Komunikaty PR

MiR wprowadza nowe oprogramowanie chmurowe do optymalizacji floty robotów

2023-03-23  |  15:00
Biuro prasowe

MiR wprowadza nowe oprogramowanie chmurowe do optymalizacji floty robotów

MiR Insights to nowe oprogramowanie chmurowe firmy Mobile Industrial Robots (MiR). Dostarcza ono właścicielom flot robotów MiR praktycznych informacji, umożliwiających poprawę wydajności, wydłużenie czasu pracy robotów oraz skuteczniejsze rozwiązywanie problemów, co w rezultacie przekłada się na lepszy zwrot z inwestycji.

 

Odense, marzec 2023: Wraz z rozwojem flot autonomicznych robotów mobilnych (AMR) rośnie zapotrzebowanie na narzędzia do optymalizacji ich wydajności i zarządzania nimi. Dlatego firma MiR ogłasza wprowadzenie MiR Insights – nowego programu opartego na chmurze. Umożliwia on właścicielom floty robotów śledzenie i analizowanie operacji wykonywanych przez AMR oraz uzyskiwanie użytecznych informacji, które mogą poprawić wydajność robotów.

Dzięki MiR Insights możliwe jest uzyskanie odpowiedzi na pytania takie jak:

  • Jaka była średnia skuteczność zadań wykonywanych przez flotę robotów w danym tygodniu?
  • Czy są jakieś konkretne obszary w produkcji, w których roboty napotykają powtarzające się problemy?
  • Jak zmiany wprowadzone na hali produkcyjnej wpływają na wydajność robotów?

 

Oprogramowanie umożliwia również właścicielom flot łatwy dostęp do danych technicznych oraz ich udostępniania w celu szybszej i bardziej efektywnej reakcji na sytuację.

„MiR Insights zapewnia użytkownikom floty AMR znacznie lepsze zrozumienie działania robotów i ich interakcji z środowiskiem” mówi prezes MiR, Walter Vahey. „Ta wiedza umożliwi naszym klientom szybszy rozwój i dalszą rozbudowę instalacji oraz znacznie poprawi ROI".

Najważniejszymi funkcjonalnościami MiR Insights są:

  • Pulpity danych: monitorowanie wskaźników KPI takich jak pokonany dystans, ukończone zadania, czy poziom wykorzystania robota.
  • Mapy ciepła: śledzenie aktywności robotów zarówno pod kątem czasu jak i lokalizacji, wizualizacja obszarów ze słabym zasięgu WiFi i potencjalnych wąskich gardeł.

 

Bezpieczne przechowywanie danych w chmurze

Oprogramowanie MiR Insights jest umieszczone na platformie Microsoft Azure i wykorzystywane w połączeniu z MiR Fleet, czyli programem do zarządzania flotą robotów Mobile Industrial Robots. Program w chmurze odczytuje dane z MiR Fleet, ale nie ingeruje w operacje floty, sterowanie pojedynczymi robotami, ani nie dostosowuje ustawień AMRów. Panel MiR Insights jest bardzo intuicyjny i zawiera opcje wizualizacji danych, a także wtyczkę API (ang. application programming interface) do przenoszenia surowych danych w celu wykorzystania ich w systemach zewnętrznych. Oprogramowanie MiR Insights zostało zaprojektowane z myślą o usprawnieniu funkcjonalności flot AMR na bazie doświadczeń klientów Mobile Industrial Robots.

MiR Insights zostanie zaprezentowane podczas targów ProMat 2023 w Chicago w dniach 20-23 marca, a już od II kwartału 2023 roku będą mogli z niego korzystać klienci MiR.

 

O Mobile Industrial Robots:

Mobile Industrial Robots (MiR) rozwija i wprowadza na rynek najbardziej zaawansowaną linię współpracujących i bezpiecznych autonomicznych robotów mobilnych (AMR), które szybko, łatwo i efektywnie kosztowo zarządzają wewnętrzną logistyką. Innowacyjne roboty MiR zostały wdrożone już przez setki średnich i dużych międzynarodowych producentów, a także kilka szpitali i domów opieki na całym świecie. Założona w 2013 r. w Danii firma urosła do rangi światowego lidera z blisko 220 dystrybutorami i certyfikowanymi integratorami systemów w 60 krajach. W roku 2018 MiR został przejęty przez Teradyne, a cztery lata później połączył się z AutoGuide Mobile Robots, aby dostarczyć szeroką gamę produktów AMR, od niskiej do ciężkiej ładowności. Firma swoją siedzibę główną ma w Odense w Danii, a oddziały regionalne w Nowym Jorku, San Diego, Singapurze, Frankfurcie, Barcelonie, Tokyo i Szanghaju. Więcej informacji na stronie www.mobile-industrial-robots.com 

