5 nietypowych zastosowań dla opasek zaciskowych na kable
Barbara Trepka
2moro
Mazowiecka 125/1
30-023 Kraków
basia|2moro.pl| |basia|2moro.pl
503 119 029
2moro.pl
Opaski kablowe są powszechnie używanym drobnym akcesorium, które zasadniczo służy temu, by utrzymywać kable w porządku. Okazuje się jednak, że mogą one mieć również inne zastosowanie. Oto pięć nieoczywistych pomysłów na wykorzystanie zaciskowych opasek do kabli - niektóre z nich mogą być szczególnie przydatne w okresie wakacyjnym:
1. Naprawa okularów
Zaciskowe opaski można wykorzystać do tymczasowej naprawy naprawy okularów. Jeśli złamała się zausznica, owijamy cienką opaskę wokół uszkodzonego miejsca i tworzymy prowizoryczne połączenie, a międzyczasie udajemy się do optyka i zamawiamy naprawę.
2. Podwiązywanie i podtrzymywanie roślin w ogrodzie
Opaski kablowe mogą być także używane przez ogrodników do podwiązywania pnących roślin i warzyw do podpórek. Są też dobre do podtrzymywania młodych drzewek - wystarczy delikatnie przymocować pień do palika. Należy jednak pamiętać o luzowaniu opasek co jakiś czas, by nie ograniczały wzrostu rośliny.
3. Zabezpieczenie bagażu
Opaski kablowe mogą przyda się podczas podróży jako dodatkowe zabezpieczenie bagażu. Musimy przewlec je przez oczka zamków błyskawicznych w walizkach czy plecakach. Utrudni to złodziejom i kieszonkowcom otwarcie bagażu. To rozwiązanie szczególnie przydatne w zatłoczonych miejscach - na lotniskach, dworcach kolejowych itd. Po dotarciu na miejsce można usunąć opaski za pomocą nożyka czy nożyczek.
4. Pomoc w stworzeniu improwizowanej kurtyny prysznicowej
Na kempingu czy w tymczasowym mieszkaniu opaski kablowe mogą pomóc w zamontowaniu prowizorycznej kurtyny prysznicowej. Wystarczy przymocować nimi kawałek folii lub lekkiego materiału do prętów lub linek rozciągniętych nad przestrzenią prysznicową. Takie rozwiązanie zapewni trochę prywatności i ochroni przed rozpryskiwaniem wody.
5. Robienie biżuterii
Opaski kablowe można wykorzystać wreszcie do stworzenia oryginalnej biżuterii - naszyjników, wisiorków czy bransoletek. To zajęcie i hobby nie tylko dla dzieci czy młodzieży, ale również kreatywnie uzdolnionych dorosłych. Taka biżuteria jest unikatowa, odporna na wodę czy rdzę.
Lider Starachowice poleca opaski kablowe Montis
Dystrybutor sprzętu i akcesoriów RTV Lider Starachowice poleca dostępne w swojej ofercie opaski zaciskowe o różnych wymiarach.Wykonane z trwałego tworzywa PA6, to niezastąpione narzędzie do organizacji przewodów - przekonuje strona WWW Montis. Jak wiemy z powyższych przykładów mogą zostać one wykorzystane także w inny sposób.
SteelDeals 2024 z rabatami do 30% na akcesoria SteelSeries
STEELSERIES PREZENTUJE SŁUCHAWKI DOUSZNE ARCTIS GAMEBUDS™
Roboty na 32 p. Olivii Star
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Konsument
Dwa konkursy w Agencji Badań Medycznych w 2025 roku. Do wzięcia 275 mln zł
Agencja Badań Medycznych w przyszłym roku planuje ogłosić dwa konkursy. Pierwszy z nich dotyczy niekomercyjnych badań klinicznych z przewidywaną alokacją w wysokości 200 mln zł, drugi – niekomercyjnych eksperymentów badawczych z pulą w wysokości 75 mln zł. ABM zapowiada, że w 2025 roku skupi się na badaniach własnych, a także budowie rozwoju współpracy międzynarodowej.
Problemy społeczne
Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu
Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.
Prawo
Pediatrzy: Słodkie e-papierosy nie są przebadane. Państwo musi przejąć inicjatywę w sprawie kontroli ich jakości
Co trzeci uczeń pierwszą styczność z nikotyną miał w wieku 13 lat. Dla 70 proc. pierwszym w życiu wyrobem z nikotyną był e-papieros. Wśród uczniów używających obecnie nikotyny najwięcej, bo 80 proc., używa e-papierosów, najczęściej o słodkich smakach – wynika z badań CBOS. W dodatku z badań wynika, że zakaz sprzedaży takich produktów niepełnoletnim jest skutecznie omijany. Polskie Towarzystwo Pediatryczne, wspierane przez lekarzy innych specjalności, apeluje do premiera o wycofanie ze sprzedaży smakowych e-papierosów z nikotyną i bez niej. Zwłaszcza słodkie substancje smakowe dodawane do e-liquidów dla osiągnięcia atrakcyjnego smaku wciąż nie są wystarczająco przebadane – alarmują toksykolodzy.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.