Robotyka i SI”, „E-sport”, „Inteligentny dom” –  nowe kategorie w serwisie agencyjnym Newseria Innowacje. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani otrzymywaniem powiadomień z tych kategorii, prosimy o dokonanie zmian po zalogowaniu się do swoich profili. 

Komunikaty PR

Wyjazd na ferie zimowe a zabezpieczenie domu/mieszkania

2019-01-14  |  11:00
Biuro prasowe

W roku 2019 przerwa zimowa odbędzie się w czterech terminach. Jako pierwsze dwutygodniowy wypoczynek rozpoczną województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie i wielkopolskie (od 14 do 27 stycznia). Do grona kolejnych szczęśliwców od 21 stycznia dołączy województwo podlaskie i warmińsko -mazurskie. Od 28 stycznia do 10 lutego odpoczywać będą mieszkańcy woj. mazowieckiego, dolnośląskiego, opolskiego i zachodniopomorskiego. Jako ostatnie z urlopem zimowym ruszą województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie.

Wiele osób już wcześniej planuje przerwę zimową - często udając się w dalekie podróże. Niewątpliwie najczęściej wybieranymi miejscami przez Polaków są góry. Portal nocowanie.pl przygotował zestawienie 10 najpopularniejszych miejsc w tym okresie. Bezapelacyjnie króluje Zakopane, w pierwszej trójce znajduje się także Karpacz i Białka Tatrzańska. Jednak osoby planujące zimowy wypoczynek chętnie wybierają też Szczyrk, Szklarską Porębę, Wisłę, Bukowinę Tatrzańską, Wrocław, Szczawnicę oraz Krynicę Zdrój.

Sięgając po śnieżną przygodę warto zadbać by nasz dobytek był bezpieczny. Zabezpieczenie przed włamywaczami to kluczowa sprawa. Na rynku jest już wiele produktów, które uchronią dom przed nieproszonymi gośćmi.

Obecnie monitorowane są sklepy, szkoły, parkingi, firmy czy skrzyżowania, a nawet autobusy. Warto zainwestować w sprzęt monitorujący, by mieć na oku wszystko co dla nas ważne.

Coraz więcej firm oferuje profesjonalny montaż urządzeń w domach swoich klientów. Popularnymi firmami w tej branży są np. Solid lub Juwentus. Korzystając z ich usług możemy liczyć na to, że grupa wykwalifikowanych pracowników zamontuje nam zakupione produkty.

Jednak oprócz firm zajmujących się montażem, na rynku pojawia się coraz więcej oferujących pojedyncze zestawy. Jedną z nich jest Blaupunkt. W swojej ofercie posiada zestawy systemów alarmowych lub pojedyncze urządzenia. Mobilne produkty posiadają ogromną zaletę ? prostą i szybką instalację. Wystarczy 10 minut, by zainstalować system do monitoringu. Należy podłączyć urządzenie do WiFi lub Ethernetu, a następnie ustawić w wybranym miejscu. Nie wymagają one specjalnego montażu. Jest to zapewne ogromne ułatwienie dla wielu osób.

Podczas nieobecności w domu, system alarmowy zadba o bezpieczeństwo całego dobytku, tym samym sprawi, że dla nas czas wolny będzie jeszcze bardziej wyjątkowy. Zaopatrując się w oferowane urządzenia nabywamy również wygodę. Blaupunkt od początku wejścia na rynek Smart Security dba, aby nasze domy były komfortowe, przyjazne i przede wszystkim bezpieczne.

Kamery możemy umieścić nie tylko w domu, ale również przed - monitorując garaż, drzwi wejściowe czy ogród. Nadzorowanie może ustrzec nas przed wandalizmem, niszczeniem mienia czy kradzieżą. W przypadku przykrych zdarzeń, zapis z kamery może pomóc w znalezieniu sprawcy.

Jednym z oferowanych przez Blaupunkt zestawów jest System Alarmowo - Monitorujący Hos 1800. W jego skład wchodzi monitoring wideo, czujniki na drzwi/okna, które stwarzają zabezpieczenie przed włamywaczami oraz wbudowana syrena o głośności 85dB.

Gdy zostanie wykryte włamanie, kamera samoczynnie skieruje się w stronę czujnika, który wywołał alarm, a następnie wykona nagranie dokonując automatycznego zapisu. Dzięki temu każdy, kto posiada monitoring, otrzyma niezbity dowód zaistniałego zdarzenia, który może okazać się bardzo pomocny przy konieczności identyfikacji sprawcy.

Urządzenia łączą się z aplikacją mobilną. W każdej chwili, z każdego miejsca, w którym się znajdujemy możemy podejrzeć co dzieje się w monitorowanych przez nas obszarach. Za pośrednictwem aplikacji mobilnej możemy również obracać lub przechylać kamerę, by w chwili rzeczywistej obserwować co się dzieje. Koszt takiego zestawu nie jest większy niż 1000zł.

Jeśli nie chcemy zakupić od razu całego systemu alarmującego, możemy nabyć pojedyncze urządzenia, takie jak czujka otwarcia drzwi/okna, czujka ruchu, kamera IP czy przycisk napadowy.

