Komunikaty PR

Wyjazd na ferie zimowe a zabezpieczenie domu/mieszkania

2019-01-14  |  11:00
Biuro prasowe

W roku 2019 przerwa zimowa odbędzie się w czterech terminach. Jako pierwsze dwutygodniowy wypoczynek rozpoczną województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie i wielkopolskie (od 14 do 27 stycznia). Do grona kolejnych szczęśliwców od 21 stycznia dołączy województwo podlaskie i warmińsko -mazurskie. Od 28 stycznia do 10 lutego odpoczywać będą mieszkańcy woj. mazowieckiego, dolnośląskiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Jako ostatnie z urlopem zimowym ruszą województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie.

Wiele osób już wcześniej planuje przerwę zimową - często udając się w dalekie podróże. Niewątpliwie najczęściej wybieranymi miejscami przez Polaków są góry. Portal nocowanie.pl przygotował zestawienie 10 najpopularniejszych miejsc w tym okresie. Bezapelacyjnie króluje Zakopane, w pierwszej trójce znajduje się także Karpacz i Białka Tatrzańska. Jednak osoby planujące zimowy wypoczynek chętnie wybierają też Szczyrk, Szklarską Porębę, Wisłę, Bukowinę Tatrzańską, Wrocław, Szczawnicę oraz Krynicę Zdrój.

Sięgając po śnieżną przygodę warto zadbać by nasz dobytek był bezpieczny. Zabezpieczenie przed włamywaczami to kluczowa sprawa. Na rynku jest już wiele produktów, które uchronią dom przed nieproszonymi gośćmi.

Obecnie monitorowane są sklepy, szkoły, parkingi, firmy czy skrzyżowania, a nawet autobusy. Warto zainwestować w sprzęt monitorujący, by mieć na oku wszystko co dla nas ważne.

Coraz więcej firm oferuje profesjonalny montaż urządzeń w domach swoich klientów. Popularnymi firmami w tej branży są np. Solid lub Juwentus. Korzystając z ich usług możemy liczyć na to, że grupa wykwalifikowanych pracowników zamontuje nam zakupione produkty.

Jednak oprócz firm zajmujących się montażem, na rynku pojawia się coraz więcej oferujących pojedyncze zestawy. Jedną z nich jest Blaupunkt. W swojej ofercie posiada zestawy systemów alarmowych lub pojedyncze urządzenia. Mobilne produkty posiadają ogromną zaletę ? prostą i szybką instalację. Wystarczy 10 minut, by zainstalować system do monitoringu. Należy podłączyć urządzenie do WiFi lub Ethernetu, a następnie ustawić w wybranym miejscu. Nie wymagają one specjalnego montażu. Jest to zapewne ogromne ułatwienie dla wielu osób.

Podczas nieobecności w domu, system alarmowy zadba o bezpieczeństwo całego dobytku, tym samym sprawi, że dla nas czas wolny będzie jeszcze bardziej wyjątkowy. Zaopatrując się w oferowane urządzenia nabywamy również wygodę. Blaupunkt od początku wejścia na rynek Smart Security dba, aby nasze domy były komfortowe, przyjazne i przede wszystkim bezpieczne.

Kamery możemy umieścić nie tylko w domu, ale również przed - monitorując garaż, drzwi wejściowe czy ogród. Nadzorowanie może ustrzec nas przed wandalizmem, niszczeniem mienia czy kradzieżą. W przypadku przykrych zdarzeń, zapis z kamery może pomóc w znalezieniu sprawcy.

Jednym z oferowanych przez Blaupunkt zestawów jest System Alarmowo - Monitorujący Hos 1800. W jego skład wchodzi monitoring wideo, czujniki na drzwi/okna, które stwarzają zabezpieczenie przed włamywaczami oraz wbudowana syrena o głośności 85dB.

Gdy zostanie wykryte włamanie, kamera samoczynnie skieruje się w stronę czujnika, który wywołał alarm, a następnie wykona nagranie dokonując automatycznego zapisu. Dzięki temu każdy, kto posiada monitoring, otrzyma niezbity dowód zaistniałego zdarzenia, który może okazać się bardzo pomocny przy konieczności identyfikacji sprawcy.

Urządzenia łączą się z aplikacją mobilną. W każdej chwili, z każdego miejsca, w którym się znajdujemy możemy podejrzeć co dzieje się w monitorowanych przez nas obszarach. Za pośrednictwem aplikacji mobilnej możemy również obracać lub przechylać kamerę, by w chwili rzeczywistej obserwować co się dzieje. Koszt takiego zestawu nie jest większy niż 1000zł.

