42 Warsaw, partner globalnego lidera innowacyjnej edukacji w IT rozpoczyna nabór
42 Warsaw, wprowadzający nowatorską metodę uczenia się projektowo, otwiera się w Polsce. Każda osoba z predyspozycjami może bezpłatnie rozwijać kompetencje programistyczne i miękkie, aby móc skutecznie odpowiadać na wyzwania współczesnego świata. Już 586 tys. chętnych na całym świecie zarejestrowało się do nauki w tym docenionym globalnie modelu edukacyjnym. Wartość programu wynosi około 50 000 złotych na uczestnika. Partnerem polskiej edycji przedsięwzięcia 42 Warsaw jest Fundacja Wolność Wyboru, założona przez Grupę Play. Właśnie rozpoczął się nabór.
Globalna sieć 42 - światowy lider innowacyjnej edukacji w IT, czyli zdobywania nowych kwalifikacji oraz podnoszenia obecnie posiadanych kompetencji, wchodzi do Polski ze swoją nowatorską formułą uczenia się. Jest to 49. kampus na świecie i zapewnia kompleksową edukację bez opłat, książek i nauczycieli, dla osób chcących rozwijać się w obszarze nowych technologii. Taki model działania jest możliwy globalnie dzięki partnerstwom z firmami reprezentującymi różnorodne branże, a w Polsce rozpoczyna się dzięki współpracy z Fundacją Wolność Wyboru założonej przez Play, otwartej na kolejne parnerstwa. Właśnie rozpoczął się nabór na stronie internetowej polskiego kampusu: https://apply.42warsaw.pl/users/sign_in?fbclid=IwAR2wT7f_LrGJbmMLfMy0aj30nIUEw3so9dhMeQeGAYJsehEGjfNi9bQ-k_4
Celem działalności 42 Warsaw jest tworzenie warunków do uczenia się we współpracy (peer-to-peer learning) poprzez realizację projektów, dzięki którym osoby uczące się rozwiną kompetencje programistyczne, a także przekrojowe. Ważnymi aspektami będą również inkluzywność świata IT, a także upowszechnianie idei „Tech for Good”, czyli technologii, która służy dobru społecznemu, jak i indywidualnemu. Kampus umożliwia wybranie dopasowanej do jego możliwości i czasu ścieżki edukacyjnej. Do tej pory ponad 18 000 osób z całego świata ukończyło naukę w 42, co świadczy o wartości edukacyjnej i popularności tego modelu edukacji. Zapewnimy każdej osobie, która posiada predyspozycje i chęć rozwoju w dziedzinie IT, możliwość zdobycia niezbędnych kompetencji nazywanych “future-proof”, czyli tych, których potrzebujemy do świadomego i sprawczego życia - mówi Oktawia Gorzeńska, Dyrektorka 42 Warsaw.
Edukacja to dawanie wyboru. To, obok budowania wiedzy, możliwość rozwijania umiejętności i potencjału zgodnie z własnymi przekonaniami oraz ambicjami. 42 Warsaw doskonale wpisuje się w tę ideę, oferując szansę na rozwój w najwyższych standardach edukacji. To inicjatywa, która zwiększa równość szans, niezależnie od pochodzenia, statusu społecznego czy naukowego. Nasz założyciel Play aktywnie kształtuje rzeczywistość cyfrową, umożliwiając dostęp do najnowszych technologii swoim klientom, aby mogli w codziennym życiu bez ograniczeń realizować swoje potrzeby, ale również tworzyć przełomowe rozwiązania i inicjatywy. Dlatego naturalnym krokiem było rozszerzenie idei wolności wyboru w obszarze edukacji poprzez partnerstwo z globalną siecią 42 i wprowadzenie jej do Polski - dodaje Małgorzata Zakrzewska, Prezes Fundacji Wolność Wyboru.
42 Warsaw otwarty dla wszystkich osób z predyspozycjami programistycznymi
Nabór jest otwarty dla każdej osoby, która ukończyła 18 lat, niezależnie od posiadanych dyplomów, matury czy wcześniejszego doświadczenia w IT. Liczą się predyspozycje do programowania – można je sprawdzić na pierwszym etapie zapisów online. Ważna jest również motywacja, wytrwałość i chęć uczenia się.
Nowatorski program edukacyjny
Nauka programowania w kampusie 42 Warsaw oparta jest na zasadzie „peer-to-peer learning”, współpracy projektowej osób uczących się. Przebiega ona w dwóch etapach. Pierwszy obejmuje podstawy języka programowania C i inne koncepcje programowania. Ta część kończy się obowiązkowym stażem. Cała trwa do dwóch lat. W czasie drugiego etapu osoby uczące się realizują zaawansowane projekty z wielu dziedzin informatyki, na przykład web security, reverse engineering, programowanie 3D, AI, a także biorą udział w kolejnym stażu. 42 Warsaw organizuje także wsparcie mentorskie, dodatkowe warsztaty, hackathony, spotkania z ekspertami.
Certyfikat i możliwości atrakcyjnej pracy
Po ukończeniu drugiego etapu nauki absolwenci otrzymają certyfikat wydawany przez francuskie Ministerstwo Pracy, który jest honorowany w europejskim systemie edukacji ECTS. To oznacza, że jest on uznawany przez uczelnie wyższe oraz pracodawców na terenie całej Europy. Jego pozyskanie umożliwia zatrudnienie na seniorskich stanowiskach.
Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie
Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.