Wypoczywając na feriach zimowych, niezależnie od tego jakie miejsce wybierzemy - góry, morze, czy zagraniczne klimaty, z odpowiednim zabezpieczeniem swojego dobytku będziemy o wiele spokojniejsi. Nie będziemy martwić się czy na pewno wszystko w porządku, gdyż w każdej chwili za pomocą aplikacji mobilnej będziemy mogli to sprawdzić, a jeśli dojdzie do przykrych zdarzeń zostaniemy o tym poinformowani.

O firmie :

Nazwa marki Blaupunkt nawiązuje do niemieckiej niezawodnej jakości, europejskiego stylu oraz znakomitego stosunku jakości do ceny ? również w przypadku telefonów komórkowych.

Powstanie firmy datowane jest na 1923 rok. Wówczas to w Berlinie została założona firma "Ideal" produkująca słuchawki. Każdą parę słuchawek technicy firmy dokładnie sprawdzali i oznaczali symbolem jakości - niebieską kropką. W końcu Klienci zaczęli pytać o słuchawki z niebieską kropką i tak przyjęła się nowa nazwa Blaupunkt. Symbol jakości stał się znakiem firmowym, a w roku 1938 również nazwą firmy. Obecnie marka posiada w swoim portfolio urządzenia car-audio, home audio, AGD, klimatyzacje, telewizory, systemy alarmowe i telefony.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Technologie AG Motors uruchamia przełomowe inwestycje dla branży row Biuro prasowe
2019-08-21 | 16:00

AG Motors uruchamia przełomowe inwestycje dla branży row

AG Motors uruchamia na Podkarpaciu dwie istotne inwestycje, które przyczynią się do przełomu w branży rowerowej zarówno w Polsce, jak i w Europie. Akredytowane Centrum
Technologie WESTERN DIGITAL PREZENTUJE NOWE PORTFOLIO DYSKÓW WD_BLACK™
2019-08-20 | 16:00

WESTERN DIGITAL PREZENTUJE NOWE PORTFOLIO DYSKÓW WD_BLACK™

W ofercie firmy debiutuje 5 nowych dysków HDD i SSD, zaprojektowanych dla graczy PC i konsolowych z myślą o zapewnieniu im optymalnej pojemności, mobilności i dostępności Nowe
Technologie Premiera elektrycznej hulajnogi Kawasaki z mocnym silnikiem 350W
2019-08-20 | 01:00

Premiera elektrycznej hulajnogi Kawasaki z mocnym silnikiem 350W

Kawasaki KX-FS6.5A charakteryzuje się nowoczesnym designem i bardzo dobrą specyfikacją. To ciekawa alternatywa dla innych środków osobistego transportu, dzięki której bez

Kalendarium

Gry i rozrywka

Sztuczna inteligencja i VR pomagają ćwiczyć głos i przygotować się do wystąpień. Rozwiązanie opracowane przez Polaków w czasie rzeczywistym potrafi wyłapywać i wskazywać popełniane błędy

Wiele osób marzy o tym, aby osiągnąć sukces w branży muzycznej. Udoskonalenie techniki wokalnej może doprowadzić na szczyt. Pomocne mogą być aplikacje do treningu emisji głosu, nie tylko dla tych, którzy chcą poprawić umiejętności wokalne. Inne, wykorzystujące sztuczną inteligencję i wirtualna rzeczywistość, pozwalają ćwiczyć przemowy przed dużym gronem odbiorców. Opracowana przez Polaków technologia wskaże nieprawidłowości oraz podpowie, co i jak poprawić. Z rozwiązania mogą skorzystać nie tylko wokaliści i mówcy, lecz także osoby z wadami wymowy.

IFA 2019 Berlin

Start-upy

Polska branża venture capital rośnie w siłę. Fundusze inwestują setki milionów złotych w nowe start-upy, zwłaszcza z obszaru fintech i medycyny

W dobie dynamicznego rozwoju innowacyjnych narzędzi technologicznych młodzi przedsiębiorcy coraz częściej rozpoczynają swoją karierę na rynku venture capital. Zachęcają ich do tego liczne organizacje, które wspierają rozwój start-upów i pomagają znaleźć środki na sfinansowanie inwestycji. Tylko w drugim kwartale 2019 roku wsparto inwestycje na łączną kwotę 444 mln zł. To dwukrotnie więcej niż w całym 2018 roku. Wśród start-upów najszybciej rozwijają się te z branży fintech i medycyny.

 

MSPO - Targi Obronne Zbrojeniowe 2019 - Kielce
XXIX Forum Ekonomiczne - Krynica

Medycyna

Nowe technologie przejmują rolę opiekunów osób starszych. Monitorują ich stan zdrowia i alarmują o niebezpiecznych sytuacjach

Popularyzacja rozwiązań z zakresu internetu rzeczy pozwala wdrażać innowacyjne platformy oraz urządzenia do opieki nad starszymi osobami. Powstają wyspecjalizowane elektroniczne nianie, gadżety do noszenia informujące bliskich o nagłych wypadkach, a nawet kompleksowe platformy monitoringu, dzięki którym osoby starsze mogą bezpiecznie funkcjonować w środowisku domowym bez konieczności zatrudniania opiekuna na pełen etat.