Jeśli nie chcemy zakupić od razu całego systemu alarmującego, możemy nabyć pojedyncze urządzenia, takie jak czujka otwarcia drzwi/okna, czujka ruchu, kamera IP czy przycisk napadowy.

Wypoczywając na feriach zimowych, niezależnie od tego jakie miejsce wybierzemy - góry, morze, czy zagraniczne klimaty, z odpowiednim zabezpieczeniem swojego dobytku będziemy o wiele spokojniejsi. Nie będziemy martwić się czy na pewno wszystko w porządku, gdyż w każdej chwili za pomocą aplikacji mobilnej będziemy mogli to sprawdzić, a jeśli dojdzie do przykrych zdarzeń zostaniemy o tym poinformowani.

O firmie :

Nazwa marki Blaupunkt nawiązuje do niemieckiej niezawodnej jakości, europejskiego stylu oraz znakomitego stosunku jakości do ceny ? również w przypadku telefonów komórkowych.

Powstanie firmy datowane jest na 1923 rok. Wówczas to w Berlinie została założona firma "Ideal" produkująca słuchawki. Każdą parę słuchawek technicy firmy dokładnie sprawdzali i oznaczali symbolem jakości - niebieską kropką. W końcu Klienci zaczęli pytać o słuchawki z niebieską kropką i tak przyjęła się nowa nazwa Blaupunkt. Symbol jakości stał się znakiem firmowym, a w roku 1938 również nazwą firmy. Obecnie marka posiada w swoim portfolio urządzenia car-audio, home audio, AGD, klimatyzacje, telewizory, systemy alarmowe i telefony.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie Coraz bezpieczniejszy transport publiczny dzięki dozorowi wizyjnemu Biuro prasowe
2019-02-20 | 18:00

Coraz bezpieczniejszy transport publiczny dzięki dozorowi wizyjnemu

Dzięki postępującej cyfryzacji transport publiczny staje się coraz bardziej inteligentny, a w konsekwencji bezpieczniejszy niż kiedykolwiek przedtem. To jeden z wielu wniosków, jakie
Technologie Transition Technologies zwiększy zatrudnienie do 2000 osób w 2019 r.
2019-02-20 | 11:00

Transition Technologies zwiększy zatrudnienie do 2000 osób w 2019 r.

Deglomeracja biznesu trwa Grupa Transition Technologies GK, lider dostawców technologii IT dla energetyki, biznesu i ochrony zdrowia zapowiada zwiększenie zatrudnienia do dwóch
Technologie Piec akumulacyjny – ETT Plus, seria niska STIEBEL ELTRON – w czym tkwi jego sek
2019-02-20 | 01:00

Piec akumulacyjny – ETT Plus, seria niska STIEBEL ELTRON – w czym tkwi jego sek

Sekret pieca akumulacyjnego ETT Plus, seria niska, podobnie jak pozostałych piecy akumulacyjnych oferowanych przez STIEBEL ELTRON tkwi w tym, by ładował się przez pobieranie energii

CES 2019

Kosmos

Wirtualna rzeczywistość ułatwi podbój kosmosu. Nowoczesne kombinezony dadzą astronautom możliwość czucia przedmiotów znajdujących się na zewnątrz

Po technologię rzeczywistości wirtualnej sięgają największe agencje kosmiczne na świecie. Dzięki goglom VR oraz innowacyjnym akcesoriom są w stanie usprawnić procedury pracy w zerowej grawitacji i przygotować astronautów na to, czego doświadczą w przestrzeni kosmicznej. Wykorzystuje się w tym celu zarówno konsumenckie gogle VR i AR, jak i znacznie bardziej zaawansowane rozwiązania, np. kombinezony haptyczne, precyzyjnie przechwytujące ruchy całego ciała.

Infrastruktura

Rośnie liczba ataków wymierzonych w instytucje państwa i sektory kluczowe dla bezpieczeństwa kraju. Powstająca w Polsce cyberarmia może je skutecznie powstrzymać

Specjaliści ABW oceniają, że tylko w 2018 roku zostało zgłoszonych ponad 31,8 tys. incydentów bezpieczeństwa komputerowego. Ponad 6 tys. z nich uznano za ataki na sieć teleinformatyczną. Odpowiedzią na wyzwania i zagrożenia związane z rozwojem nowych technologii mają być Wojska Obrony Cyberprzestrzeni. Zapewnią bezpieczeństwo sieci, monitoring zagrożeń oraz cyberrozpoznanie, a w ciągu trzech lat powinny osiągnąć zdolność operacyjną. Pierwszy zespół obrony cyberprzestrzennej ma być powołany jeszcze w tym roku i będzie liczyć stu ekspertów.