatybilny z wieloma protokołami, który będzie się nadawał do szybkiego ładowania większości dostępnych na rynku urządzeń elektronicznych przy mocy do 100W - w tym telefonów komórkowych, tabletów oraz laptopów - również przy użyciu kabli od innych producentów.

Technologia 180W Thunder Charge będzie pozwalała na zastosowanie dwóch oddzielnych trybów ładowania - Furious Mode (tryb intensywny) i Standard Mode (standardowy). Przy czym Furious Mode, czyli superszybkie ładowanie 180W, będzie można uruchomić jednym przyciskiem.

Thunder Charge 180W to jedno z najbardziej zaawansowanych obecnie rozwiązań, stanowiące przełomowy krok w technologii urządzeń ze średniej półki cenowej. Technologia ta zapewnia wyższą niż kiedykolwiek prędkość ładowania, niższe temperatury i lepsze zabezpieczenia, a dzięki inteligentnym rozwiązaniom baterie w urządzeniach Infinix ładują się w niespotykanym dotąd tempie, z zachowaniem bezpieczeństwa użytkowników i ich urządzeń.

Technologia 180W Thunder Charge zadebiutuje na rynku w drugiej połowie tego roku, wraz z najnowszymi smartfonami firmy Infinix.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Telefony realme GT 7 Pro znów dostępne w Polsce Biuro prasowe
2024-12-30 | 12:00

realme GT 7 Pro znów dostępne w Polsce

realme GT 7 Pro znów dostępny w Polsce – do sklepów trafiła uzupełniająca dostawa produktu po chwilowej ograniczonej dostępności na rynku związanej z ogromnym
Telefony Nowa generacja niedrogich smartfonów Motorola
2024-12-16 | 15:00

Nowa generacja niedrogich smartfonów Motorola

Warszawa, 16 grudnia 2024 r.: Motorola zaprezentowała najnowszą odsłonę smartfonów na każdą kieszeń – modeli: moto g05, moto g15 oraz moto g15 power. Są niedrogie,
Telefony Motorola moto e15. Pojemna bateria i niezawodność za jedyne 399 złotych
2024-12-16 | 15:00

Motorola moto e15. Pojemna bateria i niezawodność za jedyne 399 złotych

Warszawa, 16 grudnia 2024 r.: Motorola moto e15 to najnowszy podstawowy model smartfona w ofercie producenta - prosty w obsłudze, solidny, wyposażony w pojemną baterię i głośniki

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen

Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują  wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.

IT i technologie

Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii

– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.

Konsument

Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania

Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.