Komunikaty PR

Przejdź się na wirtualny spacer po Fabryce E.Wedel

2022-05-09  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania DOCX ( 0.18 MB )

Noc Muzeów 2022

Z okazji nadchodzącej Nocy Muzeów najbardziej czekoladowe miejsce na mapie Polski już po raz drugi w historii otwiera swoje wirtualne drzwi dla wszystkich miłośników słodkości. Dzięki temu, amatorzy czekolady będą mieć szansę na poznanie tajemnic Fabryki Czekolady E.Wedel bez względu na to, gdzie aktualnie się znajdują.W ukłonie do naszych wielbicieli wirtualny spacer można zrealizować już dzisiaj! 

Noc Muzeów 2022 odbędzie się już 14 maja. Każdego roku wydarzenie to cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem uczestników w całym kraju. Od początku jego istnienia, jednym z najbardziej popularnych miejsc jest działająca od lat 30. XX wieku na warszawskim Kamionku, Fabryka Czekolady E.Wedel. 

W tym roku, tak jak i ubiegłym, marka E.Wedel udostępnia na swojej stronie www.wedel.pl pełnowymiarowy, wirtualny spacer po swojej wyjątkowej Fabryce Czekolady. Jest on dostępny z wyprzedzeniem, czyli od dzisiaj - 9 maja. Wirtualne zwiedzanie ma wiele zalet, a najważniejszymi są dostępność i elastyczność. Każdy internauta, z dowolnego miejsca na świecie, w odpowiednim dla siebie dniu i czasie, może połączyć się z czekoladowym królestwem i dowiedzieć się między innymi jak powstaje słynna wedlowska czekolada, przyjrzeć się niesamowitym pracom w galerii czekoladowych rzeźb czy przenieść się do gabinetu Jana Wedla – legendarnego ostatniego właściciela fabryki z rodu Wedlów. Spacer w trybie online to ukłon w stronę jego postaci. Jan Wedel był pionierem w swoich czasach, słynął z niecodziennych pomysłów i śmiałych innowacji.

Zwiedzanie w trybie online startuje 9 maja i będzie dostępne przez 2 tygodnie, czyli do 22 maja, na stronie www.wedel.pl/wirtualny-spacer.

Na zwiedzających wirtualnie czekać będą aż 4 inspirujące trasy. Jakie?

LINIA PTASIE MLECZKO®

Lekkie, rozpływające się w ustach Ptasie Mleczko® jest niebiańsko pyszne, ale oczywiście nie spada prosto z nieba. Na tej linii uczestnicy dowiedzą się między innymi jak powstaje uwielbiany już od blisko 90 lat przysmak czy też, ile kostek produkowanych jest w Fabryce w ciągu minuty.

LINIA VENUS

Venus to JEJ planeta. Planeta czekolady. To miejsce, w którym codziennie produkowane są kultowe tabliczki marki E.Wedel. Zwiedzający poznają dokładny proces produkcji czekolady, dowiedzą się również, jak pozyskuje się wyselekcjonowane kakao z Ghany, co jest sekretem oryginalnej wedlowskiej czekolady oraz odkryją interesujące statystyki dotyczące produkcji.

TORCIK WEDLOWSKI

Obok niebiańskich pianek i kultowych czekolad, to Torcik Wedlowski stanowi jeden z flagowych produktów marki. Stworzony został po to, aby celebrować wyjątkowe chwile. Do dziś, proces jego powstawania, częściowo opiera się na ręcznej produkcji. Wszystkie szczegółowe zdobienia na powierzchni Torcika, to właśnie ręczna robota. Na spacerze poznamy jej tajniki i ciekawostki związane z tym przysmakiem.

GALERIA RZEŹB I GABINET HISTORYCZNY

Maestro i Mistrzyni Czekolady, czekoladowi wirtuozi rzeźbiarstwa – Janusz i Joanna Profusowie opanowali swój warsztat do perfekcji. To właśnie w galerii rzeźb uczestnicy będą mogli podziwiać ich najznakomitsze prace, które wykonane są w tak rzeczywisty i doskonały sposób, że trudno uwierzyć, że są z czekolady.

Tuż obok na spacerowiczów czeka Gabinet Historyczny Jana Wedla, w którym każdy będzie mógł się poczuć jak słynny wynalazca i przenieść się w lata 30.

Wirtualne zwiedzanie, Fabryka Czekolady E.Wedel to gwarancja wspaniałych wrażeń, doskonałej zabawy i czekoladowej wiedzy dla każdego miłośnika słodkości, niezależnie od miejsca zamieszkania i wieku!

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Wirtualna rzeczywistość Metaverse, techsolucjonizm – czy mamy się bać nowej rewolucji cyfrowej? Biuro prasowe
2022-10-03 | 13:10

Metaverse, techsolucjonizm – czy mamy się bać nowej rewolucji cyfrowej?

Czy dołączyć do świata Metaverse? Czy techsolucjonizm jest odpowiedzią na wszystkie nasze problemy? Na te i inne pytania dotyczące świata cyfrowego odpowiedzą goście trzeciego spotkania
Wirtualna rzeczywistość Immersion Games zapowiada nową grę VR – Divine Duel
2022-06-21 | 10:00

Immersion Games zapowiada nową grę VR – Divine Duel

Immersion Games – notowany na NewConnect producent gier VR – ujawnia szczegóły dotyczące swojej najnowszej gry. Divine Duel to największy do tej pory projekt warszawskiej
Wirtualna rzeczywistość Pierwsza konferencja Lightship Summit organizowana przez Niantic dla twórców r
2022-05-27 | 14:10

Pierwsza konferencja Lightship Summit organizowana przez Niantic dla twórców r

System pozycjonowania wizualnego Lightship, ponad 30 tys. dostępnych lokalizacji, możliwość dodawania własnych punktów. Niantic, 24 maja o godz. 19:00 czasu polskiego rozpoczął

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Forum Sektora Kosmicznego 4 czerwca 2024

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Nauka

Przemysł

Trwają intensywne przygotowania do polskiej misji na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Siedem eksperymentów jest już w trakcie budowy

Wykorzystanie sztucznej inteligencji w kosmosie, wpływ długotrwałego pobytu w kosmosie na zdrowie psychiczne, ale też na układ odpornościowy – to niektóre z obszarów eksperymentów, które zostaną przeprowadzone w warunkach mikrograwitacji podczas pierwszej polskiej misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. W ubiegłym tygodniu Europejska Agencja Kosmiczna podpisała siedem kontraktów na ich realizację z polskimi instytucjami i firmami. – Ta lista będzie się wydłużać i mam nadzieję, że wszystkie wybrane 18 projektów poleci na stację kosmiczną – mówi Sławosz Uznański, astronauta, który będzie przeprowadzać te eksperymenty na orbicie.

Regionalne

Start-upy mogą się starać o wsparcie. Trwa nabór do programu rozwoju innowacyjnych pomysłów na biznes

Trwa nabór do „Platform startowych dla nowych pomysłów” finansowany z Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021–2027. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała sześć partnerskich ośrodków innowacji, które będą oferować start-upom bezpłatne programy inkubacji. Platformy pomogą rozwinąć technologicznie produkt i zapewnić mu przewagę konkurencyjną, umożliwią dostęp do najlepszych menedżerów i rynkowych praktyków, ale też finansowanie innowacyjnych przedsięwzięć. Każdy z partnerów przyjmuje zgłoszenia ze wszystkich branż, ale także specjalizuje się w konkretnej dziedzinie. Jest więc oferta m.in. dla sektora motoryzacyjnego, rolno-spożywczego, metalowo-maszynowego czy sporttech.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.