Komunikaty PR

5 sposobów optymalizacji oprogramowania w Android

2021-07-13  |  11:00
Biuro prasowe

Motorola nie szczędzi starań, by oferować użytkownikom jak najlepsze funkcje oprogramowania. W tym celu marka nawiązała ścisłą współpracę z zespołem twórców Androida oraz tworzy integracje z aplikacjami i usługami Google. Zamiast powielać świetne funkcje systemu Android™, Motorola tworzy na jego podstawie niepowtarzalne funkcje, dzięki którym ze smartfonów — od moto e po motorola razr — korzysta się jeszcze przyjemniej.

Użytkownicy mogą zoptymalizować działanie oprogramowania Motoroli w systemie Android następującymi 5 sposobami:

Łatwa zmiana platformy: Google upraszcza przechodzenie z urządzeń z systemem iOS na urządzenia z Androidem. Po utworzeniu kopii zapasowej na Dysku Google użytkownicy obu systemów mogą szybko przenosić dane do nowego urządzenia. Motorola i Google opracowały nowy sposób konfiguracji urządzenia i migracji danych do wprowadzonych niedawno na rynek modeli moto g¹⁰⁰, moto g⁵⁰, moto g³⁰ i moto g¹⁰. Nowe funkcje działają szybciej i są łatwiejsze w użyciu, a użytkownicy smartfonów Motoroli mogą bezpośrednio przenosić dane ze starych urządzeń przy użyciu przewodu USB. Dzięki temu nie trzeba tracić czasu na powolne przesyłanie kopii zapasowych z chmury. Nowe rozwiązanie umożliwia przenoszenie zawartości z urządzeń z systemami Android i iOS. Obsługuje też znacznie szerszy zakres danych niż dotychczas, co oznacza, że klienci mogą zmieniać urządzenia szybko i pewnie, wiedząc, że zachowają cenną zawartość.

Personalizacja: Oprogramowanie Google i Motoroli umożliwia łatwą personalizację działania smartfona. Urządzenie z Androidem nabiera bardziej osobistego charakteru: od zmiany tapet i tworzenia widżetów po dostosowywanie powiadomień. Oferując My UX, Motorola umożliwia synchronizowanie oprogramowania tak, by działało w sposób jeszcze bardziej intuicyjny i osobisty — dokładnie tak, jak chce tego użytkownik.  Na komfort obsługi urządzeń Motoroli składają się akcje gestów Moto, takie jak włączanie latarki gestem potrząsania czy włączanie aparatu przez pokręcenie nadgarstkiem. Dotyczy to także wprowadzonego niedawno Centrum tapet interaktywnych, które umożliwia tworzenie własnych tapet na różne sposoby*.

Asystent głosowy: Asystenta Google można poprosić samym głosem o pomoc w różnych sprawach, takich jak dzwonienie do znajomego czy otwieranie ulubionych aplikacji. W wybranych urządzeniach Motoroli jest specjalny przycisk umożliwiający aktywację Asystenta Google w dowolnej chwili.

Połączenia wideo:  W tym roku wiele osób korzystało z aplikacji do połączeń wideo Google Duo, by rozmawiać twarzą w twarz z najważniejszymi osobami, niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Dzięki nowo wprowadzonej platformie Ready For Motorola poszła jeszcze dalej — teraz można mieć wrażenie przebywania z rozmówcą w jednym pomieszczeniu. Ready For umożliwia wybór głównego obiektywu o rozdzielczości 64 MP, dzięki któremu każda scena prezentuje się wyraźnie i w żywych kolorach, lub ultraszerokokątnego obiektywu 16 MP, który umożliwia uchwycenie w kadrze większej liczby osób i komfortowe prowadzenie grupowych połączeń wideo. Aby zawsze pozostawać w centrum rozmowy, można włączyć pierwszą w branży zaawansowaną funkcję śledzenia obiektu dostępną w Ready For. Umożliwia ona śledzenie ruchów twarzy, aby utrzymać ostrość podczas połączeń i nagrywania wideo.

