Paged LabTech z Polską Nagrodą Inteligentnego Biznesu 2023
W piątek 20 października br. przedstawiciele Paged LabTech odebrali prestiżową Polską Nagrodę Inteligentnego Biznesu. Paged został tym samym doceniony za realizację projektów w zakresie inteligentnego rozwoju. To ważne wyróżnienie dla organizacji, które potwierdza jej innowacyjność i dążenie do bycia technologicznym liderem w produkcji specjalistycznych sklejek i ręcznie wykonywanych drewnianych mebli oraz kierowaniu się zasadami zrównoważonego biznesu.Paged LabTech z Polską Nagrodą Inteligentnego Biznesu 2023
20 października 2023 r. w Uniejowie podczas 8. Gali Nagród FIR, Fundacja Forum Inteligentnego Rozwoju przyznała Paged LabTech Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju 2023. Paged otrzymał nagrodę w kategorii Innowacyjnych technologii przyszłości w ramach realizacji projektu pt. „Niskoemisyjna sklejka do zastosowania w meblarstwie” oraz jest wyróżnieniem za pozytywne podejście do upowszechniania dotychczasowych wyników innowacyjnych projektów wśród całego społeczeństwa.
Nagrodę podczas gali odebrali Ewelina Depczyńska, CEO Paged LabTech oraz Radosław Krawcewicz, Specjalista ds. Badań i Rozwoju w Paged LabTech.
- To dla nas ważne wyróżnienie. Jesteśmy wdzięczni za docenienie naszych działań, ponieważ zwracamy szczególną uwagę na innowacje i zrównoważony rozwój. Sklejka, którą produkujemy, jest badana w nowym, otwartym kilka miesięcy temu Centrum Badawczo-Rozwojowym Paged LabTech. Prowadzone w laboratorium precyzyjne badania znacząco wpływają na rozwój produkowanych przez nas materiałów. Te zaś, będąc coraz bardziej udoskonalane, spełniają wymogi, wpisując się w strategię zrównoważonego rozwoju i celów klimatycznych, a to dla nas niezwykle ważny aspekt - mówi Ewelina Depczyńska, CEO Paged LabTech.
Nagroda za innowacyjność i inteligentny rozwój
Nadrzędną misję Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju, która wręczana jest od 2016 r., stanowi wspieranie wizerunku innowacji. Jej celem jest odkrywanie i docenianie pracy, która ma wpływ na przyszłość życia społecznego w jego różnych dziedzinach. Wyróżnienie otrzymują organizacje, które realizują innowacyjne projekty, rozwojowe inwestycje i prowadzą nowatorską działalność, skutkującą wprowadzaniem na rynek innowacji technologicznych i społecznych, przekładających się na inteligentny rozwój. Nagroda ta jest wyróżnieniem wizerunkowym. Odnosi się do podejścia organizacji względem rozwoju i popularyzacji swojej działalności także poza własną branżą dla zwiększenia szans na rozwój prowadzonych przedsięwzięć.
Sklejki z innowacyjnym DNA
Wykorzystanie drewna w pracach badawczo-rozwojowych, dążących do uzyskania rozwiązań dla szerokiego spektrum branż, daje już na samym początku znaczącą przewagę wpływu na środowisko, np. w postaci redukcji śladu węglowego. Paged specjalizuje się m.in. w produkcji sklejek ekologicznych i biodegradowalnych, jak Paged GreenPly na bazie spoiny roślinnej. Użycie tej nowatorskiej technologii eliminuje emisję lotnych związków organicznych (VOC).
Sklejki Paged DryGuard i MouldGuard ze względu na hydrofobową powłokę i wysoką wytrzymałość, szczególnie na warunki atmosferyczne, wykorzystywane są najczęściej w budownictwie. Sklejki kompozytowe, takie jak Paged Phon, która posiada specjalną warstwę gumy oraz Paged Door z dodatkową warstwą aluminium, umożliwiają między innymi tłumienie dźwięków (Paged Phon) i zwiększają bezpieczeństwo pożarowe (Paged Door).
Paged wdrożył także sklejki, takie jak Paged Elkon, o wysokich właściwościach elektroizolacyjnych i mechanicznych; Paged Laser, sklejkę przeznaczoną do obróbki laserowej, gdzie każda jej warstwa jest najwyższej klasy a także Paged Frame, o budowie równoległej i wytrzymałości na zginanie.
Paged to jedyna polska firma która posiada własne Centrum Badawczo-Rozwojowe Paged LabTech, które pozwala na wprowadzanie tak wielu innowacji i specjalistycznych rozwiązań na światowe rynki.

Personalizowane torby reklamowe – skuteczna forma promocji marki

Wielka Gala Liderów Polskiego Biznesu już 1 marca

4. certyfikat Top Employer dla Amazon Fulfillment Poland
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Prawo

Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii
Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.
Nauka
Dog parenting jest skutkiem szerszych zmian społecznych. U źródeł rosnąca samotność i trudności w budowaniu relacji [DEPESZA]

Naukowcy z Uniwersytetu Loránda Eötvösa w Budapeszcie uważają, że dzięki specyficznym cechom wyglądu niektórych psów, zachowaniom komunikacyjnym zbliżonym do niemowląt i zależności od człowieka mogą one budzić w nas instynkt opiekuńczy porównywalny z tym, jaki wywołują dzieci. Obserwowane w bogatych i rozwiniętych krajach zjawisko dog parentingu budzi wiele kontrowersji, ale zdaniem naukowców nie ma ono wpływu na rodzicielstwo.
Konsument
Jednorazowe opakowania z plastiku mają do 2030 roku zniknąć z lokali gastronomicznych. Przekonanie klientów do pojemników wielorazowych może być wyzwaniem

Unijne przepisy zobowiązują firmy z branży HoReCa do ograniczenia w perspektywie 2030 roku jednorazowych opakowań z tworzyw sztucznych i zastąpienia choć części z nich opakowaniami wielorazowymi. Choć wielu Europejczyków pozytywnie odnosi się do oferowania opakowań wielorazowych przez lokale gastronomiczne, zaangażowanie użytkowników w zwrot pojemników może się okazać wyzwaniem.
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.