 

Dodatkowe informacje

Dorota Prochowicz
dprochowicz@communication.pl
+48 728 401 433

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Oprogramowanie Twój system parkingowy zintegrowany z system stacji ładowania EV Biuro prasowe
2024-02-29 | 01:00

Twój system parkingowy zintegrowany z system stacji ładowania EV

Udostępniasz na swoim parkingu stacje ładowania samochodów elektrycznych? Chcesz samodzielnie i elastycznie ustalać ceny za korzystanie z infrastruktury EV? Zastanawiasz się, w jaki
Oprogramowanie BRAK ZDJĘCIA
2023-11-03 | 09:30

SAP przedstawia nowe narzędzia dla programistów

Podczas konferencji SAP TechEd, SAP ogłosił szereg innowacji związanych z generatywną sztuczną inteligencją. Celem jest umożliwienie programistom maksymalnego wykorzystania możliwości AI w ramach ich pracy. "Dynamiczny
Oprogramowanie Nowa technologia w inwentaryzacji hotelu
2023-05-29 | 08:04

Nowa technologia w inwentaryzacji hotelu

W dzisiejszych czasach technologia odgrywa kluczową rolę w efektywnym zarządzaniu inwentaryzacją w hotelu.  Dlaczego warto zrezygnować z tradycyjnych papierowych kartotek

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Venture Cafe Warsaw

Regionalne

Start-upy mogą się starać o wsparcie. Trwa nabór do programu rozwoju innowacyjnych pomysłów na biznes

Trwa nabór do „Platform startowych dla nowych pomysłów” finansowany z Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021–2027. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała sześć partnerskich ośrodków innowacji, które będą oferować start-upom bezpłatne programy inkubacji. Platformy pomogą rozwinąć technologicznie produkt i zapewnić mu przewagę konkurencyjną, umożliwią dostęp do najlepszych menedżerów i rynkowych praktyków, ale też finansowanie innowacyjnych przedsięwzięć. Każdy z partnerów przyjmuje zgłoszenia ze wszystkich branż, ale także specjalizuje się w konkretnej dziedzinie. Jest więc oferta m.in. dla sektora motoryzacyjnego, rolno-spożywczego, metalowo-maszynowego czy sporttech.

Transport

Kolej pozostaje piętą achillesową polskich portów. Zarządy liczą na przyspieszenie inwestycji w tym obszarze

Nazywane polskim oknem na Skandynawię oraz będące ważnym węzłem logistycznym między południem i północą Europy Porty Szczecin–Świnoujście dynamicznie się rozwijają. W kwietniu 2024 roku wydano decyzję lokalizacyjną dotycząca terminalu kontenerowego w Świnoujściu, który ma szansę powstać do końca 2028 roku. Zdaniem ekspertów szczególnie ważnym elementem rozwoju portów, podobnie jak w przypadku innych portów w Polsce, jest transport kolejowy i w tym zakresie inwestycje są szczególnie potrzebne. – To nasza pięta achillesowa – przyznaje Rafał Zahorski, pełnomocnik zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście ds. rozwoju.

Infrastruktura

Szybki rozwój 5G w Orange Polska. Do końca roku operator uruchomi 3 tys. stacji dających dostęp do nowej technologii

– W całym kraju jest już 1,5 tys. stacji 5G obsługujących pasmo C, ale cały czas pracujemy nad zwiększeniem zasięgu i włączamy kolejne. Do końca roku klienci Orange Polska będą korzystać łącznie z 3 tys. stacji, które włączamy zarówno w dużych aglomeracjach, jak i w mniejszych miejscowościach – zapowiada Jolanta Dudek, wiceprezes Orange Polska ds. rynku konsumenckiego. Jak podkreśla, ta technologia, która na dobre ruszyła w Polsce z początkiem tego roku, jest dla konsumentów rewolucją w korzystaniu z mobilnego internetu. Wraz z jej upowszechnianiem Polacy kupują też coraz więcej telefonów obsługujących sieć 5G – łącznie w ich rękach jest już 3,25 mln takich smartfonów, a dostępność takiego sprzętu poprawiają coraz bardziej przystępne ceny.

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.