Motorola: „Oprogramowanie Motoroli i Google płynnie ze sobą współdziała, aby zapewnić użytkownikom naszych urządzeń optymalne wrażenia. To kolejny przykład na to, jak nasze produkty rozwiązują problemy klientów. Ponieważ połączenia wideo są coraz popularniejsze, nasza funkcja połączeń wideo w Google Duo zapewnia bardziej realistyczne wrażenia podczas rozmów z bliskimi - szczególnie dzięki Ready For”.

Zabezpieczenia: Narzędzia i ustawienia prywatności Androida zapewniają użytkownikom kontrolę nad danymi lokalizacji, uprawnieniami i innymi ustawieniami. Dzięki dodaniu czytników linii papilarnych i rozpoznawania twarzy w różnych urządzeniach Motoroli z Androidem użytkownicy mogą mieć pewność, że ich informacje są lepiej chronione. Zabezpieczenia ThinkShield for Mobile w smartfonach Motoroli idą jednak o krok dalej. Bezpieczeństwo odgrywa główną rolę w naszych działaniach, a ThinkShield for Mobile oferuje użytkownikom zabezpieczenia, łatwość zarządzania, produktywność i obsługę klasy biznesowej.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Telefony Seria HONOR 400 - zaawansowana technologia AI w zasięgu każdego użytkownika Biuro prasowe
2025-06-17 | 09:30

Seria HONOR 400 - zaawansowana technologia AI w zasięgu każdego użytkownika

Marka HONOR, globalny lider w branży technologicznej, zaprezentowała najnowszą serię smartfonów HONOR 400. Premiera ta jest nie tylko krokiem naprzód w dziedzinie
Telefony Eksperci uspokajają: poziom pola elektromagnetycznego wytwarzanego przez stacje bazowe operatorów komórkowych w Polsce na niskim poziomie
2025-06-16 | 06:00

Eksperci uspokajają: poziom pola elektromagnetycznego wytwarzanego przez stacje bazowe operatorów komórkowych w Polsce na niskim poziomie

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska po raz kolejny potwierdził, że poziom pola elektromagnetycznego (PEM) w środowisku jest bezpieczny we wszystkich regionach kraju. Wyniki
Telefony Motorola zaprasza fanów piłki nożnej na ekskluzywny konkurs związany z FIFA Club World Cup 2025™. Do wygrania pięć wyjazdów na finał i półfinał
2025-06-05 | 09:30

Motorola zaprasza fanów piłki nożnej na ekskluzywny konkurs związany z FIFA Club World Cup 2025™. Do wygrania pięć wyjazdów na finał i półfinał

Motorola Mobility, spółka należąca do Lenovo, ogłosiła, że jest oficjalnym smartfonowym partnerem, a Lenovo jest oficjalnym partnerem technologicznym FIFA Club World Cup 2025TM.

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji

Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.

IT i technologie

UE w 80 proc. technologicznie polega na innych krajach. Zależność cyfrowa od USA i Chin może być zagrożeniem dla bezpieczeństwa

Unia Europejska w alarmującym stopniu jest uzależniona od dostawców technologii z USA i Chin. W ponad 80 proc. polega na państwach trzecich w zakresie produktów cyfrowych, usług, infrastruktury oraz własności intelektualnej. – To sytuacja, która w kontekście bezpieczeństwa danych i stabilności gospodarczej jest po prostu nie do zaakceptowania – ocenia Michał Kobosko, europoseł z Polski 2050. Ogranicza to zdolność Europy do innowacji, konkurowania oraz utrzymania kontroli nad jej gospodarką cyfrową.

Prawo

Rzecznik MŚP na mocy nowej ustawy ma objąć ochroną także rolników. Na zmianach skorzystają też duże firmy

Trwają prace nad zmianą ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Jej projekt jest na etapie konsultacji i przewiduje wiele modyfikacji w obszarze kompetencji organu, który do tej pory obejmuje ochroną jedynie mikro-, małe i średnie firmy. Wraz z wejściem w życie nowej ustawy będzie mógł podejmować działania na rzecz ogółu przedsiębiorców, w tym m.in. rolników, adwokatów czy wspólników spółek. Kompetencje Rzecznika Praw Przedsiębiorców zostaną rozszerzone także m.in. w zakresie opiniowania i inicjowania przyjęcia aktów prawnych.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.