Komunikaty PR

Smartfony z gestami i możliwościami

2019-06-20  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania Motorola ( 0.37 MB )

Smartfony z serii moto g7 wyróżnia nie tylko wysoka jakość wykonania, długi czas pracy po jednym naładowaniu, świetne aparaty, duże i przejrzyste wyświetlacze o proporcjach 19:9 czy znakomita optymalizacja z czystym, zawsze aktualnym oraz wolnym od zbędnych aplikacji system operacyjnym Android Pie na czele. To także wyjątkowe i kultowe już Moto Ulepszenia. Autorskie rozwiązanie marki Motorola w znacznej mierze ułatwia i uprzyjemnia korzystanie z telefonu. Przyjrzyjmy się zatem bliżej zestawieniu tych gestów i dodatkowych możliwości.

Steruj telefonem za pomocą prostych gestów

Odblokowywanie smartfonu nigdy nie było tak proste. Wystarczy, że uniesiesz telefon, spojrzysz w kierunku wyświetlacza, aby telefon automatycznie rozpoznał twoją twarz i odblokował się. Gotowe - moto g7 została odblokowana. 

Do sterowania multimediami nie potrzebujesz już włączania ekranu. Ścieżki dźwiękowe zmienisz za pomocą przycisków głośności. W celu przejścia do następnego utworu, naciśnij i przytrzymaj przycisk zwiększania głośności. Jeśli chcesz wrócić do poprzedniego utworu, naciśnij i przytrzymaj przycisk zmniejszania głośności. Poziom głośności wyregulujesz poprzez krótkie wciskanie przycisków zwiększania lub zmniejszania.

Wykonywanie „screenshotów”, czyli zrzutów ekranów jest tak samo popularne jak dzwonienie czy smsowanie. W smartfonach z serii moto g7 nie musisz pobierać specjalnych aplikacji, które umożliwią Ci szybkie uwiecznienie obrazu wyświetlanego na ekranie telefonu. Tę funkcję znajdziesz w Moto Ulepszeniach. Zrzut wykonasz dotykając dowolnego miejsca na wyświetlaczu i przytrzymując go trzema lekko rozstawionymi palcami. Zapisany obraz możesz od razu edytować zmieniając kolor, dodając napis czy kadrując do najbardziej interesującego nas obszaru. Każdy wykonany „screenshot” jest również gotowy do natychmiastowego udostępnienia go innym. Zapisane zrzuty ekranu można znaleźć w Zdjęciach Google.

Intuicyjna obsługa oraz swobodne poruszanie się po menu w smartfonach z linii moto g7 to jedna z największych zalet całej serii. Menu jest przejrzyste, a najważniejsze aplikacje oraz funkcje zawsze pod ręką. Motorola postanowiła jednak jeszcze tę nawigację po smartfonie ułatwić. Tym sposobem wprowadziła opcję sterowania smartfonami moto g7 za pomocą jednego przycisku. Nadal mamy do wyboru trzy klasyczne przyciski wirtualne, ale użytkownik w każdej chwili może przełączyć się na jeden. Jak to działa? Przesuwając palcem po przycisku w prawo przejdziesz do poprzedniej aplikacji. Wykonując ten sam ruch palcem, tyle że w lewo wrócisz do ostatnio przeglądanego miejsca. Ruch w górę pozwoli zobaczyć aktualne aplikacje, natomiast przytrzymanie przycisku uruchomi asystenta Google. Przy każdym z gestów jest możliwość włączenia/wyłączenia wibracji.

Przypomnij sobie teraz, ile to razy przyszło ci błądzić w ciemnościach, których nie sposób było rozświetlić, nawet mając przy sobie telefon. Podświetlanie przy pomocy maksymalnej  jasności wyświetlacza to nadal daleka droga do możliwości jakie oferuje latarka, której przy sobie zwykle nie nosisz. I tutaj z pomocą przychodzi funkcja szybkiej latarki w smartfonach motorola. Potrząsając telefonem dwukrotnie (ruch przypominający siekanie) możesz włączyć lub wyłączyć latarkę.

Uchwycenie wyjątkowych chwil nie raz wymaga od nas bardzo szybkiej reakcji. Chcemy zarejestrować piękny obraz, zrobić wyjątkowe zdjęcie, ale czas nas goni. Potrzebne jest dynamiczne działanie z naszej strony. Zwykle to wygląda tak, że odblokowujemy smartfon, szukamy aplikacji aparatu, w którą po odnalezieniu wchodzimy, by następnie zrobić zdjęcie czy nagrać video. Tych kroków jak widać jest kilka do wykonania, a nie zawsze możemy tyle czekać, bo ten idealny moment, ta perfekcyjna chwila może za sekundę przeminąć. Stąd Motorola postanowiła skrócić te kroki do minimum i stworzyła gesty, które pozwolą szybko uwiecznić obraz. Uruchomienie aparatu głównego następuje po dwukrotnym obróceniu nadgarstka ze smartfonem w ręce. Powtórzenie ruchu przełącza nas do aparatu do selfie. Reasumując – szybciej się już po prostu nie da!

