Uprzejmie informujemy, że zmianie uległy kategorie w serwisie Newseria Innowacje. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani otrzymywaniem powiadomień z tych kategorii, prosimy o dokonanie zmian po zalogowaniu się do swoich profili. 

Komunikaty PR

Toyota i Lexus z wysokimi wynikami w teście mocowań fotelików dziecięcych

2019-06-17  |  16:00
Biuro prasowe

Amerykańska organizacja Insurance Institute for Highway Safety opublikowała wyniki najnowszych testów mocowań fotelików dziecięcych w samochodach. Bardzo dobre rezultaty zdobyły Toyota i Lexus, a także Subaru.

 

Prostota - bezpieczeństwo

Insurance Institute for Highway Safety od 2015 roku sprawdza kolejne modele samochodów pod kątem łatwości mocowania fotelików dziecięcych. Założenie jest bardzo jasne - im mniej trzeba się natrudzić, by zamontować fotelik, tym większe szanse, że zostanie on zamocowany poprawnie i zapewni maksymalną ochronę w momencie wypadku. Na amerykańskim rynku za sprawne mocowanie fotelików dziecięcych odpowiada standard LATCH (Lower Anchors and Tethers for Children), który jest odpowiednikiem europejskiego ISOFIX-a.
 

Lexus, Toyota i Subaru na szczycie

W tegorocznym badaniu najwyższą ocenę Good + zdobyły Lexusy RX oraz UX, a także Toyoty Avalon, Camry, Corolla hatchback, Prius i RAV4. Samochody Lexusa i Toyoty zdobył w efekcie 7 najwyższych odznaczeń, a jedyną marką, która osiągnęła tak samo wysoki wynik było Subaru. Warto dodać, że Lexus był również jedynym producentem klasy premium, którego aż dwa modele zdobyły najwyższą notę. Dobre oceny Good przyznano również kolejnym samochodom japońskich marek. W przypadku Lexusa jest to ES, IS, NX oraz RC, z Toyot natomiast C-HR, Highlander i Prius Prime.

Szereg kryteriów

W czasie sporządzania ocen specjaliści z IIHS biorą pod uwagę to, jak głęboko mocowania fotelika znajdują się w przerwie łączącym oparcie fotela z jego siedziskiem, a także jaki kąt powstaje pomiędzy tymi elementami siedzenia. Ocenie podlegają również siła potrzebna do wpięcia fotelika w dolne zaczepy, a także umiejscowienie zaczepów górnych pasków mocujących fotelik - nie powinny znajdować się pod fotelem, na suficie, podłodze bagażnika lub tuż przy niej. Istotne jest również, by ich mocowania nie znajdowały się zbyt blisko innych elementów we wnętrzu auta, z którymi można by je pomylić.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Te wynalazki motoryzacja zawdzięcza Toyocie Biuro prasowe
2019-08-13 | 12:00

Te wynalazki motoryzacja zawdzięcza Toyocie

Inżynierowie Toyoty wielokrotnie zaskakiwali świat innowacyjnymi pomysłami, które wyznaczały nowe trendy w konstrukcji samochodów w dziedzinie ekologii, bezpieczeństwa,
Motoryzacja Wodorowy samochód Lexusa przyłapany na testach?
2019-08-08 | 13:00

Wodorowy samochód Lexusa przyłapany na testach?

Wodorowa Toyota Mirai może mieć wkrótce bardziej luksusowego kuzyna. Spotterzy przyłapali na amerykańskich ulicach nietypowego sedana Lexusa w kamuflażu, napędzanego najpewniej
Motoryzacja Boxy dachowe Kamei Fosco 540 już dostępne w Polsce
2019-08-07 | 19:37

Boxy dachowe Kamei Fosco 540 już dostępne w Polsce

Boxy dachowe Kamei Fosco 540 to kolejna z tegorocznych nowości, które wprowadziła na rynek polska firma Taurus. Bagażniki niemieckiej marki to produkty klasy premium, wyróżniane

Kalendarium

Firma

Lody coraz bardziej innowacyjne. Polacy opracowują ekologiczną metodę produkcji lodów mniej kalorycznych, a przy tym odpowiednich dla wegan i alergików

Producenci lodów stawiają na innowacje. Na rynku można już znaleźć lody, które nie topią się i nie ściekają, niektóre świecą w ciemności, a jeszcze inne – zmieniają kolor w miarę topnienia lub lizania. Polacy stawiają jednak na lody ekologiczne, które są odpowiednie także dla wegan. Polski start-up opracowuje metodę produkcji ekologicznych lodów, w których zamiast białka zwierzęcego znajdzie się izolat białka roślinnego, które może się przyczynić m.in. do obniżania cholesterolu.

IFA 2019 Berlin

Medycyna

Nowe technologie przejmują rolę opiekunów osób starszych. Monitorują ich stan zdrowia i alarmują o niebezpiecznych sytuacjach

Popularyzacja rozwiązań z zakresu internetu rzeczy pozwala wdrażać innowacyjne platformy oraz urządzenia do opieki nad starszymi osobami. Powstają wyspecjalizowane elektroniczne nianie, gadżety do noszenia informujące bliskich o nagłych wypadkach, a nawet kompleksowe platformy monitoringu, dzięki którym osoby starsze mogą bezpiecznie funkcjonować w środowisku domowym bez konieczności zatrudniania opiekuna na pełen etat.

XXIX Forum Ekonomiczne - Krynica
MSPO - Targi Obronne Zbrojeniowe 2019 - Kielce

Internet

Wyszukanie jednego hasła w Google pochłania tyle samo dwutlenku węgla, co zagotowanie wody w czajniku. Internet przyczynia się do globalnego ocieplenia bardziej niż przemysł lotniczy

Transmisja i oglądanie filmów online generuje 300 mln ton dwutlenku węgla rocznie. Wysyłanie dziesiątek wiadomości e-mail dziennie, szybkie dzwonienie na WhatsApp, przesyłanie zdjęć do chmury, oglądanie krótkiego klipu na YouTube to tylko część codziennego cyfrowego życia. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że odbija się to na całym środowisku. O ile np. udział lotnictwa w globalnej emisji dwutlenku węgla szacuje się na około 2,5 proc., o tyle globalny transfer danych i niezbędna infrastruktura – już 4 proc. Przenosząc dane do chmury można nie tylko znacznie zaoszczędzić – blisko 40 proc., lecz przede wszystkim pomóc środowisku.