Ładowanie smartfona do 50% w 4 minuty. Infinix z technologią 180W Thunder Charge
Infinix Mobile, producent nowoczesnych i stylowych smartfonów z Szanghaju, w drugiej połowie zeszłego roku zaprezentował pierwszy koncepcyjny smartfon z szybkim ładowaniem o mocy 160W. Natomiast w tym roku chce pójść jeszcze o krok dalej i we flagowym smartfonie tej marki w drugiej połowie tego roku zadebiutuje nowa technologia ładowania - 180W Thunder Charge, która pozwala ultraszybko i bezpiecznie naładować baterię o pojemności 4500mAh kiedy tylko zajdzie taka potrzeba do poziomu 1-50% w ciągu zaledwie 4 minut.
W projektowaniu smartfonów Infinix skupia się na świetnych aparatach, zapewniających dobrą jakość zdjęć oraz stylowej obudowie, pod którą kryje się to, co wydaje się równie istotne dla użytkowników smartfonów, a więc technologia szybkiego ładowania.
Po zeszłorocznej premierze urządzenia Concept Phone 160W z szybkim ładowaniem baterii rozwiązanie Infinix 180W Thunder Charge stanowi kolejny przełom w branży, jeśli chodzi o ultraszybką technologię ładowania. Infinix cały czas pracuje nad zwiększaniem dziennej wydajności w drodze ciągłego tworzenia innowacyjnych rozwiązań w obszarze technologii szybkiego ładowania, aby zapewnić użytkownikom na całym świecie niespotykany dotąd poziom wydajności i komfortu korzystania z urządzeń cyfrowych - mówi Manfred Hong, Senior Product Director w Infinix.
Technologia 180W Thunder Charge - zastosowane rozwiązania
Aktualnie zwykłe smartfony z technologią szybkiego ładowania wyposażone są w baterie z prądem ładowania w standardzie 1C do 3C, z kolei technologia 180W Thunder Charge pozwala na użycie baterii 8C o najwyższej obecnie dostępnej w branży wartości prądu ładowania dla baterii litowych. Dzięki nowej technologii szybkiego ładowania maksymalnie zmniejszono ryzyko przegrzania się baterii. Zastosowana przez Infinix, we współpracy z największymi na świecie producentami akumulatorów litowych, wieloelektrodowa końcówka wykazuje niższy opór wewnętrzny w porównaniu do konwencjonalnej jednoelektronowej struktury końcówki, która zmniejsza o ponad 50% opór wewnętrzny i wytwarza mniej ciepła.
Co więcej, bateria w technologii 180W Thunder Charge wyposażona została w dwa ogniwa, w związku z czym moc ładowania każdego z nich wynosi tylko 90W, co również przekłada się na mniejsze nagrzewanie i większą żywotność. Ponadto użyte tu rozwiązanie automatycznego zasilania dwukierunkowego, pozwala zwiększyć żywotność baterii telefonu o 2% w porównaniu do innych telefonów posiadających baterie z podwójnym ogniwem.
Technologia automatycznego zasilania dwukierunkowego zmniejsza powierzchnię obwodu zasilania o 60%, co jednocześnie zwiększa precyzję układu scalonego i oszczędza miejsce. Ładowanie baterii w takim przypadku działa w oparciu o dynamiczne rozdzielanie, w którym trzy równoległe pompy ładunkowe zapewniają wysoki poziom przetwarzania, pozwalający osiągnąć wydajność konwersji ładowania na poziomie 99%, dzięki czemu zminimalizowane zostaje ryzyko przeciążeń i przegrzania.
Bezpieczeństwo ładowania 180W Thunder Charge
Infinix dba o bezpieczeństwo ładowania urządzeń, dlatego w technologii 180W Thunder Charge zastosowano aż 111 mechanizmów zabezpieczających oprogramowanie i sprzęt, które mają chronić sam telefon, ładowarkę oraz jej kabel. Systemy ochrony bezpieczeństwa smartfonów uruchamiają się automatycznie w przypadku wystąpienia wysokiej temperatury, wyższego poziomu napięcia czy interferencji elektromagnetycznej, zapobiegając tym samym uszkodzeniu układu smartfona.
Dodatkowo w wejściach USB, chipach ładowarkowych, na baterii oraz innych miejscach wewnątrz urządzenia, zamontowano 20 czujników temperatury, dzięki którym ładowanie monitorowane jest w czasie rzeczywistym i wspomagane dodatkowo inteligentnym algorytmem regulacji temperatury, śledzącym wszystkie parametry. Tym samym podczas ładowania urządzenia temperatura smartfona wynosi poniżej 43 ℃, więc bateria ładuje się zarówno szybko, jak i bezpiecznie, bez narażenia na nadmierne temperatury i szybsze zużycie.
180W Thunder Charge to uniwersalne rozwiązanie
Kabel ładujący w technologii 180W Thunder Charge wyposażony jest w czip szyfrujący Infinix, który zapewnia ultraszybkie ładowanie przy mocy wyjściowej 180W. Ma to znaczenie w przypadku, gdy do urządzenia podpięty zostanie inny kabel. Wówczas technologia 180W Thunder Charge w inteligentny sposób wykrywa maksymalny poziom transmisji mocy kabla i odpowiednio dostosowuje parametry. Dlatego w przypadku kabla bez czipa szyfrującego Infinix, w celu zapewnienia bezpiecznego ładowania, następuje automatyczne ograniczenie mocy do 60W/100W.
W 180W Thunder Charge zastosowano nowy materiał półprzewodnikowy GaN, pozwalający na pracę w rozmaitych środowiskach, w których temperatura przekracza 40°C. Można więc tu mówić o uniwersalnej technologii, w której zastosowano adapter kompatybilny z wieloma protokołami, który będzie się nadawał do szybkiego ładowania większości dostępnych na rynku urządzeń elektronicznych przy mocy do 100W - w tym telefonów komórkowych, tabletów oraz laptopów - również przy użyciu kabli od innych producentów.
Technologia 180W Thunder Charge będzie pozwalała na zastosowanie dwóch oddzielnych trybów ładowania - Furious Mode (tryb intensywny) i Standard Mode (standardowy). Przy czym Furious Mode, czyli superszybkie ładowanie 180W, będzie można uruchomić jednym przyciskiem.
Thunder Charge 180W to jedno z najbardziej zaawansowanych obecnie rozwiązań, stanowiące przełomowy krok w technologii urządzeń ze średniej półki cenowej. Technologia ta zapewnia wyższą niż kiedykolwiek prędkość ładowania, niższe temperatury i lepsze zabezpieczenia, a dzięki inteligentnym rozwiązaniom baterie w urządzeniach Infinix ładują się w niespotykanym dotąd tempie, z zachowaniem bezpieczeństwa użytkowników i ich urządzeń.
Technologia 180W Thunder Charge zadebiutuje na rynku w drugiej połowie tego roku, wraz z najnowszymi smartfonami firmy Infinix.

Seria HONOR 400 - zaawansowana technologia AI w zasięgu każdego użytkownika

Eksperci uspokajają: poziom pola elektromagnetycznego wytwarzanego przez stacje bazowe operatorów komórkowych w Polsce na niskim poziomie

Motorola zaprasza fanów piłki nożnej na ekskluzywny konkurs związany z FIFA Club World Cup 2025™. Do wygrania pięć wyjazdów na finał i półfinał
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.