Przekątne ekranów w smartfonach z roku na rok są coraz większe, co sprawia, że obsługa telefonu jedną ręką może sprawiać trudności ludziom z małymi dłońmi. Dzięki funkcji zmniejszenia ekranu w Akcjach gestów Moto, jednym prostym ruchem palca rozmiar ekranu się zmniejszy. Przesunięcie palcem następuje od środka w stronę lewego lub prawego dolnego rogu. Wyjście z tego trybu jest możliwe m.in. po dotknięciu dowolnego miejsca na zamazanym obszarze lub wyłączeniu ekranu.

Moto Ulepszenia to także inteligentna funkcja trybu „Nie przeszkadzać”. Tryb ten uruchomimy poprzez odwrócenie telefonu ekranem do dołu. Autorskie rozwiązanie Motoroli umożliwia też wyciszenie dzwonka połączenia poprzez podniesienie smartfonu.

Zoptymalizuj sposób interakcji z wyświetlaczem

Wyświetlacz Moto pokaże wszystkie istotne dla użytkownika informacje w powiadomieniach na zablokowanym ekranie. Dzięki temu rozwiązaniu nie będziesz musiał specjalnie odblokowywać telefonu, żeby sprawdzić powiadomienie. Ponadto aby aktywować podgląd notyfikacji wystarczy, że zbliżysz dłoń do smartfonu. Funkcja pozwala wydłużyć czas pracy baterii na jednym ładowaniu. Jeśli nie chcesz, by podczas przeglądania treści wyświetlanych na smartfonie ekran zgasł możesz aktywować tryb „Uważnego Ekranu”. Ten tryb zapewnia, że ekran nie zostanie przyciemniony ani uśpiony, dopóki na niego patrzysz.

Poznaj nową rodzinę z wyjątkowymi gestami

Seria Motorola moto g7 to zupełnie nowe spojrzenie na świat. Wśród członków rodziny moto g7 znalazły się urządzenia moto g7 play, moto g7 power, moto g7 oraz moto 7 plus. Każdy ze smartfonów wyróżnia się funkcjami, które mają dla użytkowników znaczenie. Moto g7 play to telefon wyposażony w wydajne podzespoły z procesorem Snapdragon serii 6xx, który zapewnia brak spowolnień w codziennym użytkowaniu. Moto g7 power to urządzenie z niespotykaną pojemnością baterii – 5000 mAh, zapewniającą pracę z dala od gniazda elektrycznego do nawet 60 godzin nieprzerwanie. Moto g7 ma piękny i bezramkowy 6,2 calowy ekran o rozdzielczości Full HD+, co oznacza jeszcze lepsze wrażenia z przeglądania treści czy oglądania filmów oraz zdjęć. Najwyższy w serii moto g7 z plusem zapewnia idealne zdjęcia w każdym świetle. Optyczna stabilizacja obrazu (OIS) zadba o ostre jak brzytwa fotografie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Telefony Bądź smart i za darmo zdezynfekuj swój smartfon Biuro prasowe
2020-03-13 | 01:00

Bądź smart i za darmo zdezynfekuj swój smartfon

Technika czyszczenia wyświetlacza przy użyciu światła UV-C, która pozwala przeniknąć przez materiał i oddziaływać na całą powierzchnię ekranu zabijając w ten sposób aż
Telefony Huawei prezentuje składany smartfon Mate Xs
2020-02-27 | 10:30

Huawei prezentuje składany smartfon Mate Xs

HUAWEI Mate Xs to już drugi składany smartfon w rodzinie Huawei. Jego elastyczny wyświetlacz o wyjątkowej trwałości, płynne działanie i długi czas pracy to cechy, które
Telefony BRAK ZDJĘCIA
2020-02-05 | 14:30

Nowe smartfony od Huawei na wiosnę – atrakcyjne ceny, bogaty pakiet serwisowy

Huawei w pierwszym półroczu 2020 roku wprowadzi na rynek aż dziewięć nowych modeli smartfonów w cenie zaczynającej się od 300 zł. Producent zapowiedział intensywne działania w średnim segmencie rynku i nadal atrakcyjną

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

IT i technologie

Druk 3D niezastąpiony w czasie pandemii. Mimo to wiele mniejszych firm może nie przetrwać kryzysu

Trudności z logistyką i dostawami do klientów, ograniczenie dostępności komponentów produkowanych w Azji – to problemy, które branża technologiczna odczuła w związku z rozwojem pandemii. – Niektóre firmy mogą tego nie przetrwać – mówi Mariusza Babula z firmy Zortrax. W długim terminie kryzys związany z koronawirusem może mieć jednak dobroczynny wpływ na rynek. Drukarki 3D w czasie pandemii okazały się niezastąpione w produkcji środków ochrony osobistej dla personelu medycznego z uwagi na krótki czas realizacji zamówień. Wzrosła więc świadomość roli druku 3D w produkcji.

Robotyka i SI

Pandemia spowolni sprzedaż aut elektrycznych i autonomicznych. Technologie będą jednak nadal rozwijane ze względu na stosowanie ich do dezynfekcji i zaopatrzenia szpitali

Eksperci przewidują, że zarówno rynek aut elektrycznych, jak i autonomicznych zanotuje w tym roku spadek. Po krótkotrwałym załamaniu oba jednak wrócą na tor stałego rozwoju. W efekcie, według najnowszych prognoz, do 2040 roku 31 proc. samochodów jeżdżących po drogach stanowić będą auta elektryczne. Tymczasem już dziś w Chinach pojazdy autonomiczne stają się ważnym środkiem transportu w dobie ograniczeń wynikających z panującej pandemii SARS-CoV-2.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.