News powiązane z Akademia Komercjalizacji

2017-04-27 | 06:15
Firma
Wsparcie rozwoju start-upu to nie tylko finansowanie. Ważne jest także udzielenie pomocy merytorycznej News powiązane z Akademia Komercjalizacji

Wsparcie rozwoju start-upu to nie tylko finansowanie. Ważne jest także udzielenie pomocy merytorycznej

Do końca 2016 r. w Polsce powstało ponad 2670 start-upów, z czego 20 proc. deklaruje, że zajmuje się produkcją oprogramowania. Gdyby nie podmioty zajmujące się akceleracją, wiele tego typu projektów nie miałoby szans wypłynięcia na głębokie wody i pokazania się światu. Zdaniem ekspertów ważne jest by wsparcie akceleratora nie ograniczało się wyłącznie do dofinansowania.
więcej
2015-06-10 | 08:00
Inwestycje
Brakuje wiedzy, jak skutecznie komercjalizować projekty technologiczne. Potrzeba jest edukacja w tym zakresie

Brakuje wiedzy, jak skutecznie komercjalizować projekty technologiczne. Potrzeba jest edukacja w tym zakresie

Współpraca świata biznesu i nauki jest niezbędna do rozwoju polskiej innowacji. Wciąż jednak brakuje wiedzy na temat tego, jak skutecznie komercjalizować projekty technologiczne. W efekcie dla części naukowców bariera między pomysłem a rynkiem jest nie do pokonania. Odpowiedzią może być Akademia Komercjalizacji, która ruszyła w ramach Warszawskich Dni Innowacji. Tu osoby odpowiedzialne za innowacje w firmach będą mogły poznać metody współpracy między nauką a biznesem oraz metody wprowadzania produktów na rynek. Edukacja jest konieczna, bo komercjalizacja technologii jest kluczową kwestią gospodarek krajów wysokorozwiniętych.
więcej